چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

از اثرات فیلتراسیون بد هوا می توان به نارسایی در سیستم سوخت رسانی، تخریب رینگ های پیستون، کاهش شتاب، افزایش م

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از اثرات فیلتراسیون بد هوا می توان به نارسایی در سیستم سوخت رسانی، تخریب رینگ های پیستون، کاهش شتاب، افزایش مصرف سوخت و آلایندگی اشاره کرد. بنابراین تعویض به موقع فیلتر هوا برای افزایش کارایی و بازده موتور ضروری است.

فیلتر روغن با توجه به توصیه سازنده با هر بار تعویض روغن یا یکبار در میان، باید تعویض شود. رنگ ضدیخ با کیفیت آن مرتبط نیست و سازندگان برای مشخصکردن محصـولات خود از رنگهای گوناگونی استفاده مینمایند. پلاگ فن ها تقریبا مشابه اگزاست فن های سانتریفیوژ یوتیلیتی می باشند ، با این تفاوت که در پلاگ فن ها بجای حلزونی که پروانه درون آن قرار میگیرد باکس هایی از جنس گالوانیزه یا ورق فولاد با استراکچرهای آلومینیومی به همراه عایق صدا ودما در نظر گرفته می شود که این باکس علاوه بر محافظت از دستگاه تا حد زیادی میزان صدا وارتعاشات پلاگ فن را کاهش می دهد.

در ضمن توصیه می شود همیشه از یک نوع روغن موتور استفاده کنید، چون تعویض پی در پی نوع روغن، به دلیل تفاوت در فرمولاسیون آن ها ممکن است باعث واکنش شیمیایی و آسیب رسیدن به موتور خودرو شود.

حتی وقتی از خودرو استفاده نمی کنید، روغن موتور آن فاسد و خراب می شود. سرویس دوره ای بازدید و تعویض روغن موتور از مهمترین اولویت های نگهداری خودرو است.

اگر مصرف روغن غیر عادی باشد، باید در اولین فرصت به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید. این کار ضمن کاهش مصرف سوخت، باعث افزایش شتاب و عمر موتور خودروی شما می شود. اگر از اگزوز خودرویتان صدای عطسه میشنوید شاید علت آن شتاب دادن به خودرو باشد.

وظیفه اگزوز موتور سیکلت، خروج گازهای ناشی از احتراق در انتهای موتور و کنترل صدای موتورسیکلت و در پایان انتقال حرارت از موتور که در وسط قرار دارد به انتهای موتورسیکلت است.

زمانی که ای سی یو به کویل دستور می دهد تا ارسال برق را برای احتراق قوی بیشتر کند موجب عطسه زدن اگزوز می شود. تویوتا CHR یکی از جذابترین ماشین های کراس اوور تویوتا در بازارهای جهانی است که مدتی قبل این ماشین مجوز واردات به کشور را دریافت کرد و در دو نسخه بنزنی و هیبریدی توسط ایرتویا به فروش رسید.

پس باید به فاصله زمانی بین دو تعویض روغن که معمولاً شرکت سازنده خودرو آن را تعیین می کند، توجه کرد. توصیه می شود مقدار روغن به طور مداوم بازدید شود و در صورتی که سطح روغن پایین تر از علامت min باشد، حتماً مقداری روغن به آن اضافه کنید تا سطحش بین دو علامت روی گیج قرار گیرد.

سپس شاخص روغن را بیرون بکشید، با دستمال آن را پاک کنید و دوباره در محفظه روغن قرار دهید و پس از چند ثانیه دوباره آن را بیرون بکشید. البته راجع به داشتن سمند تصميم گرفته بودم و با بررسيهايي که از طريق سايتهاي مختلف و خود ايرانخودرو انجام دادم اين ماشين رو انتخاب کردم .

معمولاً آنها موارد زیر را انجام می دهند. مطالب زیر نکته های مهم نگهداری خودرو هستند که عمل به آنها باعث می شود کمتر به تعمیرگاه مراجعه کنید و از هزینه های مضاعف تغییرات اساسی نیز در امان بمانید.

آخرین مطالب