چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

فضای برای سرنشینان جلویی کافی و قابل قبول بوده اما صندلی های بخش عقبی مانند اکثر نمونه های اسپرت، تنها برای ک

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

فضای برای سرنشینان جلویی کافی و قابل قبول بوده اما صندلی های بخش عقبی مانند اکثر نمونه های اسپرت، تنها برای کودکان و افراد کوتاه قامت و سبک وزن مناسب هستند. غربیلک فرمان نیز اسپرت، کوچک و مجهز به ادوات کنترلی سیستم صوتی، کنترل سرعت و تلفن همراه بوده و بخش پشت آمپر، با طراحی برآمده خود، حس خودروهای قدیمی آمریکایی را به راننده القا می کند.

مثلا دود سیاه اگزوز یک سری از ایرادات موتور خودرو را مشخص می کند. هرچند طراحی داخلی و کابین شورولت کامارو 2020 ترکیبی از سنت و مدرنیته بوده و با استفاده از تکنولوژی، نمای جدیدی به فرم کلاسیک افزوده شده، اما هنوز هم به عقیده بسیاری این بخش در رده نقاط ضعف این خودروی عضلانی قرار دارد.

گلگیر عقبی نیز بسیار برجسته بوده که نقش بسزایی در انتقال مفهوم قدرت به بینندگان دارد. در بخش انتهایی، چراغ ها از 2 بخش کنار هم تشکیل شده و در تیپ های پایین و موتورهای کوچک، خروجی های دوگانه اگزوز، اسپویلر و دیفیوزر با طراحی برجسته خود، هماهنگی قابل قبولی با سایر بخش ها دارند.

این موتورها که شامل نمونه های کوچک 4 سیلندر 2.0 لیتری تا گونههای غول آسای 8 سیلندر خورجینی 6.2 لیتری هستند، قدرتی مابین 275 اسب بخار تا 650 اسب بخار را در احتیار راننده قرار داده که با هر معیاری، رقمی قابل توجه به حساب آمده و با درنظر گرفتن قیمت، بسیار بالاتر از نمونه ها و رقبای اروپایی (بخصوص آلمانی) خواهد بود.

موتور شورولت کامارو 2020 یک نمونه 4 سیلندر 2.0 لیتری DOHC با 16 سوپاپ VVT و سرسیلندر آلومینیومی بوده که در مدلهای مختلفی از اتومبیلهای جنرال موتوز از جمله کادیلاک ATS، شورولت مالیبو (Malibu)، بیوک رگال (Buick Regal) و…

افزایش آلایندگی خودرو تا حدود 30 برابر ، افزایش مصرف سوخت خودرو و افزایش صدای موتور از معایب حذف می باشد . در این صورت طراحی این صدا خفهکن ها در کم و زیاد شدن صدای ایجاد شده از اگزوز و موتور، اثرگذار ظاهر میشود.

وقتی به اگزوز می رسد دود تمایل دارد تا به محیط بیرونی منتقل شود اما طول موج صدای بسیار زیادی را هم همراه خودش دارد , در این حالت مخزن با استفاده از دیوار های صوت شکن طول موج را به شدت شکسته و صدا را از بین خواهد برد .

البته تیپ سوپر اسپرت ZL1 با استفاده از خروجی های اگزوز دوبل در دو طرف سپر نمایی بسیار جذابتر از دیگر مدل ها دارد. از میان آن­ها میتوان به استفاده از کاتالیزور Closed-Coupled، کاهش اندازهی مقاومت دیوارهها در پایههای سرامیکی و فلزی و گرم کردن الکتریکی مبدل اشاره نمود.

• کاهش سوختن ناشی از اپیلاسیون: قبل از اینکه پاهای خود را به دست اپیلاسیون کار بسپارید، لایه ای از پودر بچه بر روی آن ها بمالید تا کارتان به بیمارستان سوانح و سوختگی نکشد.

پس از قطع قطعات جوش، البته، تمام جوش ها جلا و سپس جلا داده می شوند، و خروجی به نظر می رسد یک قطعه است. یعنی در یک حالت که بیشتر مرسوم است، لولا در سر جای خودش قرار می گیرد با این تفاوت که باز شدن درب به جای اینکه به سمت طرفین ماشین باشد، به سمت بالا باز می شود.

آخرین مطالب