سیستم اگزوز و هدرز واسه توربو کردنش!

مگه میشه 400متر 9.15 بزنی با بی 6.علی قزوینی تو قلعه مرغی 14.7 زد.اونکه توربو اینتر کولر هدرز ای سی یو ام داره.نمیشه خواب دیدی.یارو با موتور تمام نیترو با لاستیک نیم متری 8 میزنه.0تا 100 8.7 اره. فروش کولر پیکان وانت- پیکان سواری- نیسان – مزدا- پراید-ال نود-پژو و… قیمت زانتیـا 86 باما، دیوار ارومیه زانتیا خرید و فروش خودرو سیتروئن. هیچ ماشینی پارس ای ماشین پارس ELX نمـیشـه از زانتیـا سرتره با قیمت مناسب . به طور کلی در خصوص پیشرانه خودرو علاوه بر هوارسانی مناسب باید به دنبال روشی برای خروج بهتر و سریعتر گازهای منفجر شده یا همان دود اگزوز نیز بود. اما این که چطور این ها با هدرز اگزوز ارتباط پیدا میکند کمی مبهم است.اولین درک نادرستی که نیاز به اصلاح دارد این است که تصور می شود یک هدرز باعث کاهش پس زدن دود خروجی از سیلندر می شود اما این برداشت درست نیست . درﻳﭽﻪ ﻣﺎﻧﻴﻔﻮﻟﺪ دود. -4. و حالا بعد از این تفاصيل نوبت به آزمایش این خودرو میرسد، با توجه به ارتفاع بلند این وانت آمریکایی نسبت به دیگر وانتها، سوار و پیادهشدن از آن برای افراد کوتاه قدر کمی مشکل است. حالا اگر صاحب پرايد هستيد، افسرده نشويد.

اين سيستم بيشتر مناسب افرادي است که نميخواهند موتور خودروي خود را تقويت كنند؛ اما اگر اين سيستم را روي پرايد نصب كنيد، بدون شک و در هر شرايطي ميتوانيد بهراحتي نيسان ماکسيما را جا بگذارد. به چندين روش مختلف ميتوانيد موتور خودروي خود را تقويت كنيد. اگر واقعاً ميخواهيد خودروي خود را به خيابان بياوريد، استفاده از موتورهاي بزرگتر قابل نصب روي اتومبيل روش مناسبتري براي رسيدن به قدرت بيشتر است، ضمن اينكه موتور بزرگتر قابليت تقويت بيشتر و نياز به تقويت کمتري دارد. البته موتورهاي ديگري مانند bpt وجود دارند که 340اسببخار را در اختيار شما قرار ميدهد، اتفاقاً روي پرايد هم نصب ميشود؛ اما قيمتش هم بالاتر خواهد رفت. البته استفاده از موتورهاي بزرگتر درخصوص حداکثر نيروي نهايي داراي محدوديت است. اگر باز هم قانع نشدهايد، ميتوانيد با تعويض هواکش و مانيفولد ورودي اين موتور به همراه تعويض کامل سيستم اگزوز، نيروي توليدي آنرا حدود 10اسببخار تقويت کرده و مصرف سوخت را هم 10درصد كم کنيد. بهدستآوردن اسب نيروي بيشتر ساده است؛ اما افزايش زياد نيرو هم سخت است و هم گرانتر تمام ميشود. ميتوانيد از پايه کاربراتور يا لولههاي سوخترساني بزرگتر، سيلندرهاي بزرگتر (تراشکاريشده براي ظرفيت بيشتر)، تحرک بيشتر موتور (تنظيم مرکز ثقل بهوسيله تراش ميللنگ و کوتاهکردن رابطهاي نيرو) استفاده كنيد.

اگر ميخواهيد خودروي خود را با اين روشها يا هر روش ديگري تقويت كنيد، بايد به اين مسئله هم توجه داشته باشيد كه تقويت موتور خودرو از نظر کارشناسان پليس توجيهي ندارد. اگر ميخواهيد خودروي شما شتاب خوبي داشته باشد، علاوهبر قدرت زياد، به وزن کم هم احتياج داريد. ریمپ STAGE 3 برای مشتریانی که تمایل به شرکت در پیست مسابقه های اتومبیل رانی دارند انجام میشود که با تغییرات اصلی در برنامه پاشش سوخت قدرت و شتاب بسیار بالایی را تجربه می کنند. بسته به نوع خودرو اين سيستم ميتواند تقريباً شتاب را دو برابر کند. طول عمر آن هم معمولا كمتر است؛ چون براي رسيدن به قدرت مناسب بايد در دورهاي بالا کار کند. گفتم شايد مال طرز رانندگيه و دفعه بعد خودم نشستم پشت فرمون ماشين دوستم و دوستم هم تو ماشين عموم و اينبار هم من افتادم عقب . یعنی از لرزشهای موتور تاثیر نگرفته و بعد از نصب، سر جایش باقی میماند. بعد از خاليشدن کپسول بايد آنرا عوض کرد. هرچند هدرز بهتنهایی کار چشمگیری انجام میدهد؛ اما برای بهبود کارایی موتور باید استانداردها را رعایت کرد. اختراعی که بیشک زندگی آدمها را با تحول اساسی مواجه کرد.

به عقيده پليس راهور تنها کارخانه سازنده خودرو براساس رعايت استانداردها مجاز به تغيير در ساختار خودروست و خارج از چارچوب کارخانههاي خودروسازي، هرگونه تغيير در سيستم فني و ظاهري خودرو، قطعاً مورد تأييد مؤسسه استاندارد و پليس راهنماييورانندگي قرار نخواهد گرفت و کساني که اقدام به اين کار ميكنند، بايد فرايند استاندارد را بهصورت مطلوب طي کنند. موتور خودرو در طی زمان دچار تغییراتی می شود که تنها یک راننده حرفه ای و یا بهاصطلاح یک اتومبیل شناس متوجه آن میشود. بنابراين شما با استفاده از يک موتور bp با حجم 1800سيسي و با استفاده از يک وبر 40يا45 با يک ماکسيماي دندهاي مانويل 235اسبي برابري ميکنيد و حتي از آن جلو خواهيد زد! می شود ECU را برای این کار برنامه ریزی کنید یا از ECUهای جانبی برای زمان فعال شدن سیستم استفاده کنید. نام RR که برای این سری از موتور سیکلت های HONDA به کار می رود مخفف Race Replica می باشد که معنی آن نسخه ریسینگ است و از این مهم شما به درک آن خواهید رسید که کمپانی بر روی قوای ریسینگ این موتور سیکلت تاکید داشته تا جایی که نام این موتور سیکلت به این نام نهادند. تصویری از داخل موتور شیش سیلندر .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.