از موتور خارج شده و وارد لوله اولیههدرز میشوند

بهبود تخلیه موتور از عوامل اصلی افزایش کارایی موتور می باشد و هدرز باعث می گردد گازهای خروجی راحت ترا از اگزوز خارج شوند .به این ترتیب که برای هر سیلندر یک لوله اختصاصی کوچک تخلیه در اگزوز تیبا فراهم می آورد . با خارج کردن هر چه بیشتر گازهای حاصل از احتراق، فضای بیشتری برای مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق باقی میماند و این خود باعث افزایش توان موتور میشود. افزایش تعداد اگزوزها میتواند گازهای خروجی حاصل از احتراق را بیشتر به سمت بیرون انتقال دهد. اگر خودروهای دهه 80 تا 90 میلادی را در اختیار دارید خیلی شانس آوردهاید که میتوانید از سربالاییها جان سالم به در ببرید! این کار هم برای هرموتوری به این صورت بدست می اید که دو لوله فرضا با قطر 3 اینچ بدون هیچ خمیدگی بهعنوان اگزوز استفاده شود. همچنین یک رگلاتور سوخت (Wide Band AEM) برای تنظیم دقیقتر سوخت در مدار سوخترسانی تعبیه شده است.

فیلتر هوای بنز از اهمیت بالایی برای انجام این اقدام برخوردار است. البته یکی از فاکتورها هوای ورودی موتور است. برخلاف بلیزر، تمام قسمتهای سقف این خودرو نیز دارای تودوزی مخملی قرمز رنگ است. هر چه قدر که این راه خروجی هموارتر و بدون مانع باشد شاهد سرعت بیشتر خروج گازها. تزریق آب به طور غیر مستقیم هم چگالی هوا را بالا برده و هم قدرت موتور را افزایش میدهد.تزريق اب در موتور باعث افزايش راندمان حجمي و ورود مقدار بيشتري هوا به داخل موتور مي شود اما اين كار هم باعث مقدار كمي الودگي و هم اسيب به موتور مي شود اما اين كار براي كساني كه دوست داران سرعت و شتاب هستند كاربرد دارد. توربوفن مکانیکی وسیله ای است که هوا را با فشار بیشتری وارد دریچه گاز میکند تا موتور در صورت نیاز به اکسیژن بیشتر بتواند گشتاور بیشتری را از خود نشان دهد و این یعنی شتاب بیشتر. هیوندای کوپه که آخرین مدل وارد شده به ایران متعلق به سال 2009 می باشد خودروئی است که برای مصرف جوانان ساخته و عرضه شده است اگر به محاسن آن رجوع کنیم میتوان به ظاهر خوب فرمان پذیری مطلوب و فضای مناسب راننده و سر نشین جلو می توان اشاره نمود.

پیشرانه TU5 از سال ۱۳۸۳ بر روی پژو ۲۰۶ در تیپهای ۵ و ۶ نصب شد و امروزه یکی از پیشرانههای اصلی ایران خودرو برای نصب بر روی محصولات این شرکت به شمار میآید. پژو پارس یکی از محصولات پرفروش و پرطرفدار شرکت خودروسازی ” ایران خودرو ” است که از سال 1380 تا کنون در بازار ایران عرضه می شود. در نهایت باعث میشود که احتراق سریعتر اتفاق افتد و این بدان معنا است که توان بیشتری را میتوانیم از موتور بگیریم. این بدان معنا است که شما مسیر لوله از کاتالیست موجود در لوله اگزوز تا انتهای خودرو در صندوق عقب را مستقیم نمودهاید. پایگاه اطلاع رسانی ممتاز – به گزارش ایسنا طبق قیمتهای جدید ابلاغی به گروه خودروسازی سایپا، قیمت تندر ۹۰ مدل E1 پارس خودرو با استاندارد آلایندگی یورو ۴ به ۳۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و تندر ۹۰ مدل E2 لوکس با استاندارد آلایندگی یورو ۴، گیربکس معمولی به ۳۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است. افزودن تایرهای فاق کوتاه نیز میتواند باعث بهبود شتاب گردد اما در عین حال سرعتسنج خودرویتان را به اشتباه خواهد انداخت. می توان دو یا چند موج صدا را به هم اضافه کرد و صدای کمتری بدست آورد،ببینیم چگونه؟

در ادامه به پنج روش ساده و ارزان قیمت جهت بازیابی یا افزایش توان خودرو اشاره میکنیم. پراید در اصل در شرکت مزدا ژاپن با نام مزدا ۱۲۱ طراحی و تولید شد و تولید آن از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ ادامه داشت سپس در آمریکای شمالی این خودرو توسط شرکت فورد با نام فورد فستیوا تولید شد. برای تقویت سیستم تخلیه اگزوز تیبا باید از هدرز استفاده کرد این قطعه بخشی از سیستم اگزوز تیبا می باشدکه برای تقویت موتور مورد استفاده قرار می گیرد ، این قطعه جایگذین خوبی برای منیفولد چدنی فابریک موتور م باشد و به دلیل طراحی بسیار خوبی که دارد عملکرد و قدرت خروجی را افزایش داده و مصرف سوخت را کاهش خواهد داد. اما چنانچه شما می خواهید اگزوز تیبا خود را تغییر دهید و یا قصد تقویت سیستم تخلیه اگزوز تیبا خود را دارید می توانید از این قطعه در خودرو خود استفاده نمایید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *