چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

ژنراتور ها بخصوص نوع های دیزلی آنها که توان تولید برق بالایی دارند و گاها برای استفاده منابع سه فاز صنعتی بکا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

ژنراتور ها بخصوص نوع های دیزلی آنها که توان تولید برق بالایی دارند و گاها برای استفاده منابع سه فاز صنعتی بکار می روند به هنگام کار کردن صدای بسیار زیادی تولید می کنند که در بسیاری از موارد این صدا ایجاد مزاحمت کرده و در جاهایی که در نزدیکی این دیزل ها دفتر اداری یا خانه مسکونی باشد از صدای بلند این دیزل ها دیگر به فعالیت یا سکونت خود نمی توانند ادامه دهند.

دهانه پلاتین را میتوان با نگاه چشمی بررسی کرد و در صورت کثیفی و یا تنظیم نبودن آن را تنظیم کرد.

سوپر سایلنسر اگزوز استیل همان مشخصات ذکر شده در مورد سه را با فرق اینکه جنس ورق آن استیل می باشد و از لحاظ قیمتی تقریبا سه برابر سایلنسر ساخته شده با ورق های فولادی می باشد. ستون ها و قلاب های کانکس سایلنت دیزل می بایست از ناودانی های نمره 14 سنگین باشد تا بتواند کانکس را همراه دیزل به وسیله جرثقیل از زمین بلند کرده و در برابر بار زیادی که به آن متصل است دچار آسیب نگردد.

کف کانکس به دلیل وزن بسیار بالای ژنراتور می بایست با تیر آهن های نمره 16 بصورت قید های عرضی در فاصله های 60 سانتیمتر بوده که به کلاف دور کانکس که آن نیز از نوع تیر آهن نمره 16 می باشد بصورت ممتد جوش شود .

ساندویچ پانل بکار رفته در کانکس سایلنت دیزل می بایست دارای فوم تزریقی با دانسیته 40 پلی اورتان باشد که دو طرف آن با ورق گالوانیزه نمره %50 با رنگ الکترو استاتیک پوشیده شده باشد.

سقف کانکس نیز باید به یک طرف شیب داشته باشد تا آب باران را به یک سمت هدایت کند. ساختن این اتاق ها هم نیاز به رعایت استاندارهایی دارد مانند این که هواکش هایی در دیواره دو طرف اتاقک جهت ورود و خروج هوا باشند و نیز تعبیه خروجی اگزوز در سقف یا ارتفاعی از دیوار اتاقک در نظر گرفته شود در ساخت دیوارهای اتاق دیزل ژنراتور از بلوک سفالی یا سیمانی تو خالی استفاده می شود.

کاناپی، کانوپی ، اتاقک ضد صدا ( صداگیر ) دیزل ژنراتور این کانوپی ها علاوه بر عایق صدا Acoustic proof ، عایق حرارت و گرد و غبار Weather proof نیز هست و دستگاه را در مقابل رطوبت، گرد و خاک و حرارت و در برخی مدل ها عایق آتش سوزی و حتی ضد انفجار ( صاعقه و .. ) نیز هستند.

شرکت تامین تجهیز مولد طراح و سازنده انواع کانوپی سایلنت و سوپرسایلنت زیر نظر مهندسین و کارشناسان مجرب در ایران می باشد.

1.وقتی در قمقمه رو باز میکنید مایع سفید رنگ یا لکه های روغن رو در قمقمه اب رادیاتور مشاهده میکنید. همچنین در صورت وجود رادیاتور بهتر است جلوی مسیر هوا به رادیاتور را بصورت یک دریچه روی بدنه کانکس برای رسیدن بهتر هوا به آن باز گذاشت و نهایتا جلوی آن را با یک ورق توری شکل بست.

ابعاد کانکس سایلنت دیزل باید به گونه ای باشد که از هر چهار طرف بتوان به دور دیزل جهت تعمیر و نگهداری دسترسی داشت و برای پر کردن مخزن گازوئیل و آب رادیاتور اگر ژنراتور از نوع رادیاتور دار باشد به آنها دسترسی داشت .