چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

به طور مثال رنگ قرمز و مشکی برای فلاپ های این موتورسیکلت یک هارمونی زیبا برایش ایجاد می کند. به همین دلیل است

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

به طور مثال رنگ قرمز و مشکی برای فلاپ های این موتورسیکلت یک هارمونی زیبا برایش ایجاد می کند. به همین دلیل استپر موتـور که یک قطعه الکتریکی مکانیکی میباشد به عنوان یکی از عملگرهای ECU میباشد. به همین دلیل است که گاهی صدای خروج دود از برخی خودروها را چون سوت کشیدن، صدای غرش و …

از ابزارهایی که شما نیاز به یک بلغاری بلغاری، لوله بندر لوله، و ممکن است لازم باشد اگر به عنوان مثال شما می خواهید برای اتصال دو لوله به یک Silencer (با این حال، این را می توان با کمک یک چرخ، اما فقط طولانی تر).

است، به حرکت کشویی موتور کمک میکند. محفظه جمع آوری باید به عنوان بخشی از برنامه سرویس و نگهداری ژنراتور تمیز شود. دانستن این نکته بسیار مهم است که پس ار عمل احتراق و سوختن هوا و بنزین، بخشی از هیدروکربن نسوخته، منواکسید کربن و دی اکسید کربن با فشار بسیار زیاد پیستون از محفظه احتراق خارج شده و وارد منیفولد یا هدرز می شود.

علل: شرایط افروختگی(Over heat) ناشی از خودسوزی، آوانس بودن بیش از حد جرقه، وجود رسوبات احتراق در محفظه احتراق، مقادیر اندک مخلوط سوخت و هوا، ضعیف بودن دلکو، سوخت با کیفیت پایین و یا احتمالا کدرنج حرارتی خیلی پایین شمع باعث ایجاد چنین شاریطی می گردد.

با رانندگی طولانی مدت و داغ شدن اگزوز، این قطره های آب بخار می شوند؛ اما اگر زمان رانندگی شما کوتاه باشد، قبل از داغ شدن سیستم خروج دود، خودرو را خاموش می کنید.

طبق قوانین راهنمایی رانندگی، دستکاری در سیستم اگزوز ماشین به نحوی که باعث ایجاد صداهای غیر طبیعی و ناهنجار شود یا برداشتن آن، ممنوع است و ضمن اعمال قانون، مالک خودرو باید رفع نقص کند.

جاگیری غیر استاندارد این سیستم در قسمت زیرین خودرو، چرا که حجم مدل اسپرت این سیستم از مدل معمولی بیشتر است و باید طراحی زیر ماشین جوابگوی نوع اسپرت باشد. در نظر داشته باشید فرقی نمی کند که تصمیم بر اسپرت شدن اگزوز پراید دارید یا اگزوز سایر خودروها، مهم این است که باید این تغییر توسط افراد متخصص و بر اساس شرایط سیستم موتور خودرو انجام شود؛ در غیر این صورت به وسیله نقلیه خود آسیب می رسانید.

بالا بردن هزینه تعمیر و نگهداری سیستم خروجی دود خودرو، چرا که مدل های اسپرت این سیستم معمولاً تعویض می شوند نه تعمیر. بالا بردن وزن خودرو بدون توجه به اینکه خودرو شرایط تحمل بار را دارد یا خیر.

نکته دوم : کم کردن مصرفی موتور بیش از چیزی که سیلندر به اون احتیاج داره به موتور آسیب میرسونه و همینطور بالا بردن مصرفی بنزین برای شتاب بدست آوردن به اصطلاح میگن کاربراتور رو تقویت کردن نیز برای رینگ پیستون و بخصوص خود پیستون مضر هست.

نکته ای در مورد اگزوز پراید وجود دارد که بد نیست به آن اشاره کنیم. حتما شما هم در سطح شهر انواع پراید را دیده اید که سیستم خروج دودشان دستکاری شده است. قبل از شروع شتاب اجازه دهید به شما بگویم که خوشبختانه در این تست ها به لطف صاحبان خودرو و برخلاف فیلم تست هایی که هر ماه از خودروهای بازار روی سایت قرار می دهیم، در تست شتاب گیری لانچ نیز کردیم و کمی به خودرو فشار آوردیم تا بتوانیم به عددی واقعی تر برسیم.

آخرین مطالب