لوله رابط هدرز و منبع اگزوز می باشد

پس از این موارد تغییر در سیستم اگزوز به خصوص استفاده از هدرز و پس از آن تغییر در سیستم جرقه زنی خودرو، در افزایش شتاب با اهمیت هستند. برای مثال استفاده از لاستیک های پهن با چسبندگی بالا تر می تواند تا حدودی موجب افزایش شتاب خودرو باشد. وقتی یک خودروی اسپرت شده با رینگ های پهن و ارتفاع کم از زمین میبینیم ناخودآگاه این حس ایجاد میشود که این خودرو برای سرعت و شتاب ساخته شده است. خرید این مدل به رانندگانی که حاضرند کمی بیشتر هزینه کنند تا علاوه بر بهبودهای فنی، جلوه خودروشان هم چشمنواز شود، شدیدا توصیه میشود. هزینه (تومان). خرید داغی. این مورد شامل تغییرات در گلگیرها، ركابها، درب صندوق، درپوش موتور، سپرها، سقف و یا افزدون كیت آیرودینامیك شامل اسپویلر، زیر ركاب، فلاپ و غیره به بدنه می باشد كه موجب پایداری بیشتر اتومبیل در برابر جریان شدید هوا و هندلینگ بهتر می شود.

درب این پورشه را باز میکنید. اما در نظر داشته باشید تمام این موارد بدون تخصص میتواند آسیب های جدی به موتور خودرو وارد کند چرا که هر خودرویی برای مقدار معینی از قدرت ساخته شده است. همانطور که گفتیم ای سی یو وظیفه ی برنامه ریزی و تنظیم تمام بخش های خودرو را بر عهده دارد و اگر کوچکترین اشتباهی در عملکرد آن صورت گیرد باعث آسیبهای جدی به موتور و حتی بخشهای دیگر خودرو میشود. نبض سيستم تخليه براي درك بهتر عملكرد سيستم اگزوز و هدر بايد به ديناميك نبض سيستم اگزوز بپردازيم گازهاي خارج شده از اگزوز به صورت روان و مداوم از موتور خارج نميشوند و نبض خاص خودشون را دارند و اين نبض بسته به نوع كاركرد موتور و شيوه جرقه زدند در موتورهاي مختلف با هم فرق ميكنه ولي در كل با باز شدن سوپاپ خارج و با بسته شدن آن متوقف ميشوند پس حركت گازها داري نبض و به صورت متناوب هست و اين حركت در موتورها با سيلندر بالاتر سريعتر انجام ميگيره يعني هر چه موتور سيلندرش بيشتر باشه نبضش سريعتر كار ميكنه موتور نبض داره و اين نبض رو ميشه رو دستگاه مانيتور كرد فاصله نبض ها در سرعتهاي مختلف موتور با هم فرق ميكنه و هر چه سرعت موتور بيشتر بشه( RPM بره بالا ) سرعت نبض موتور بيشتر ميشه و فاصله اونها از هم كمتر ميشه در مانيفولدهاي نرمال و فابريك (استوك) نبضها پشت سر هم تشريف ميبرند بيرون ولي وقتي كه آرپي ام رفت بالا همشون ميزنند تو سر هم و ترافيك به وجود مياد و به مقدار قابل ملاحظه اي گشتاور (Torque) از دست ميرود چكار بايد كرد ؟

تعویض به موقع و استفاده از فیلتر روغن بنز مناسب موجب کارایی بهتر و روان تر موتور اتومبیل و عمر بالاتر آن می گردد. اگر بخواهیم به طور خلاصه مهمترین و اصلیترین پارامترهای افزایش شتاب خودرو را بررسی کنیم باید گفت استفاده از توربو شارژر و یا سوپرشارژر بیشترین تاثیر را دارد. از لحاظ علمی باید گفت تغییراتی مانند کاهش ارتفاع خودرو و یا اضافه کردن بال به خودرو تاثیر چندانی در شتاب و سرعت ندارد. افزایش قدرت موتور باعث میشود تا خودرو شما سریعتر از حد معمول شتابگیری و به سرعتهای بالاتر دست پیدا کند، بنابراین باید بیشتر به مسائل ایمنی توجه داشته باشید زیرا افزایش قدرت موتور میتواند بر سیستمهای ترمز و تعلیق فشار بیشتری را وارد کند. اولین قطعهای که شروع به خارجکردن این گازها میکند، منیفولد دود است؛ اما نکته قابلتوجه اینجا است که منیفولد دود برای هر چهار سیلندر، از یک خروجی استفاده میکند که با نصب هدرز استیل، میتوان برای فضای هر سیلندر یک خروجی در نظر گرفت تا دود و گازهای اضافی سریعتر خارج شوند. برای مثال استفاده از از فیبر کربن به جای آهن در قسمت کاپوت و سقف خودرو می تواند حدود 100 کیلوگرم وزن خودرو را کاهش دهد و در نتیجه ماشین شتاب بهتری پیدا کند.

کاهش وزن خودرو به هر طریقی می تواند باعث بالا رفتن سرعت و شتاب ماشین شود. امیدواریم سطح اطلاعات کاربران بالا رفته و همچنین بحثها و مقالات و گزارشات برای همگان مفهوم بوده و مفید واقع شود. طراحی و ساخت مانیفولد به صورتی است که سطح آن صیقلی نیست و زبر و ناصاف نیز به نظر میرسد، از همین جهت در هنگام خارج شدن گازها آلاینده، اختلالاتی دیده میشود، اما از آنجاییکه در طراحی و ساخت هدرزپراید یورو 4 از روش خمکاری استفاده شده است، سطح آن صاف و صیقلی دیده میشود و به همین دلیل خروج گازهای آلاینده به بهترین حالت ممکن اتفاق میافتد. به گفته مهدی آتش فراز مالک این خودرو کاری که در ایران با استفاده از این دیفرانسیل و دیگر قطعات انجام شده اگر نگوییم اولین در دنیاست، میتوان گفت جزو اولینهاست و این گفته یک ادعا نیست چرا که مدارک خرید قطعات نیز این موضوع را تصدیق میکند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *