چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

اغلب ایرادات کوچک مانند بوی سیگار داخل اتومبیل ، با اینکه کمی تحملشان سخت است اما آسیبی وارد نمی کنند. البته

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اغلب ایرادات کوچک مانند بوی سیگار داخل اتومبیل ، با اینکه کمی تحملشان سخت است اما آسیبی وارد نمی کنند. البته لنسر 1.8 لیتری برای اینکه این مشکل را حل کند، در پیشت غربیلک فرمان دو شیفتر برای تعویض دندهها قرار داده تا هر موقع که راننده خواست بتواند به کمک آنها به صورت دستی 6 دنده را در اختیار داشته باشد و بتواند از تعویض آنها و شتابگیری تحت کنترل لذت ببرد.

فصل هفتم ـ تصادفات ماده 87 ـ راننده هر وسيله نقليهاي كه مرتكب تصادف منجر به جرح يا فوت گردد، موظف است بلافاصله وسيله نقليه را در محل تصادف متوقف ساخته و با نصب علايم ايمني هشدار دهنده برابر ماده (71) اين آييننامه، رانندگان وسايل نقليه ديگر را از وقوع حادثه آگاه سازد و تا هنگامي كه تشريفات مربوط به رسيدگي از سوي راهنمايي و رانندگي و پليس راه پايان نيافته از تغيير وضع وسيله نقليه يا صحنه تصادف خودداري نموده و بلافاصله اقدام به انتقال مجروحان به مراكز درماني نمايد.

ممكن است در سيستم جرقه زني و شمع ها مشكلي باشد كه منجر به احتراق ناقص مي شود. حوادث ناخوشايندي مانند سوختن روغن در موتور، تبخير آب خنك كننده در موتور و ورود سوختي كه در فرايند احتراق شركت نكرده به داخل مسير اگزوز.

سیستم اگزوز مدرن در وسایل نقلیه موتوری بسیار شیک تر و زیبا تر به نظر می رسد و صدای بلند باعث می شود دوچرخه در جاده قابل توجه باشد و به جلوگیری از شرایط ناخوشایند کمک می کند.

هنگامي كه سوخت در موتور محترق می شود و توليد دود مي كند رويداد هاي مختلفي مي تواند پيش آيد كه متاسفانه بسياري از آنها قابل پيش بيني نيستند. کاربرد های مختلف فن های سانتریفیوژ در صنایع مختلف باعث شده دامنه مصرف از این مدل فنها بسیار بالا باشد .

موتور به مرور و بعد از مدتي كاركرد روغن كم مي كند و هنگام تعويض روغن متوجه مي شويد كه سطح روغن كمتر از آن است كه بايد باشد و به نظر مي رسد روغن در حال سوختن در موتور است.

اگر مدت زيادي است كه فيلتر هوا را عوض نكرده ايد و در منطقه اي پر گردو غبار يا آلوده زندگي مي كنيد بايد فيلتر هوا را تعويض نماييد. احتمالاً رينگ پيستون موتور خودروي شما خورده شده است و روغن به داخل سيلندر نشت مي كند.

اگر خودروي شما از نوع خودرو هاي كاربراتوري قديمي باشد به احتمال زياد ساسات كاربراتور مشکل دار است. گايد سوپاپ خورده شده يا معيوب است. این برند، نمادینترین برند تولید موتور سیکلت است و مردم بسیاری در سراسر جهان با آن خاطره دارند.

یکی از لوله ها (ورودی مبدل) به موتور خودرو متصل می شود و بخارات آلاینده و داغ تولیدی در سیلندرهای موتور ( جایی که با سوختن بنزین یا گازوئیل توان پیش برنده خودرو تولید می شود) از طریق آن به داخل مبدل هدایت می شوند.

توضیح مترجم: PCV یک ولو یا شیر یک طرفه است که در محفظه میل لنگ نصب می شود و به گازهای داخل محفظه میل لنگ اجازه می دهد خارج شوند. برخی خودروهای قدیمی دارای دلکو هستند که شکستهبودن درب آنها باعث ورود رطوبت به داخل درب دلکو و در نتیجه پرش قوس الکتریکی درون آن میشود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن