قیمت هدرز نیازپرداز

به بیان دیگر اگر لوله های هدرز کوتاه و کوچک باشند به آن تیوب کوچک و اگر بزرگ و طویل باشند به آن تیوب بزرگ گفته میشود. به محلی که خروجی دود اگزوز میخواهد از سرسیلندر خارج شود و وارد لوله های تخلیه دود اگزوز میشود. هدرز بر گرفته شده از واژه ی Exhaust Headers است که بخش ابتدایی اگزوز گفته میشود. همانطور که یک راننده برای دیدن در شب از نور چراغ خودرو استفاده میکند، تیونر هم برای دیدن نسبت سوخت و هوا از سنسور وایدبند استفاده میکند. در بخش اول مقاله «آموزش زبان ماشین بازها» به برخی اصطلاحات رایج در این حوزه اشاره کردیم و همانطور که وعده داده بودیم، در این مقاله به معرفی برخی دیگر از اصطلاحات دنیای خودرو میپردازیم که قطعا دانستن معنای آنها برایتان جالب خواهد بود. اگراز محیط بیرونی استاتور را کـه به پوسته یـا همان بدنـه مماس شده که تا ابتدای لبه قاعده شیـارها رابصورت شعاعی اندازه بزنیم این مقدار برابر با اندازه یوغ خواهد بود. نکته: طراحی هدرز باید به گونه ای باشد تا طول لوله های آن باهم برابر باشد تا دود اگزوز بطور یکنواخت و یکسان به کالکتور برسد. طول عمر بالا، مقاومت بیشتر نسبت به لامپهای معمولی و مصرف برق کمتر از جمله مزایای هدلایت است.

در این مقاله ی آموزشی تیونینگ به بررسی سنسور وایدبند میپردازیم که یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین سنسور های تیونر هاست. اسپویلر ثابت را میتوان حتی در برخی خودروهای داخلی مانند پژو ۴۰۵ SLX نیز مشاهده کرد، اما اسپویلرهای متحرک که در خودروهایی نظیر McLaren P1 یا ZENVO TSR-S به چشم میخورد، به یک سنسور نیاز دارند تا با دریافت اطلاعات از آن، در زاویه مناسب تنظیم شوند. همچنین افرادی که علاقهمند به تغییر صدا در اگزوز خودرو هستند، باید بدانند که تغییر صدای ایجادشده از هدرز بسیار ناچیز است و اگر دنبال صدای بیشتری هستند، باید علاوه بر هدرز، کیت اگزوز را نیز نصب کنند. باز هم تأکید میکنیم که کات آف زدن موتور میتواند آسیبهایی را به آن وارد کند و بهتر است برای شنیدن صدای کات آف موتور خودرو خود بیگدار به آب نزنید! دور موتور خودروهایی که درون فضاهای شهری مورد استفاده قرار میگیرند معمولا از یک سطح خاص فراتر نمیرود و درواقع کامپیوتر خودرو اجازه این کار را نمیدهد، اما با ایجاد برخی تغییرات مکانیکی یا دستکاری ECU خودرو (ریمپ) میتوان خودروهای شهری را نیز برای کات آف آماده کرد. کات آف به زبان ساده یعنی وقتی که دور موتور خودرو شما به حدنصاب مجاز خود میرسد که در این حالت ECU خودرو سیستم سوخترسانی را قطع میکند و پس از پایین آمدن دور موتور، سوخترسانی مجددا آغاز میشود و دور موتور میتواند به بالاتر از حد مجاز برود.

رانندگی کردن در دور موتور بالا میتواند آسیبهایی را به موتور خودرو وارد کند، اما اگر عاشق شنیدن صدای ماشین باشید این چیزها برایتان اهمیتی نخواهد داشت و فقط میخواهید پایتان را بیشتر روی پدال گاز بفشارید تا دور موتور به حداکثر خود برسد. نه متاسفانه، فقط عايق نسوزي هست که به صورت نواري هست که دور هدرز پيچيده ميشه و الياف به هم بافته تشکيل دهدنه اين نوار جنسي شبيه به پشم شيشه دارند وقتي روشون دست کشيده ميشه. کیت مکش قطعه گرانقیمتی نیست و به همین علت در میان جوانانی که میخواهند خودرو خود را اسپرت و پرشتابتر کنند محبوبیت ویژهای دارند. بخش امپاور از بین اتاقهای مدل E30 تنها نمونههای کوپه و کانورتیبل را برای تبدیل کردن به مدل M3 انتخاب کرد. طراحی و ساخت یک هدرز حرفه ای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست. یعنی همه قطعات بهصورت جداگانه خریداری شده و در نهایت خودرویی حاصل شده که با این قدرت بالا هم بسیار فرمانپذیر است و هم دینامیک حرکتی آن واقعا جالب است. این قطعه برای هر سیلندر ورودی به­صورت جداگانه تعبیه شده است و کاهندهی اثر منفی مکش سیلندرها بر روی یک­دیگر است.

کسانی که با خودروهای تیونینگ شده سروکار دارند، بهخوبی با کیت مکش آشنا هستند. دنیای ماشین بازها هم مانند هر دنیای دیگری موارد فنی و غیر فنی مخصوص به خود را دارد که تنها یک ماشینباز واقعی معنای آنها را بهخوبی میدانند. همچنین از سوپاپهای بزرگتری نسبت به مدل استاندارد برای این موتور استفاده شده است که در نتیجه آن راندمان حجمی موتور افزایش پیدا میکند. وظیفه کیت مکش این است که با افزایش جریان هوای داخل موتور باعث تقویت توان خروجی آن شود؛ به همین خاطر خودروهایی که کیت مکش روی آنها نصب شده است شتاب بهتری نسبت به خودروهای همرده خود دارند. یک هدرز بد نسبت به یک هدرز خوب میتواند تفاوت 10 الی 40 درصدی بر روی توان داشته باشد. همچنین از مزایا و معایب این سنسور و تفاوت های عمده ی آن با سنسور اکسیژن (o2) صحبت میکنیم. در این استیج معمولا مشتریان از از بنزین با اکتان بالا استفاده نموده و این نکته باعث می شود که قدرت موتور و گشتاور بهبود یافته و احتمال پدیده ناک کمتر شود. همچنین تعویض و نصب هدرز بسیار آسان است و بدون دستکاری موتور و با کمترین ریسک و هزینه میتوان از توان خوبه بهره مند شد. این روز ها هدرز یکی از محبوب ترین وسایل تیونینگ است که با هزینه کم و نصب راحت میتوان به خوبی قدمی در تیونینگ برداشت و توان بالایی کسب کرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.