هدرز را از کجا تهیه کنیم؟

كاركرد و بازده سيستم هدرز به دقت طراحي آن بستگي دارد ولي در شرايط يكسان نوع چهار به دو و بعد از آن نوع چهار به يك بازده خوبي دارد. وبهترین این حالت در زمانی به وجود می اید که اصلا فشار خروجی وجود نداشته باشد. ۳-تزريق مستقيم: در اين حالت برای هر سيلندر يك تزريق كننده وجود دارد به طوری كه از هر يك از اين نازل ها، گاز N۲O به علاوهٔ سوخت اضافی وارد محفظهٔ احتراق میشود. برخی خودرو ها به ویژه خودرو های تجملی که در آن ها صدای کم خصوصیت مهمی است جز دیگری در اگزوز دارند که شبیه یک صدا خفه کن است اما یک تشدید کننده است.این وسیله دقیقا شبیه محفظه ی تشدید کننده در صدا خفه کن کار می کند.ابعاد آن طوری محاسبه شده که امواج بازتاب شده توسط تشدید کننده بسامدهای معینی را در اگزوز خنثی کنند. اگر تا به حال صدای موتور بدون صدا خفه کن را شنیده باشید می دانید که یک صدا خفه کن تا چه حد روی صدا تاثیر دارد.درون آن تعدادی مجرای ساده با سوراخ هایی روی آن وجود دارد.این مجرا ها و محفظه ها به خوبی یک ساز موسیقی تنظیم شده اند.طوری طراحی شده اند تا امواج صدای تولید شده توسط موتور را به نحوی بازتاب کنند که تا حدی یکدیگر را خنثی کنند.

همانطور که گفته شد، نصب این قطعه یک امر آسان تلقی میشود، اما باید گفت طراحی که برای ساخت قطعه هدرز حرفهای مورد استفاده قرار میگیرد، ساده نیست؛ در طراحی این قطعه میتوان به صیقلی بودن آن اشاره کرد، همچنین باید گفت در ساخت و طراحی Headers از فلزهایی چون فولاد، آلیاژهای گوناگون و استیل استفاده میشود، بهرهگیری از این قطعه سبب میشود که گازهای سوخته شده از احتراق، با فشار و در مدتزمان کمی از موتور خارج شود. هدرز عملا جایزگینی گران قیمت برای منیفورلد خروجی استاندارد پیشرانه می باشد و به دلیل قیمت زیاد و هزینه های تولید بسیار بالا ، کمتر از سوی خودرو سازان به شکل استاندارد استفاده خواهد شد . اما بار دیگر باید به این موضوع اشاره کرد که داشتن یک خودروی تیون شده نیازمند دارا بودن دانش فنی و مهارت بالا در رانندگی دارد، در غیر اینصورت ممکن است عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد. هنوز مرحله تخلیه تمام نشده و تخلیه گاز ها تا بالا امدن کامل پیستونو بسته شدن سوپاپ دود ادامه دارد. بعد از این مرحله سوپاپ دود بسته شده و جریان گازبه بیرو از اطاقک احتراق متوقف میشود.اما اینرسی حرکتی گازها در هدرز باعث تداومبیرون رفتن گازها میشود.

2- پاکسازی بهتر موتور و داشتن حجم بیشتری از مخلوط خالص سوختدر مرحله مکش و تراکم در درون فضای سیلندر. این قطعه جایگزین مینفولد چدنی فابریک موتور می باشد و سبب طراحی بهتر خود و افزایش عملکرد خواهد شد . معمولامانیفولد ها فابریک از چدن ساخته می شود که دارای ابعاد کوچک و جمع و جور هستند کهاین مساله باعث راحت جای دادن اون در محفظه موتور میشه. اين لوله هاي كوچك باعث ميشوند گاز خروجي از سيلندرها هنگام خروج به عقب پس نزند. به عبارتي هدرز به خروج راحت تر گازهاي خروجي از اگزوز كمك ميكند. عامل كليدي در افزايش راندمان موتور بهبود تخليه گازهاي خروجي ازموتور است.هدرزسبب كاهش ميزان افت راندماني ميشود كه توسط مانيفولد دود رخ ميدهد. هدرز سبب کاهش میزان افت راندمانی می شود که توسط مانیفولد (منیفول) دود می شود . بهرهگیری از مانیفولد هوای افترمارکت. بنابراین زمانی که یک هدرز بر روی یک موتور به طرز قابل ملاحظهای باعث افزایش گشتاور و اسب بخار میشود بر روی موتور دیگه چنین گشتاور و توانی روارائه نمیدهو حتی باعث ایجاد اختلال در عملکرد موتور میشه.در اینجا صحبت از یکسیستم هست. خیر. اقدامات متعددی برای این امر نیاز است که به طور مثال یکی از اقدامات لازم رسیدگی به برق خودرو برای چنین شرایطی است.

کشورهای گوناگون در شرایط آب و هوایی ،اختلاف ارتفاع، فشار و دمای هوا،کیفیت سوخت و استانداردهای آلایندگی با یکدیگر تفاوت های اساسی دارند، در نتیجه این ناهمسانی ها کارخانه سازنده خودرو مجبور است ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو را به به صورت کلی و به گونه ای تنظیم کند که با شرایط کشورهای مختلف تطابق و سازگاری داشته باشد و خودرو بتواند از سوخت هایی با کیفیت زیر استاندارد لازم نیز استفاده کند. هدرز با لوله هاي كلفت ولي كوتاه در دورهاي مياني خوب كار مي كند و تقريبا براي مسابقات پيست مورد استفاده قرار مي گيرد. اما روش دوم بازسازی توام با تیونینگ و ارتقا سطح فنی و گاهی ظاهری خودرو است. مجموعه خدمات میراکل گاراژ یک مرکز فوق تخصصی تعمیرات و بازسازی خودروهای کلاسیک و مکانیکی انواع خودرو می باشد که با داشتن کادری مجرب و کارآزموده خدمات خود را در بخش گیربکس، بخش موتور، بخش برق و الکترونیک، بخش سیستم تعلیق و از همه مهمتر بخش طراحی و ساخت سیستم اگزوز و هدرز ارائه می دهد. هدرز XU7 ساخت EngineArts مانند تمام محصولات دیگر دارای ۲ سال گارانتی می باشد. شرکت ENGINEARTS در این عرضه فعالیت دارد و هدرز را تولید و عرضه می کند .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.