چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

اما اگر پس از گذشت زمانی از کارکرد موتور، همچنان اين بخارات به صورت ابری و غیر معمول از اگزوز خارج شدند، احتم

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اما اگر پس از گذشت زمانی از کارکرد موتور، همچنان اين بخارات به صورت ابری و غیر معمول از اگزوز خارج شدند، احتمال وجود خرابي در واشر سرسيلندر اتومبیل شما وجود دارد، البته این مشکل، بد روشن شدن موتور را هم به دنبال دارد و دلیل آن میتواند عدم آب بندی مناسب و خوردگی در بین واشر سرسیلندر و سیلندر خودرو باشد که در زمان روشن شدن خودرو مایع سیستم خنک کننده به داخل اتاقک احتراق و به ویژه سر شمعها نفوذ کرده و باعث عدم ترکیب سوخت و هوای مناسب و ایجاد شعله ناقص میشود.

در نهایت اگزوز با کاهش صدا و انتقال گازهای ناشی از احتراق سبب کاهش دمای گازهای خروجی نیز میشود که این کاهش دما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا گازهای خروجی از محفظه احتراق بیشتر از ۸۰۰ درجه سانتی گراد دما دارند و قبل از آزاد شدن به هوا حتما باید دمای آنها کاهش داده شوند که تمام این کارها زمان در اگزوز انجام میپذیرد.

سر و صدای خارج شدن مواد سوخته شده در موتور که با سرعت بسیاری از موتور خارج می شوند بسایر زننده و دلخراش است منبع توسط یک سری معابر و اتاقک هایی که با عایق فایبرگلاس روینگ ساخته شده است که این اتاقک ها به صورت هماهنگ ساخته شده اند و با تداخل صوتی باعث کاهش و کنترل صدای خروجی می شوند.

شما می توانید با استفاده از این دستگاه که یکی از برترین دستگاه های طراحی شده در حوزه سیستم های تهویه مطبوع است، گردش هوای مناسب و قابل توجهی را در محیط خودتان به وجود آورید. این سر اگزوز، در خود دارای یک پروانه کوچک بوده و به وسیله آن، حجم خروجی گاز از اگزوز و صدای آن، کم و زیاد می شود.راه بعدی مراجعه به اگزوزسازی و خرید یک کیت اگزوز است.

ترجیحا توصیه می شود از منجید توصیه شده شرکت خودروساز و نمونه استاندارد برای جایگزینی استفاده کنید. منجیدها یا با استفاده از پیچ و یا با کمک قلاب و خار در جای خود قرار می گیرند پس همانطور که ابتدا آن ها را از جای خود خارج کردید، نمونه جدید را در جای خود قرار دهید.

به همین دلیل پیشرانه، گیربکس و سیستم اگزوز بصورت معلق بر مجموعه ای از پایه ها مهار می شوند که به ترتیب به دسته موتور، دسته گیربکس و منجید یا آویز اگزوز معروف است. در این حالت سوت خفیفی به صدای خودرو اضافه می شود که البته بعد از گذشت چندین ماه به منبع اگزوز صدمه زده و باید آن را تعویض نمود.

به گزارش خبرنگار خودروکار، برخلاف تصور بسیاری از افراد، سیستم اگزوز خودرو یا موتورسیکلت ساختار ثابتی ندارد و در عوض با فاصله مشخصی از بدنه معلق است. هنوز هم دشوار است تصور کنیم که این شرکت در نهایت یک دوچرخه جادهای با نام الفنت عرضه نخواهد کرد.کاستلیونی همچنین گفت که کاگیوا یک وسیله نقلیه جدید بین دوچرخه کوهستان و موتورسیکلت کاملا برقی تولید میکند.مدیر عامل اموی آگوستا گفت:من به انرژی الکتریکی و فناوری موتورسیکلت برقی اعتقاد دارم.

از این رو نیاز است تا هر چند وقت یک بار منجیدها را مورد بازبینی چشمی قرار داده و درصورت صلاحدید آن ها را تعویض کنید. 6 ـ سوار کردن هر نفر مسافر یا سرنشین اضافی .

برای زنبوری کردن صدای اگزوز چندین روش وجود دارد که راحت ترین آن نصب سر اگزوز مخصوص این صدا است.

اگر بخواهیم صدای اگزوز ماشین را تغییر دهیم، چند راه وجود دارد: در سیستم اگزوز خودرو چند منبع یا انبار اگزوز قرار دارد که مهم ترین وظیفه این انبارها کم کردن صدای خودرو است.آیا تا به حال صدای کارکرد خودرویی که چدنی اگزوز آن باز شده را از نزدیک شنیده اید؟

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن