چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

چرا که اگر این اتفاق به راحتی نیفتد، برای غلبه بر مقاومت هوا بخشی از قدرت موتور مصرف میشود. این نسبت هوا به س

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

چرا که اگر این اتفاق به راحتی نیفتد، برای غلبه بر مقاومت هوا بخشی از قدرت موتور مصرف میشود. این نسبت هوا به سوخت توسط سنسوری به نام اکسیژن کنترل میشود.

اختلاف میزان اکسیژن بین اگزوز و هوای محیط در درون سنسور اکسیژن سبب تولید ولتاژ نسبت جریان در میان حباب سرامیکی میشود. بنابراین نباید هرگز روی کانکتورهای سنسور اکسیژن را روغنکاری و چرب نمود زیرا این امر سبب مسدود شدن جریان هوا میشود.

در سنسورهای اکسیژن قدیمی یک سوراخ کوچک در پوسته ضخیم سنسور وجود داشت که هوا از طریق آن وارد سنسور میشد. بخار بنزين نيز باعث رقيق شدن روغن گشته و خاصيت روانكاري آن را كاهش ميدهد. وجود این حسگر می تواند راندمان موتور خودرو را افزایش دهد.

و چه کار می کند ؟ حذف دلکو چه کمکی کرده است؟ ۲. منبع انبساطی که در اجزای داخلی این قطعه به کار رفته است سبب کاهش صدای خروجی حاصل از احتراق موتور می شود و در کاهش آلودگی صوتی سهم بسیاری دارد.

اما برای اینکه بتوانیم بیشتر به این موضوع بپردازیم باید ابتدا وظیفه سنسور اکسیژن و ساختمان آن را شرح داده تا بتوانیم عیوب به وجود آمده از ناحیه این سنسور را بررسی کنیم.اولین سنسور اکسیژن در سال 1976 بر روی VOLVO 240 به کار رفت.

سنسور اکسیژن شبیه یک ژنراتور کار میکند و هنگامی که به اندازه کافی گرم شود از خود ولتاژ تولید میکند. بسیاری از خودروها به بیش از یک سنسور اکسیژن مجهز هستند.

مخصوصاً در شرایط امروز که بحران مصرف سوخت به عنوان یکی از مهمترین عاملها در زمینه فروش یک محصول از یک شرکت است. شرکت آسان موتور نیز سال 2010 اقدام به عرضه این سدان نسبتا لوکس و مجلل به بازار کشور کرد.

هرچه اختلاف اکسیژن بیشتر باشد، ولتاژ تولیدی سنسور نیز بیشتر خواهد بود. سرسیلندرها تنها در موتورهای احتراق داخلی چهارزمانه وجود دارند و علت استفاده از آنها این است که اگر به علت خرابی نیاز باشد که سیلندرها یا پیستونها دستکاری شوند، یا برداشته شوند، با باز کردن سرسیلندر دسترسی به آنها بسیار سادهتر خواهد بود.

اشک دمیده شده توی چشمهام و با پلکی که زدم رها شدند و روی گونههام شیار ایجاد میکردند که پشت در چوبی سر خوردم. کمی بعد قوانین فدرال در مورد آلایندهها، نصب سنسور اکسیژن بر روی تمامی خودروها و کامیونهای سبک ساخته شده در سال 1981 را اجباری کرد و اکنون با توجه به قوانین جدید آلایندگی و لزوم کاهش مصرف سوخت خودروها.

1 - مورد (بانک)، 2،3،4،5 - پارتیشن، 6 - پلاگین، 7 - پیچ های پلاگین، 8 - سوراخ فلوت، 9 - لوله فلوت.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن