چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

علاوهبر این، با استفاده از این نوع موتورها دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف تمیز کردن و روغنی کردن زنجیر موتو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

علاوهبر این، با استفاده از این نوع موتورها دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف تمیز کردن و روغنی کردن زنجیر موتور باشید. مگر می شود یک خودرویی 17 سال تولید شود و هر روز بی شمار از آن را در کوچه و خیابان ببینید ولی همچنان از چهره ی آن خسته نشده باشید!

داستان تولید اولین موتورهای ولوو به سال 1907 برمیگردد که اولین موتوربا سوخت پارافین تولید شد که B1 نام گرفت و به احترام پنج نفری که آن جلسه حضور داشتند PENTA شکل گرفت که در زبان یونانی به مفهوم عدد پنج است.

• صدا خفه کن: اگر کفِ کلبه ی محقرتان چوبی است و دائم صدای قیریژ قیریژ آن به هواست، پودر بچه را ضماد کنید تا آلودگی صوتی ایجاد نکند.

از سوی دیگر زمانی که مشغول سوخت گیری هستید، دستگیره نازل را تا آخر فشار ندهید. از سوی دیگر خودرویی که به آهستگی شتاب میگیرد یا از شتاب خود میکاهد 20 درصد کمتر از خودرویی که به سرعت شتاب خود را کاهش یا افزایش میدهد و کمتر از ترمزهای شدید استفاده میکند، بنزین می سوزاند.

در شرایط فعلی با توجه به توزیع بنزین یورو چهار با عدد اکتان حدود 92 قطعا مصرف این بنزین و یا بنزین سوپر در مقایسه با بنزینهای اکتان 87 متوسط مصرف سوخت خودروها را حدود 5 درصد کاهش میدهد. در این مقاله با هم موارد زیر را بررسی می کنیم.

اگر آب و رغن قاطی شد چه کنیم؟ یعنی اگر در دمای 30 درجه سانتیگراد بالای صفر، 50 لیتر بنزین در باک خودروی خود بریزید و کنار پمپ بنزین توقف کنید تا هوا خنک شود و به 12 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد، سرباک تقریبا به اندازه یک لیتر پایین میرود.

• کاهش سوختن ناشی از اپیلاسیون: قبل از اینکه پاهای خود را به دست اپیلاسیون کار بسپارید، لایه ای از پودر بچه بر روی آن ها بمالید تا کارتان به بیمارستان سوانح و سوختگی نکشد. • جایگزین اسپری بدن: بجای اینکه از دئودورانت استفاده کنید، پودر بچه به زیربغل خود بمالید تا عرق و بوی آن را جذب کند.

در بیشتر خودروهای کشور بهترین سرعت اقتصادی به لحاظ مصرف بنزین 85 تا 90 کیلومتر است و در صورت رانندگی با سرعت بالا به جای 110 کیلومتر در ساعت با 80 کیلومتر در ساعت برانید که میزان 25 درصد (معادل 2.9 لیتر در هر 100 کیلومتر) در مصرف بنزین صرفهجویی حاصل می شود.

با قطعی شدن عدم تخصیص سهمیه بنزین 400 تومانی به خودروها از اردیبهشت ماه سال جاری با استفاده از راهکارهای ساده میتوان در طول یک ماه ماه معادل ۵۰ تا ۶۰ لیتر در مصرف بنزین خودرو صرفهجویی کرد.

در این بین مسئولان کشور معتقدند که اگر این دو طرح کلیدی برای مهار مصرف بنزین در کشور اجرا نمی شد برای سال 93 متوسط مصرف روزانه به بیش از 140 میلیون لیتر در روز افزایش می افت. دو محصول جدید هم از اواخر سال ۱۳۸۸ به نامهای نیسان قشقائی و نیسان تینا به محصولات پارس خودرو اضافه شدهاست که به ترتیب جای نیسان رونیز و نیسان ماکسیما را گرفتهاند.

آخرین مطالب