چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

بر این اساس، گاز مونوکسیدکربن و هیدروکربنهای نسوخته پس از عبور از درون کاتالیزور، بهصورت گاز دیاکسیدکربن و آب

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

بر این اساس، گاز مونوکسیدکربن و هیدروکربنهای نسوخته پس از عبور از درون کاتالیزور، بهصورت گاز دیاکسیدکربن و آب از اگزوز خودرو خارج خواهند شد.

سیستم اگزوز دودهای سوخته شده را از خودرو خارج می کند. لوله اگزوز های دوگانه با روکش کروم براق که جلوه و زیبایی ای خاص به یک خودرو SUV بخشیده است. اگزوز قطعهای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیهای تأثیر به سزایی دارد.

بالاترین شیار پیستون دارای یک رینگ تراکم پیستون است که وظیفه اصلی آن عایق بندی و جلوگیری از هر گونه نشتی در داخل محفظه احتراق در طی فرایند احتراق می باشد. منبع اگزوز کی اف ام مدل T310 که برای خودروی تیبا یک مناسب است از دو جداره ورق که از جنس گالوانیزه ضد زنگ و دارای وزن بسیار مناسب و نیز یکی از مقاومترین فلز ها در مقابل رطوبت و گرماست تشکیل شده و همچنین به دلیل به کارگیری مشبک های استاندارد و آرایش مناسب لوله ها در اسکلت داخلی این منبع اگزوز تیبا باعث می شود که شکست صدا به خوبی شکل بگیرد و شدت صدا به طور قابل توجهی کاهش می یابد در فرآیند جوشکاری انباری اگزوز تیبا یک از فن آوری co2 استفاده گردیده و همچنین در درپوش های ورودی و خروجی این انباری از ورق ST12 استفاده شده است که ورق نامبرده در مقابل پوسیدگی دارای استحکام بسیار بالایی می باشد.

این قطعه نیز مانند دیگر قطعات خودرو، میتواند خراب شده و دیگر قادر به انجام دادن درست وظیفه خود نباشد و تاثیرات منفی بر روی عملکرد خودرو مانند: افزایش مصرف سوخت، افزایش آلایندگی، تولید آلودگی صوتی، کاهش شتاب و قدرت موتور بگذارد به یاد داشته باشید که خرابی انباری اگزوز خودرو و یا استفاده از منبع های غیر استاندارد، فقط به سر و صدای ناهنجار و ناخوشایند آن محدود نمیشود بلکه اگر بخواهید به حرکت دادن اتومبیل خود با همین شرایط ادامه دهید، احتماال تکانهای آن، به دیگر قطعات متصل نیز صدمه وارد خواهد کرد و به علاوه عمل نکردن درست امنبع اگزوز خودرو، موجب عدم تخلیه کامل گازهای تولید شده از سیستم احتراق میگردد و باید دقت داشته باشید که حتما مقداری از این گازهای سمی به داخل خودرو باز میگردد لذا استفاده از یک انباری اگزوز مناسب میتواند در فرآیند کاهش مصرف سوخت، عدم آلایندگی و در نهایت در عملکرد صحیح موتور خودرو تاثیر به سزایی داشته باشد.

اونتادور همچون دیگر لامبورگینی ها به صورت دست ساز تولید میشود . همچون میورا , دیابلو , کانتاش و مورسیه لاگو که همچون فرزندانی برای یکدیگر بوده اند و هر یک جانشین خلفی برای یک دیگر بوده اند .

پس از توقف تولید لامبورگینی مورسیه لاگو , لامبورگینی وعده داد تا در اسفند ماه سال گذشته جانشین مورسیه لاگو را معرفی کند . اما بالاخره در اسفند 1389 این خودرو در معرض دید همگان قرار گرفت .

اگزوز خودرو شامل 4 لول است که با قابی که به انتهای این 4 لول بسته شده است به صورت تک اگزوز به نظر میرسد . منبع اگزوز خودرو وظیفه کاستن از صدای موتور و هدایت گازهای خروجی از موتور به انتهای خودرو را دارد و موتور اتومبیل حین کار کردن به هر حال صدایی دارد که منبع اگزوز این صدا را پیش از خروج از لوله اگزوز، شکست داده و با تغییر جهت و کاستن از قدرت آن، در نهایت صدایی کمتر و محدودتر از اتومبیل خارج میکند.

بی شک صدای موتور و دودهای خروجی حاصل از موتور بایستی از خودرو به خارج هدایت شوند لذا به جهت شکل گیری قدرت در موتور سوخت موتور احتراق پیدا می کند و بعد از این احتراق در سیلندر به وسیله ی مانیفولد دود و از لوله ای به سمت اگزوز هدایت شده و سپس اگزوز بعد از گرفتن صدا موتور دود ناشی از موتور را به بیرون هدایت می کند پس علت عمده صدای زیاد در هنگام خراجی اگزوز این است که اگزوز شما توانایی خفه کردن صدای موتور خودرو را ندارد.

تا ان روز گمانه زنی های زیادی در مورد جانشین موریه الاگو شد و عکس های جاسوسی بسیاری به بیرون درز کرد .

طراحی زیبا و ایرودینامیکی ان انسان را بر ان میدارد تا چند دقیقه ای را خیره به ان نگاه کند . در نمای عقب همه چیز دست به دست هم داده تا ظاهر ان را پهن تر نشان دهد .