تقویت سیستم تخلیه با هدرز

از سوی دیگر اصطکاک کمتر و افزایش قدرت پیشرانه در دورهای پایین، می تواند در کاهش مصرف سوخت نیز موثر باشد.بنابراین هدرز در واقع یک قطعه بازنگری شده است که به جای منیفولدخروجی چدنی خودروها نصب میشود.یکی از مزایای هدرز ها ، نصب ساده آن هاست که به راحتی در هر مغازه مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است اما طراحی و ساخت یک هدرز حرفه ای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست.در دنیای امروزی طراحی بهینه اجزای تیونینگ موتور، تنها به کمک شبیه سازی بسیار دقیق پیشرانه در محیط نرم افزارهای حرفه ای چون GT POWER امکان پذیر است.از سوی دیگر ساخت هدرز ها نیز باید به صورت کاملا دقیق توسط دستگاه های مخصوص خم کاری لوله انجام شود و کیفیت عملیات جوش کاری و ماشین کاری نیز تاثیر انکار ناپذیری بر روی قابلیت های نهایی محصول خواهد داشت. به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، صنعت خودروسازی آمریکا در بین دهههای 60 تا 80 میلادی حتی برای افرادی که علاقه زیادی به خودرو ندارند، بسیار جذاب و تکرار نشدنی است. چون به صورت استاندارد توربو هستش میشه با تغییر توربو و هدرز و حتی یه تغییرات جزئی در ECU و سیستمهای دیگه توام بهتری رو ازش گرفت.

ولی مگه میشه که توانش بالاتر از یه مزدا3 بشه. قیمت پژو پارس ELX کمی بالاتر از LX می باشد که دلیل آن تفاوت در نوع موتور است. همانطور که می دانیم در موتور های احتراق داخلی، دود حاصل از احتراق در سیلندر ها باید خارج گردد تا سیکل احتراق مجددا با مکش هوای تازه به درون سیلندر ها تکرار شود. آیا میشه که یه شتاب متفاوت با بقیه ی ماشین های داخلی سراغ داشت؟ میشه بدونم کدوم کدش؟ در مورد رابطه تعداد سیلندر هرچقدر تعداد سیلندرها بیشتر بشه لرزش و نویز حاصل از ارتعاشات کاهش پیدا می کنه اما قسمت اصلی صدا در جای دیگه ای تولید میشه و اون هم شروع هدرز خودرو هست . كيت برق ام اس دي:به سيستم برق خودرو يا سيستم اشتعال ميرسيم.شايد درنگاه اول ايجاد تغييرات در سيستم برق خودرو انچنان روي راندمان خودرو تاثير نگذارد،اما اينطور نيست.دردوموتور بالا تر از 3هزارعملكرد كوئل خودوربسيار ضعيف ميشود وجرقه زني شمع ها هم بصورت صحيح انجام نمي شود زيرا بايد درهر ثانيه50 بار عمل جرقه زني انجام شود،امااين مشكل بانصب كيت برق ام اس دي حل ميشود بانصب كيت ام اس دي علاوه براينكه جرقه ي ايجاد شده خيلي بزرگتر وقويتر خواهد بود سرعت انتقال برق براي ايجاد جرقه هم بالا ميرود.كيت برق ام اس دي شامل كوئل،وايرها وآمپلي فايريا تقويت كننده ميباشد.

اینجاست که خروج سریع و کامل گازهای حاصل از احتراق از سیلندر اهمیت پیدا می کند، در غیر این صورت عمل احتراق بازده لازم را نخواهد داشت و حجم گاز ناشی از احتراق در سیکل قبل، فضای درون سیلندر را اشغال کرده و مانع از ورود هوای تازه برای احتراق به صورت بهینه می شود. اما در بسیاری از موارد برای بهبود این عمل از هدرزها استفاده می شود. قدم بعدی فلایول بود که از شرکت R.A.M آمریکا خریداری شده که بصورت دنده ای و سنگین است و 16800 گرم وزن دارد.اگر شما بخواهید از اتومبیل ژاپنی برای حرکات نمایشی استفاده کنید طبق علم تیونینگ باید میل لنگ را سبک تر تهیه نمایید که دور موتور راحت تر و سریعتر بالا و پایین برود اما برای ماشین آمریکایی که معمولا برای مسیر مستقیم درگ استفاده می شود ، هرچه وزن فلایویل بیشتر باشد دور بیشتری خورده اما دیرتر به پایین بر می گردد و باعث افزایش گشتاور می شود. سيستم تخليه موتور ماشين يكي از مهمترين قسمتهاي موتور ماشين سيستم تخليه هست، به دليل مهم بودن سيستم تخليه در تقويت موتور و ارزان بودن قطعات آن, اين سيستم جاي بخصوص خودش رو تو تقويت ماشين گرفته به همين علت حرف و حديثهاي بسياري رو بدنبال داشته كه ميشه گفت تا حدودي اطلاعات به صورت اشتباه به همه رسيده، شايد فكر كنيد كه يك سيستم تخليه كه تشكيل شده از 4 تا لوله چي داره كه بخواد همه رو به اشتباه بندازه ؟

2. آيا تا بحال به فكر شما رسيده كه اگه قطر لوله هاي خروجي اگزور بزرگتر باشه بهتره ؟ مانيفولد فابريك ماشين جلوي مقدار زيادي از جريان خروجي گازها رو از موتور ميگيره و دليل نصب كردن اين قبيل مانيفولدها رو ماشين رو ميشه تو 2 كلمه تعبير كرد ارزان و آسون قدرت واقعي ماشين شما چقدره ؟ این قطعه جایگزیت مینفولد چدنی فابریک موتور شده و سبب طراحی بهتر خود ، موجب افزایش عملکرد ، بهبود قدرت خروجی پیشرانه و کاهش مصرف سوخت خواهد شد . برای تنفس بهتر موتور میتونید از کیت های مکش و برای تقویت سیستم تخلیه از هدرز ویا ست کامل اگزوز استفاده کنید. زمانی که میخواهید حرکات نمایشی اجرا کنید بدون شک بهتر است باد لاستیک ها بیشتر باشد همچنین اگر درگ شما کوتاه نیست و میزان سرعت در آن اهمیت دارد بهتر است میزان باد لاستیک را بیشتر کنید چراکه شتاب بیشتر خواهد شد (به دلیل چسبندگی کمتر) که البته ناگفته نماند در زمان شروع شاید هرزگردی شما بیشتر شود که با کمتر کردن میزان گاز اولیه میتوانید این موضوع را رفع کنید. بیایید توربو کردن این بچه شیر را در دو استیج بررسی کنیم. شتابگیری موتور جدید این خودرو نیز تقریبا در حد و اندازههای همان موتور ۶ سیلندر قبلی است و میتواند ظرف ۵٫۲ ثانیه از سرعت صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *