چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

این قطعات در دمای بالاتر ی کار می کنند و کار کردن در این دمای بالا باعث شده عمر موتور درحالتی که از گاز استفا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

این قطعات در دمای بالاتر ی کار می کنند و کار کردن در این دمای بالا باعث شده عمر موتور درحالتی که از گاز استفاده می کنیم ۳۰٪ کاهش یابددر واقع عیب رایجی که در موتورهای پایه بنزینی مشهود است سوختن سوپاپها است.

برای اینکه این شمع بتواند چنین ولتاژ زیادی را از خود عبور دهد از وایر های مخصوصی(وایرهای دوگانه) استفاده می کننددر ضمن در خودروهای دوگانه با کمی شل تر گرفتن فیلر سوپاپ گاز از ورود شعله به منیفولد ورودی جلوگیری می شود.

البته در بخش آموزش تعمیر ایسیو نیز اشکالاتی که مرتبط به برق خودرو است آنالیز و بررسی میشود. جهت عیب یابی ای سی یو و طراحی سیستم خنک کاری وروغن کاری که در موتورهای پایه گاز سوز صورت گرفته است کار می کند و علت آن این است که در گارگاه هایی که خودروها را گاز سوز می کنند بر خلاف استا ندارد موجود وبرای کاهش هزینه ها از ادونسر در خودرو استفاده نمی کنند و چون زمان احتراق گاز نسبت به بنزین بیشتر است پس در زمان مناسب نیرو به پیستون وارد نمی شود و باعث لرزش موتور می شود.

بیشتر مکانیک ها در بازار اعتقاد دارند که در نسل یک موتور با لرزش بیشتری کار می کند وعلت آن این است که در گارگاه هایی که خودروها را گاز سوز می کنند بر خلاف استاندارد موجود وبرای کاهش هزینه ها از ادونسر در خودرو استفاده نمی کنند و چون زمان احتراق گاز نسبت به بنزین بیشتر است پس در زمان مناسب نیرو به پیستون وارد نمی شود که این خود یکی از عوامل افت قدرت می باشد.

به سادگی می توان گفت که هرچه سوخت رقیق تر(lean) باشد میزان اکسیژن در خروجی اگزوز بیشتر است و هر چه سوخت غلیظ تر(rich) باشد میزان اکسیژن های داخل اگزوز نیز کمتر خواهد بود و زیاد بودن اکسیژن بخصوص در زمان گرم بودن موتور سبب تشکیل نیترات ازت و کم بودن اکسیژن نیز سبب تولید هیدروکربن های نسوخته و منواکسید کربن در گاز های خروجی اگزوز می گردد پس سالم ترین خروجی گاز ها از اگزوز همان نسبت استوکیومتری می باشد.

از طرفی در موتورهاي بنزینی، بنزین تاثیر خنک کننده هاي در سیستم مکش سوخت و سیلندرها دارد در حالی که به علت گازی بودن خاصیت متان توانایی دفع حرارت از قطعات را ندارد. اثر فرسایش باعث قدرت بیشتری می شود، اما چقدر و در چه محدوده rpm بستگی به طول لوله های هدر دارد.

از مشکلات موتورهای گاز سوز اشغال فضای صندوق عقب توسط مخزن سوخت است که تقریبا ۵۰٪ از این فضا را اشغال می کند که برای حل این مشکل از مخازن کوچک استفاده می شود که با قرار گرفتن در فضاهای مرده خودرو این عیب رفع شده است.

در موتورهاي دوگانه سوز و در حالت استفاده از سوخت گاز، ميعان بخار آب در دماي سرد و وجود مواد اسيدزا در دود حاصل از احتراق گاز طبيعي باعث افزايش خوردگی و زنگ­زدگی قطعات موتور در مسير خروج دود مي شود.

قیمت انواع موتورسیکلت در ۱۱ دی طرح ترخیص موتورسیکلتهای توقیفی تا ۱۸ دیماه ادامه دارد قیمت انواع موتورسیکلت در نهم دی ۷۰درصد موتورسواران بیمه ندارند عدم توقیف موتورسیکلتهای متخلف در تهران تردد موتورسیکلتهای دودزا و خودروهای سنگین در تهران ممنوع شد زیرساختهای لازم برای تولید موتورسیکلتهای برقی وجود ندارد قیمت انواع موتورسیکلت در ششم دی خرید انواع موتورسیکلت صفر کیلومتر چقدر خرج دارد؟

باید توجه داشت که یک مخلوط گازي تمایل به احتراق آهسته تري نسبت به بنزین دارد و ممکن است به هنگام عبور و خروج از سوپاپها باز هم در حال سوختن باشد.