چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

هر فرد عادی در برابر یک موتور ۸ سیلندر به مشکل بر میخورد اما تنها یک جنتلمن واقعی است که میتواند از یک دو جین

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

هر فرد عادی در برابر یک موتور ۸ سیلندر به مشکل بر میخورد اما تنها یک جنتلمن واقعی است که میتواند از یک دو جین قابلمه و دیگ یک شیء به درد بخور بسازد!

اگر تنها در شتابهای بالا از خودرو دود تولید شد نشانگر وجود مشکل مرتبط با رینگ پیستونها است. نشانگر وجود مشکل در رینگ پیستونها یا سیتهای سوپاپ دود ناشی از اگزوز است.

سپس به هنگام حرکت خودرو دود خاکستری مایل به آبی را تولید کرد نشانگر وجود مشکل در سیت سوپاپ خواهد بود. این مشکل نسبت به مشکلی که در قسمت قبل اشاره شد به ندرت پیش میآید. توضیح مشکل : روشن شدن موتور و حرکت آن بدون مشکل است ولی هنگامیکه سعی می کنید با سرعت ثابت حرکت کنید، موتور بد کار می کند.

عایق بندی دریچه های سوپاپ میزان روغن اعمال شده به سطح سوپاپ ها را تنظیم می کند که سپس برای روغنکاری ساق سوپاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

گیربکس مورد استفاده در این ماشین در نمونه خارجی هم اتوماتیک و هم دستی میباشد . کاتالیست مورد استفاده در مبدل بیشتر فلزات گرانبهایی مانند پلاتین ، پالادیوم و رودیم است.

اما کماکان گاه گداری در موارد خاص قابل مشاهده است. همانطور که در بالا گفته شد محفظه موتور شامل سیلندرها و سایر قطعات می شود که در یک محفظه روغنکاری و خنک کننده قرار دارند و از یک قطعه فلز معمولا آهن ساخته می شود تا قوی و محکم باشد.

این محفظه همچنین سایر قطعات موتور را نیز حمایت می کند. از آنجا که این ایراد به مبدل کاتالیستی آسیب وارد می کند میزان آلایندگی را نیز افزایش می دهد. ارائه فاكتور مربوطه همراه با فرم اضطراري نسخه پيمانكار به تداركات توسط تحويل دهنده قطعه به انبار.

9- آخرین علامت خرابی کاتالیزور این است که در حالت توقف و سرد بودن خودرو، با دست قطعه را تکان دهید و اگر در این حین صداهایی مشابه به این که دورن آن سنگریزه تکان می خورد، به گوش شما برسد می تواند علامت این باشد که شبکه های داخل کاتالیزور ریخته است.

پس حواستان به کلاچهای وقت و بیوقتتان باشد. پیشرفت تکنولوژی و مراقبت از محیط زیست، صنعت موتورسازی را را یک گام به تولید موتور برقی نزدیک کرد. این یک تعمیر ساده نیست.

موتور یک طرح 2 چرخه است ، بنابراین ، مخلوط بنزین / روغن لازم است. استفاده از بنزین سربدار در خودروهای مجهز به سنسور اکسیژن، تیر خلاص را به این قطعات و کاتالیک کنورتور شلیک میکند.

آخرین مطالب