چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

آیا مولد برق شما برای مصارف صنعتی بوده یا صرفا جهت تامین برق تجهیزات ساده و سبک بکار برده می شود؟ یکی از مهمت

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

آیا مولد برق شما برای مصارف صنعتی بوده یا صرفا جهت تامین برق تجهیزات ساده و سبک بکار برده می شود؟ یکی از مهمترین و حساس ترین تصمیمات مسئولان واحد فنی برای تامین برق تاسیسات خود انتخاب مناسب یک ژنراتور گازوئیلی می باشد، زیرا در صورت عدم انتخاب مناسب یک مولد برق همانند ژنراتور دیزلی می تواند خسارت های جبران ناپذیری برای پروژه های در پی داشته باشد.

این یک قطعه لوله سوراخ دار به طول 180-250 میلی متر و کمی بیشتر از 1/3 قطر خروجی است ، با یک پلاگین واشر جوش داده شده به شکل یک دیسک ، سیلندر یا مخروط ، که در داخل جریان جلو پیچ شده است ، در قطع هوا ، در نتیجه اجازه می دهد تا آن را خفه کنید.

از این رو می بایست میزان بار در مواقع قطع جریان برق را مد نظر گرفت و متناسب با آن محصول مورد نیاز را انتخاب نمود. یکی از دغدغه ها در انتخاب یک دیزل ژنراتور نوع کاربرد آنها است.

میزان وات شروع و در حال اجرا دستگاه های شما به انتخاب میزان قدرت ژنراتور گازوئیلی بسیار وابسته است. رفتن به یک فروشگاه و خرید ارزان ترین دیزل ژنراتور در دسترس بدون در نظر گرفتن کاربرد ژنراتور گازوئیلی بهترین روش خرید نیست.

مثلاً در موتورهای با تعداد سیلندرهای کم و قدرت پایین از یک فیلتر با اندازه کوچک استفاده می شود زیرا مقدار سوخت مصرفی و یا درخواستی موتور کم بوده و این فیلتر توانایی تصفیه این مقدار سوخت را دارد. توضیح: نوع دیزل ژنراتور باید با توجه به شرایط کاری آن تعریف شود؛ به عبارتی آیا از ژنراتور دیزلی به عنوان برق اضطراری (Standby) استفاده می شود یا به عنوان یک مولد برق دائم (Prime Power Source).

با توجه به پیشرفت های چشمگیر مهندسی برق، ژنراتور گازوئیلی در سطح وسیعی پیشرفت داشته و در اندازه های متنوع و با کاربرد های مختلفی در دسترس می باشند. صدا خفه کن محفظه با ورودی و خروجی است که اجازه می دهد تا آن را به سیستم اگزوز متصل شود.

وجود آب و ناخالصی ها در سوخت باعث نامنظم کار کردن موتور، انتشار دود از اگزوز و کاهش توان موتور نیز می شوند. در این حالت امواج صدا دیگر توان پرش در محفظه تشدید کننده را ندارند و سایر امواج صوتی موجود در آن را لغو می کنند که اثر سست کننده روی اگزوز خواهد داشت.

در حالی که دیزل ژنراتور صنعتی با توان 50 کیلووات الی 3 مگاوات بصورت ثابت یا موبایل (نصب شده بر روی شاسی چرخ دار) عرضه می شود. ژنراتور گازوئیلی شما دارای عمر مفید 5 سال است یا کمتر؟ آب و مواد خارجی و آلودگی ها ممکن است در طول مراحل حمل و نقل، انبارداری و نیز هنگام استفاده (داخل باک موتور) وارد سوخت شده و آن را آلوده سازند.

آب ممکن است در بنزین مخلوط شده باشد. یکی دیگر از علل خرابی کاتالیست، خرابی سیستم جرقه زنی موتور می باشد، زیرا در این صورت مخلوط هوا و بنزین ناقص می سوزد و گاز های حاصل از احتراق ناقص باعث آسیب دیدن کاتالیست می گردد.

فقط مروجین فرمول 1 از تلاش برای خاموش کردن سر و صدای ماشین ها خوششان نمی آید. همچنین ورود آب نیز به این قسمت ها موجب زنگ زدگی و فرسایش قطعات ظریف سیستم سوخت رسانی خواهد شد.