چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

سرد بودن موتور و ایجاد دود سفید: چون در ابتدای کار ،قطعات موتور سرد می باشند، مقداری از از گرمای تراکم توسط ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

سرد بودن موتور و ایجاد دود سفید: چون در ابتدای کار ،قطعات موتور سرد می باشند، مقداری از از گرمای تراکم توسط این قطعات و مایع سیستم خنک کننده جذب می شود و به همین دلیل گرمای درون محفظه احتراق به حد مطلوب نرسیده واحتراق سوخت ناقص خواهد بود با کارکردن موتور به مدت چند دقیقه و گرم شدن موتور این مشکل حل می شود.لازم به یادآوری است که فلسفه وجودی ترموستات نیز در سیستم خنک کاری موتور همین نکته میباشد که ترموستات از گردش مایع خنک کننده در ابتدای شروع کار موتور بصورت موقتی جلوگیری میکند تا دما سیلندر و محفظه احتراق هر چه سریعتر گرم شده و پس از رسیدن به دمای مطلوب جهت احتراق ،ترموستات به اصلاح باز شده و گردش آب در سیستم خنک کننده امکان پذیر می گردد.

یک مبدل کاتالیستی تحت بار زیاد به راحتی میتواند از دمای کاری عادی خود (648 تا 871 درجه سانتی گراد) به دمای 1100 درجه سانتی گراد برسد. شتاب اولیه این موتور با گشتاور 23 نیوتن متر از صفر تا 80 کیلومتر در 6 ثانیه صورت میپزیرد.

حرکت با آنها خیلی راحت بوده تا بتوانید درون ترافیک شهری جابهجا شوید. موتورهای مسابقهای(Racing): این موتورها معمولا حجم موتور بالایی دارند و ظرف مدت چند ثانیه سرعت آنها از صفر به صد میرسد.

در واقع یک وسیله نقلیه دو چرخ میباشد که از نظر ظاهری شباهت زیادی به دوچرخه دارد با این تفاوت که نیروی مورد نیاز برای حرکت را از طریق بنزین به دست میآورد.

در زمانهای گذشته موتور سیکلت سرعت چندانی نداشت، اما امروزه مدلهایی از این وسیله با حجم موتور بالا روانه بازار شدهاند که از نظر سرعتی از خودرو هم پیشه گرفتهاند و رکورد سرعت وسیله نقلیه موتوری را شکستهاند.

شکل نشستن روی این موتورها به گونهای است که اصول آیرودینامیکی در آنها به خوبی رعایت شده و کمترین میزان اتلاف انرژی را دارند.

ما در این مقاله شما را با انواع موتور سیکلت آشنا میکنیم و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید موتور سیکلت باید به آنها توجه داشته باشید را آموزش میدهیم.

برخلاف نمونه قبلی طوری طراحی شدهاند که میزان صدای آنها به حداقل رسیده که درون شهر آلودگی صوتی ایجاد نکند. البته وجود ترک در سرسیلندر یا بلوک موتور نیز میتواند دلیل نشتی آب به درون محفظه سیلندر باشد. اما روغن موتور پارانوکس به دلیل استفاده از فناوری سبز A9 ، با محیط زیست سازگار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عضو کارگروه مخترعان بسیج علمی موفق به اختراع مخزن پرفشار آتش خاموش کن با استفاده از دود اگزوز وسایل نقلیه شد. 8 - توقف وسایل نقلیه بار بری سنگین 5 تن به بالا - و اتوبوسهای خارج شهری در خیابان ها و در ساعات غیر مجاز.

برای اولین بار در سال ۱۸۸۵ موتورسیکلت توسط دو شخص آلمانی به نامهای دایملر و مایباخ طراحی و ساخته شد.

آخرین مطالب