چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

موتورهای درونسوز در زمان آغاز به کار و لحظاتی که دمای موتور هنوز به دمای کارکرد ایدهآل نرسیده است در زمینه اح

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

موتورهای درونسوز در زمان آغاز به کار و لحظاتی که دمای موتور هنوز به دمای کارکرد ایدهآل نرسیده است در زمینه احتراق دچار مشکل هستند و این مسأله در مورد موتورهای دیزل مشهودتر هم هست چرا که اساس کار این موتورها نه بر مبنای جرقه شمع که بر مبنای اشتعال ناشی از دمای بالای محفظه احتراق است و در زمانی که هم هوای ورودی و هم سوخت سرد است حتی پس از روشن شدن موتور هم تا دقایقی حجم آلایندگی آنها بالا است که این مسأله را در نمونههای سنگین میتوان با خروج دود سیاه رنگ از اگزوز خودرو دید.

در هر حالت در این شرایط دور موتور بالا می رود و موتور جوش می آورد. صدای اگزوز و نوع غرش موتور هر اتومبیل یکی از این خصوصیات است . ماده 211 ـ دستگاههاي مسؤول موظفند پيش از بسته شدن تمام يا بخشي از راه براي انجام هر نوع عمليات اجرايي اعم از تعريض، تعمير، نگهداري، حفاري و مانند آنها، هماهنگيهاي لازم را انجام داده و با اطلاع ادارات راهنمايي و رانندگي و يا پليس راه اقدام و مراتب را به آگاهي مردم برسانند.

سپس انواع سيكلهاي رانندگي را معرفي كرده و يكي از آنها را انتخاب كرده و تست را با آن سيكل انجام دادهاند.

اگزوز قهرمانی فوق با کیفیت ترین اگزوز قهرمانی موتور سیکلت از جنس کربن می باشد و مناسب برای تمام موتور سیکلت هایی که اگزوز کنار دارند مثل آپاچی،پالس 180، هوندا و غیره مناسب است . وجود دکمه اگزوز اسپرت باعث شده تا رانندگی با خودرو لذت بخشتر شود .

فعال سازی این دکمه موتور میزان اندکی بنزین را با تاخیر به چرخه احتراق وارد چرخه احتراق میکند. دکمه تغییر صدای اگزوز که در بخش میانی کنسول قرار گرفته به نوعی یک آپشن در خودرو محسوب میشود که طرفداران زیادی دارد .

بخش آخر در مبدل کاتالیستی خودرو، کنترل تزریق سوخت را به عهده دارد. می شود و همین امر باعث استهلاک و خرابی بیشتر در این بخش از ایسیو میشود. یا بدتر از آن اینکه ممکن است آپشنها حتی به درستی کار نکنند!

توصیه اکید و موکد، همیشه و در همه حال استفاده از خدمات کارشناسی، حتی خودروهای صفر قبل از خرید آنهاست.

طبق گزارش مدیران خودرو واشر منیفولد هوا یکی از مهمترین واشرها در پیشرانهی یک خودرو است. نگاه به تاریخچه خودرو در ایران نشان میدهد که در سال ۱۳۰۰ اتومبیل یکی از اصلیترین کالاهای وارداتی در ایران محسوب میشد. البته هنوز ایده بهتر استفاده از یک متخصص و تعمیرکار حضوری است اما استفاده از این برنامه به شما فرصت کافی میدهد تا خودرو را به یک تعمیرگاه مجاز اتومبیل برسانید.

تیمی متشکل از مهندسان شرکت «سرمایش الکترونیکی» (Electronic Cooling Solutions, ESC) یک ژنراتور ترموالکتریک از گازهای خروجی داغ موتور به نام EHTEG را ساختهاند که میتوان آن را روی موتور یک پهپاد کار گذاشت تا انرژی اتلافی حاصل از اگزوز را در پرواز به نیروی الکتریکی تبدیل کند.

جام جم آنلاین: گرمای زیاد اگزوز برخی هواپیماها، مهندسان را به فکر ساخت ژنراتور ترموالکتریکی انداخت که انرژی اتلافی را به نیروی الکتریکی در پرواز تبدیل میکند. فاب اسپید به دارندگان C8 آپشن های مختلف اگزوز Catback با گزینه های مختلف از مبدل های کاتالیزوری را ارائه می دهد.

آخرین مطالب