راهنمای خرید هدرز + قیمت

هدرز نیز مانند منیفولد خروجی فابریک خودرو دارای جای سنسور اکسیژن بوده و به راحتی و بدون هیچ دردسری میتوانید آن را پیچ به پیچ نصب نمایید. اما استفاده از هدرز برای خودرو های اسپرت و مسابقه ای ، کاربرد فراوانی دارد و بسیاری خودرو های گران قیمت به شکل استاندارد هدرز های فابریک مجهز می باشد . در خودروهای اسپرت و سوپراسپرت خود به صورت فابریک هدرز قرار میدهند. در یک تعریف کلی میتوان هدرز 206 تیپ 5 را یک قطعه فنی برای تیونینگ و همچنین تقویت موتور در نظر گرفت که در زمانی که قیمت خودرو بالا میرود و افراد توانایی خرید یک ماشین پرقدرت و با کیفیت را ندارند، مورداستفاده قرار میگیرد و آن را بر روی خودرو نصب میکنند که نصب این قطعه سبب پیدایش ویژگیهای مختلفی در خودرو نیز میشود. کیت مکش و هدرز، بهتنهایی کمک چندانی به افزایش توان موتور نمیکنند و کمتر دیده میشود که فقط یکی از آنها در خودرو استفاده شود. در نتیجه میزان تماس با بدنه سیلندر کمتر شده و همچنین با استفاده از آلیاژ مناسب، وزن آن سبکتر شد، که باعث دور گرفتن سریع تر موتور و حجم بیشتر میشود.

برای بدست آوردن یک شتاب مناسب، نیاز به یک دف کلاچ دار بود که ضریب دیفرانسیل 9 به 37 آن در کشور نمونه مشابه ندارد! کیت استروکر به مجموعه ای گفته میشود که میللنگ، پیستون ها و شاتون ها فورج کاری میشود و حجم آن افزایش یافته واز یک موتور 5700 به 6350 سیسی ارتقا پیدا میکند. نصب هدرز یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.در واقع بخش بسیار زیادی از صدای تولیدی پیشرانه توسط لوله ها و منبع های اگزوز منتشر میشوند. به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد،به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند.یکی دیگر از مزایایی استفاده از هدرز ،تاثیر ناچیز آن بر صدای تولیدی پیشرانه و سیستم اگزوز است.به عبارت دیگر چنانچه خواستار تقویت پیشرانه خودروی خود و کاستن از میزان مصرف سوخت بدون ایجاد سر و صدای بیشتر هستید ، نصب هدرز یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.در واقع بخش بسیار زیادی از صدای تولیدی پیشرانه توسط مجموعه اگزوز (لوله ها و منبع های اگزوز) منتشر میشود.

درزمانی که یک میل سوپاپ داریم آن میل سوپاپ وظیفه تمام فعالیتهای سوپاپها را که از قبیل باز و بسته شدن است را به عهده دارد.وقتی دو میل سوپاپ برای موتور در نظر گرفته میشود،یک میل سوپاپ حرکت سوپاپهای ورودی و میل سوپاپ دیگر وظیفه سوپاپهای خروجی را کنترل میکند موتورهای ۸ و ۱۶ سوپاپ میتوانند تک میل باشند اما در نمونه های دو میل سوپاپ تنها میتوان موتور را ۱۶ سوپاپه طراحی کرد. بهترین ضریب دیفرانسیل موجود در کشور برای یک خودروی آمریکایی 13 به 40 است که این اتومبیل را از دیگر نمونه های قوی متمایز میکند. به صورت کلی می توان گفت که اگر به دنبال افزایش توان پیشرانه با اندکی تغییر صدا هستند ، هدرز به عنوان یکی از بهترین پیشنهاد می باشد که می توانید تهیه کنید . اما جدای از موارد نام برده، بسیاری به سراغ نصب توربو روی بلوک استاندارد پراید میروند که به تغییراتی گسترده در اجزای پیشرانه و انتقال قدرت نیاز دارد نظیر تغییر مدل پیستونها، مجموعه میل سوپاپ و سوپاپها و سیستم سوخترسانی جدید که توسط ECUهای ادجستیبل راهاندازی میشود. در رانندگی عادی شهری قدرت موتور 1300 پراید کافی بوده و احساس کمبودی ندارد.

طراحی خاص و سطح صیقلی هدرزها که معمولا از جنس فلزاتی، چون فولاد، استیل و آلیاژهای بسیار گران قیمت ساخته میشوند به خروج سریع و پر فشار گازهای سوخته شده حاصل از احتراق یاری میرساند و به تنهایی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد به قدرت و گشتاور تولیدی پیشرانه خودروهای معمولی میافزاید. پیشرانه این هیولا، 383 استروکر است. قبل خرید این محصول بهتر است با نحوه ی کارکرد هدرز پراید یورو 4 فولادی آشنا شوید . اگرچه این تدابیر حرکت رو به جلو و مثبتی بودند اما در عمل به علت عدم مهیا بودن بستر اصلی و لازمه این تغییر،یعنی سوخت با کیفیت یورو 4 در جایگاه های سوخت کشور باعث بروز ایرادات آزاردهنده در خودروها مانند دمای موتور بالا، ناک، کپ، تاخیر دریچه گاز و … شتاب پایین و حداکثر سرعت افزایش می یابد بنابراین از یک گیربکس تنه آلومینیمی 5 دنده استفاده شد که 4 دنده رو به جلو و یک دنده رو به عقب را شامل میشد. وارد گیربکس میشویم. شما میتوانید به یک شتاب معقول دست پیدا کنید که موتور، گیربکس و دیفرانسیل با هم هماهنگ باشند. اگر ضریب گیربکس خوب باشد، ضریب دیفرانسیل بلند باشد اتلاف نیرو ایجاد شده اما باعث تاپ اسپید نیز میگردد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *