چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

پیش از آن که به تغییر صدای اگزوز موتورسیکلت یا خودرو بپردازیم، لازم است ابتدا توضیح کوتاهی درباره این قطعه ار

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

پیش از آن که به تغییر صدای اگزوز موتورسیکلت یا خودرو بپردازیم، لازم است ابتدا توضیح کوتاهی درباره این قطعه ارائه کنیم.

متاسفانه خیلی از افراد این قطعه را نادیده میگیرند و از تاثیر خرابی این قطعه روی کارکرد موتور سیکلت خود بیخبر هستند.

شیارها ، تراشه ها و سوراخ ها باعث ایجاد سر و صدای ناخوشایند فلزی در جریان جلو می شوند و ابعاد نادرست لوله باعث خروج گاز از گاز می شود. علل: خرابی مکانیکی (شمع،سقوط کرده یا دستکاری بد بر روی الکترود مرکزی فشار وار آورده است) در موارد استثنایی، رسوبات بین دهانه عایق و الکترود مرکزی به همراه خوردگی الکترود مرکزی می تواند باعث شکستگی دهانه عایق گردد.

زمان نامناسب عمل احتراق و جرقه زدن و استارت خوردن موتور یا به عبارتی دیر یا زود انجام شدن عمل استارت میتواند به مرور زمان باعث تأثیر نامطلوب بر روی شمعها و کاهش طول عمر مطلوب آنها گردد.

ضمنا این محصولات قابل نصب بر روی تمامی خودرو های داخلی و خارجی هستند. تجربه نشان داده است که کولرهای گازی و آبی در ساختمان هایی که مجهز به سیستم های هواکش سقفی هستند بسیار بهتر کار میکنند. جزئی از قراضه های صنعتی قدیمی محسوب می شوند.

اگر به دنبال خاص شدن و اسپرت کردن خودرو هستید، مطمئنا منبع اگزوز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

احتمالا به علت گرم شدن بیش از حد الکترود مرکزی شمع دچار شکستگی می شود. این بدان معنا است که محفظه احتراق با گاز پر میشود اما احتراق صورت نمیگیرد و کاربراتور یا انژکتور سوخت عملکرد الکتریکی صحیح ندارد و نمیتواند احتراق صورت دهد، در نتیجه نیروی لازم را برای حرکت پیستونها ایجاد نمیکند که این عمل در نهایت منجر به حبس شدن سوخت و بینتیجه ماندن فرآیند حرکت خواهد شد.

با توجه به اهمیت بازیابی فلزات گرانبها در شرایط کنونی کشور، شرکت ایران دلکو در فاز مطالعاتی و آزمایشگاهی اقداماتی جهت بازیابی این فلزات از کاتالیست­های مستعمل انجام داده است.

نمایندگی اگزوز ایران دلکو در مشهد اتفاقا من هم چندسال پیش کـه رفتم چابهار و قیمت مفت قطعات و موتورهای استوک آنجا را دیدم تو… تعویض یا تعمیر شمع میتواند یکی از ارزانقیمتترین و سریعترین تعمیرات در موتورسیکلت باشد، که میتوان آن را در کمتر از یک ساعت انجام داد.

اگر شمع در موتور به درستی کار نکرده و جرقه به درستی انجام نشود باقیمانده گاز در محفظه احتراق موتور محبوس میشود و نمیسوزد و از لوله اگزوز به صورت خام خارج میشود که به صورت شلیک و حالت ترکیدن شنیده میشود.

آخرین مطالب