چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

یکی از راه حل هایی که از زمان اختراع خودرو تاکنون برای جلوگیری از انتشار این گونه گازها توسط مهندسین ابداع شد

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

یکی از راه حل هایی که از زمان اختراع خودرو تاکنون برای جلوگیری از انتشار این گونه گازها توسط مهندسین ابداع شده استفاده از مبدل های کاتالیزور ( به انگلیسی Catalytic Converter) بوده است. گاهی اوقات صدای شبیه انفجار، تیر و ترقه از اتومبیل یا موتورسیکلت های عبوری شنیده می شود اگر این صدا در موقع کم کردن گاز نیز شنیده شود ممکن است به علت وجود سوراخ در سیستم اگزوز باشد.

دستگيره نقره اي رنگ عقب موتور که براي حفظ تعادل سرنشين دوم است، در انتهايي ترين بخش موتورسيکلت واقع شده است که اگر سرنشين دوم قصد استفاده از آن را داشته باشد، بايد کمي دست هاي خود را به سمت خارج بدن متمايل کند.

این خودرو از سازمان NHTSA از نظر امنیت، بالاترین امتیاز را کسب نموده است. اين نحوه طراحي به خاطر نوع کلاس موتورسيکلت و همچنين شکل خاص زين است که البته استفاده از آن براي سرنشين کمي ناراحت کننده خواهد بود.

زونتس در سري ZT که در کلاس استريت نيکد قرار دارد در دو نوع R و S در بازار ايران عرضه شده است که اين دو سري تفاوت هاي فني باهم ندارند اما در تفاوت هاي اندکي در ظاهر با هم متفاوتند.

در بیشتر خودروهای کشور بهترین سرعت اقتصادی به لحاظ مصرف بنزین 85 تا 90 کیلومتر است و در صورت رانندگی با سرعت بالا به جای 110 کیلومتر در ساعت با 80 کیلومتر در ساعت برانید که میزان 25 درصد (معادل 2.9 لیتر در هر 100 کیلومتر) در مصرف بنزین صرفهجویی حاصل می شود.

اين امتياز باعث مي شود تا هر شخصي بتواند آينه را متناسب با ديد خود تنظيم کند و از طرفي در برخوردهاي سبک نيز آينه ديرتر دچار شکستگي و عيب شود. اين عيب در کنار ارتفاع زياد نشيمن نفر دوم باعث مي شود تا زين اين موتورسيکلت براي استفاده طولاني مدت براي نفر دوم کمي سخت و ناراحت کننده ظاهر شود.

فلاپ هاي زير باک که در هدايت هوا به اطراف و افزايش آيروديناميک آن اثر مطلوبي دارند در همراهي با رادياتور روغن سرد کن قرار گرفته در بالاي پيشرانه و پشت دوشاخه جلو، در عضلاني تر شدن چهره موتورسيکلت نقش به سزايي را بازي مي کنند.

خودروهای امدادی، خودروهای درمانی، ماشینهای نیروی انتظامی و حمل بار و مسافر، بیشترین سهم تردد شبانه را دوران کرونا به خود اختصاص دادند. بسته به این که موتور شما کاربراتوی باشد و یا انژکتوری نوع عیبیابی آن متفاوت است.

نور اصلي بر عهده لنز و دو چراغ چشم مانند بالاي آن است که همگي از نوع LED هستند. این منبع دقیقا جای منبع فابریک خودرو نصب می شود و علاوه برآنکه باعث بهبود خروجی هوا از خودرو می شود، صدای خاص و جذابی را نیز تولید می کند.

به اين معني که با انداختن سوييچ و چرخش آن در موقعيت هاي مختلف مي توان ادوات و قسمت هاي مختلفي را باز و بست کرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن