چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

کاربراتور موتور سیکلت در واقع بخشی از موتور است که شامل شیرها، محفظهها و یک سری لولههایی میباشد که این مجموعه

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

کاربراتور موتور سیکلت در واقع بخشی از موتور است که شامل شیرها، محفظهها و یک سری لولههایی میباشد که این مجموعه ذکر شده توانایی ترکیب و مخلوط کردن هوا و سوخت را در جهت کمک به موتور در فرآیند احتراق دارند.

اولین موتور سیکلت در کشور آلمان توسط دو مخترع آلمانی در سال 1885 ساخته شد، موتور اولیهای که توسط این مخترعان طراحی شد، شبیه به یک دوچرخه بود که مخترعان آن را ریت واگن نامیدند، موتور سیکلتها مزایایی زیادی دارند، که از جمله آنها میتوان به صرفه جویی در سوخت، امکان جابهجایی سریع با آنها، دارا بودن هزینههای کمتر نسبت به خودروها و …

همهی موتور سیکلتها دارای دو چرخ هستند و قسمت جلویی و عقب موتور که شامل قطعاتی مثل تایر، رینگ، توپی و … نقش فیلتر هوا در موتور سیکلت همانند شش در بدن انسان است، وجود ترکیب مناسب سوخت و هوا به اندازه کیفیت و خالص بودن بنزین در افزایش قدرت و شتاب موتور سیکلت تاثیرگذار و با اهمیت است.

فیلتر هوا دقیقا همانند شش های بدن انسان عمل میکند. این روش از ارزانترین و آسانترین راه های افزایش سرعت و قدرت موتور سیکلت هوندا ۱۲۵ است. هر وسیله نقلیهای برای این که از حرکت بایستد نیاز به ترمز دارد، ترمز در موتور سیکلت نیز در کنترل سرعت و نیز در مواقعی که باید ناگهان موتور را از حرکت بازدارید به شما کمک خواهد کرد، ترمزها در موتور سیکلت به دو نوع دیسکی و درام تقسیم بندی میشوند.

بنابراین بهتر است با تهیه قطعات سبکتر برای موتور سیکلت خود وزن آن را کم کنید تا فشار از روی موتور برداشته شود؛ یعنی بهتر است تمام وسایل که باعث وارد شدن فشار اضافه و یا مقاومت در برابر جریان هوا میشود را حذف کنید.

اگر به خودروهای اسپرت و مخصوص مسابقات دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلیهای قسمت عقب خودرو را نیز کاملاً حذف میکنند تا خودروی آنها سبکتر شود. به همین دلیل، اتومبیل هایی که فاقد کاتالیزور بوده و یا دچار اختلال هستند، با عدم دریافت گواهی معاینه خودرو مواجه خواهند شد.

در صورت عدم استفاده از موتورسیکلت بصورت حرفه ای، مانند مسابقات، برای استفاده در شهر یا جاده، ضروری است که لوله اگزوز موتورسیکلت شما مطابق با مقررات فعلی باشد. اگر از بنزین بی کیفیت و ناخالص استفاده کنید، درون باک موتور سیکلت زنگ زدگی به وجود خواهد آمد که وجود زنگار در داخل باک باعث میشود که درصد اوکتان بنزین کاهش پیدا کند و این زنگار با بنزین واکنش شیمیایی میدهد که علاوه بر آثار زیست محیطی مخرب و به وجود آمدن بیماریها باعث کاهش شتاب و قدرت موتور سیکلت نیز میشود.

اگر دود ها و گازهای مونوکسید کربن از محفظه خارج نشوند، انجین از کار می افتد زیرا برای احتراق علاوه بر سوخت و جرقه نیاز به اکسیژن هم هست. با تعویض فیلتر هوا، هوای تمیز تری به مثلث احتراق انجین موتور سیکلت هوندا ۱۲۵ خود بدهید تا بهتر بتواند کار کند.

فیلر گیری یعنی تنظیم همین فاصله، این کار قطعا عملکرد انجین را بهبود میبخشد و باعث میشود که انجین بهتر کار کند و در نتیجه سرعت موتور سیکلت افزایش پیدا کند.

برای ایجاد احتراق درست علاوه بر تعویض شمع و تنظیم کاربرات، شما باید هوای ورودی را هم تصفیه کنید تا احتراق از هوای نامرغوب تغذیه شود. تنظیم کاربرات موتور سیکلت یک روش بسیار عالی برای افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ است.

آخرین مطالب