چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

معمولا کمپانی های بزرگ خودروسازی از متخصصین و مهندسین حرفه ای برای طراحی و ویژه کردن صدای خروجی از اگزوز ماشی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

معمولا کمپانی های بزرگ خودروسازی از متخصصین و مهندسین حرفه ای برای طراحی و ویژه کردن صدای خروجی از اگزوز ماشین ها استفاده می کنند و برای مثال هر سوپراسپرتی دارای صدای مخصوص به خود است که حتی بدون نگاه کردن به تصویر می توان برند آن را تشخیص داد.

این قطعه مهم خودرو دارای طول عمر مفید 100 هزار تا 120 هزار کیلومتر کارکرد خودرو است و با گذشت این دوره فاقد کارایی خواهد شد و میزان آلایندگی خودرو تا 5 برابر افزایش پیدا میکند.

رینگ های زونتس اس 250 نیز در رنگ های آبی بسیار تیره، آبی کم رنگ، سبز، زرد و قرمز بوده که با ترکیب با رنگ قهوه ای روشن در جهت القای هر چه بیشتر حس اسپرت بودن آن به واسطه رینگ های تمام فلزی آلومینیم دارای 5 پره ستاره ای زوج می باشد.

تا به این جای کار نیز عملکردشان قابل ستایش بوده است، این نکته را نیز باید متذکر شویم که در کمپانی هوندا همیشه اولویت با HRC و مهندسان آن است.

بلكه استغفار و توبه كافي است و مي توانيد با صدقه به نيت رد مظالم اين كار را كنيد. توصيه مي كنيم قبل از هر كار يا حرفي كه مي خواهيد بزنيد اندكي تامل و تفكر كنيد تا مرتكب اشتباه نشويد.

مهمترين ايرادات اين خودرو قيمت و خود قطعات خودرو هست که هر لوازم خودرويي قطعاتشو نداره و به سختي گير مياد يادمه براي يه تسمه سفت کن نصف شهرو گشتم نبود اخرشم مجبور شدم از خود نمايندگي مرکزي تهيه کنم و قيمت قطعاتش ک فوق العاده بالاست حتي گران تر تندر۹۰ و همچنين هر مکانيکي بش دست نميزنه چون بلد نيستن در کل اگه کار به مکانيکي بيافته پدرتونو درمياره ولي درعوض قدرتش عاليه عالي يادمه تو يه سربالايي وقتي همه پژو ها زور ميزدن خيلي راحت راه رو روي گاز ميرفت بالا حتي با يه زانتيام حالت درگ شد ک رو بنزين گرفتمش خيلي کيف کردم!

مرتضي لعل - سبزوار 63-سلام من خودرو دنا دارم واقعا عاليه بي سر و صدا مصرف بنزين در جاده معمولي 6.5 و کوهستاني 7.5 هست در داخل شهر مصرف 8.5تا 9 ليتر در صد کيلومتر هست بستگي به مقدار گاز دادن و ترافيک داره.کورز کنترلش واقعا عاليه خوب کم و زياد ميشه جا داره خيلي خوب موتور بي صدا آپشنهاي واقعا عالي ولي فقط يه ضعف کوچک داره اونم تو گاز خوردن هست چون دريچه گازش برقي هست و دير حرکت ميکنه در صورت تخته گاز تا دور موتور 4 رو آهسته و بعد از اون رو خوب کار ميکنه ولي رو سيستم کورز کنترل درست و سريع کار ميکنه.

مشکل در کاربراتور و انژکتور سوخت باعث میشود که به اندازه کافی سوخت داخل محفظه احتراق قرار نگیرد و در نتیجه نسبت بیشتر هوا به بنزین موجب میشود که احتراق نیمه کاره انجام شود و در کوتاه مدت سر شمعها خراب خواهند شد.

در مورد موتور TU5JP4 (پژو 206 1600 سی سی) و در مورد بیشتر کاتالیزور ها دو سنسور اکسیژن یکی قبل و یکی بعد از کاتلیزور قرار دارد که مقدار اکسیژن و دیگر آلاینده ها رو در مسیر اگزوز محاسبه می کنه و به ECU می فرسته و با این اطلاعات سوخت ماشین برای مصرف و آلودگی بهینه تنظیم می شه.

شاسی دایکاست آلومینیومی موتور سیکلت سبک تر شد و اصلاحاتی بر روی آن برای هندلینگ بهتر اعمال شد. قسمتی از حرارت حاصل از احتراق از طریق آب و قسمتی نیز از طریق روغن موتور به بدنه موتور انتقال پیدا میکند.

آخرین مطالب