چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت میتوان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت میتوان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم میکند و میتوانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج میشوند.

حال با بهبود شرایط پاندمی در کشور، ممنوعیت تردد بین شهرهای زرد و آبی برداشته شده است و تنها برای ورود به شهرهای نارنجی و قرمز به مجوز نیاز است.

برای این که موتور خوب کار کند نیاز دارد بنزین خالص از آلودگیها را دریافت کند. رنگ ضدیخ با کیفیت آن مرتبط نیست و سازندگان برای مشخصکردن محصـولات خود از رنگهای گوناگونی استفاده مینمایند. کاهش قدرت ترمزگیری و داغشدن دیسک در اثر استفاده از لنت غیراستاندارد و نازکشدن ضخامت دیسک.

لرزش زیاد پدال ترمز و فرمان خودرو در زمان ترمزگیری در اثر تابداشتن دیسک. بیشترین حفاظت را از خوردگی فلزات سیستم خنککننده داشته و بر روی رنگ بدنه خودرو اثر نامطلوب نداشته باشد.

برروی قطعات موتور، لولههای ارتباطی، شیلنگهای رادیاتور و سایر قطعات اثر نامطلوب نداشته باشد. صدای تولید شده توسط موتورسیکلت میتواند ناشی از فعالیت اجزای مختلف آن مانند: موتور، سیلندر یا اگزوز موتورسیکلت باشد. از ترمزگیریهای شدید به مدت طولانی خودداری و در صورت امکان با استفاده از دنده معکوس و کاهش دور موتور، از نیروی ترمزی موتور برای کاهش سرعت خودرو استفاده نمایید.

این حالت که ممکن است همراه با صدای زوزه است عمدتاً به دلیل خرابی دیسک ترمز و تاب داشتن دیسک چرخ بوده که بیشتر برای چرخهای جلوی خودرو اتفاق میافتد. اگرچه این تیونینگ ها رندرهایی هستند که تنها پیشنهاد این وبسایت برای ارتقاء خودروها است اما این کار با استقبال بسیار خوب مخاطبین ما قرار گرفت و نیرویی مضاعف به ما منتقل کرد تا بتوانیم این راه را ادامه دهیم و دیگر خودروهای پرفروش بازار را تیونینگ کنیم.

مهندسان پورشه هم از این قاعده مستثنی نبوده اند و زمانی که این برگه سفید را دیده اند، پیشنهاد دادند: “۹۱۸ با اگزوزهایی که روی قسمت بالای خودرو نصب میشود، سریعتر است” حال به دنبال این موضوع رفته اند که چطور این امر را عملی کنند.

در ماشینهای جدید ECU از سنسورهایی که در جاهای مختلف نصب شده (مانند سنسور دور موتور و سنسور اکسیژن) اطلاعاتی راجع به شرایط کاری خودرو میگیرد و پس از تحلیل این دادهها و میزان باز و بسته بودن دریچه گاز به استپر موتور دستور میدهد.

پمپ هنگام پایین بودن فشار مدار سوخت رسانی (قبل از پمپ انژکتور و مابین پمپ اولیه و پمپ انژکتور)، به صورت الکتریکی به کار افتاده و مقدار افت جریان و فشار سوخت راجبران می کند. در این حالت خودرو بیشتر از آنچه قدرت تولید می کند سوخت مصرف می کند، لذا اگر بوی سوخت را در دود اگزوز متوجه شدید یا قطرات مایع در آن دیدید بدانید که مصرفتان بالاست، حالا مشکل در کجاست و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

فیلتر های کاغذی در دو نوع یکپارچه یا یکبار مصرف و با المنت قابل تعویض ساخته می شوند. با توجه به اینکه، اکثر خودروهای نیسان Z24 باری می باشند، احتمال آسیب دیدگی زیادی دارند، بنابراین باید بسیار دقت نمایند، که در صورت مشاهده این علائم، اقدام به تعویض اگزوز نمایند.