واشر اگزوز ماشین های سبک و سنگین

با اینکه ظاهر کار عاقلانه به نظر نمیرسد، ولی این کار کمک زیادی به نگهداری از گاز کولرتان میکند. این کار به حف

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

با اینکه ظاهر کار عاقلانه به نظر نمیرسد، ولی این کار کمک زیادی به نگهداری از گاز کولرتان میکند. این کار به حفظ لنت کمک میکند و موجب میشود مدت زمان بیشتری از لنت استفاده کنید و مجبور به تعویض و کار انداختن لنت جدید نشوید.

این دود نتیجه کار طبیعی از تجمع میعانات در سیستم اگزوز است. یکی از سوالات متداول رانندگان این است که دلایل خروج آب از اگزوز خودرو چیست و چه عواملی در این مورد موثرند. و مشتریان عزیز با خیال راحت می توانند آن را نصب کنند و خیالشان از بابت زنگ زدن آن راحت باشد.

از آنجایی که تلرانس بین قطعات سیستم سوخت رسانی بسیار کم و حدود 0/001 تا 0/002 میلی متر است (تلرانس بین پلانجر و بارل یا سوزن انژکتور با سوخت پاش)، لذا ورود هر گونه ناخالصی و آلودگی های ریز و درشت باعث صدمه رساندن و فرسایش سریع این قسمت ها می شود.

به دلیل وجود مشکل در مدارات سوخترسانی یا خرابی انژکتورها، سوخت کافی به موتور نمیرسد. تعجب خواهید کرد اگر به شما بگوییم پودر بچه مصارف زیادی در خانه دارد که شاید تاکنون خبر نداشتید. حتی رانندگانی که سفارش ساخت نسخه غیر رسمی (دستسازش) را میدهند نیز در نهایت هزینههای زیادی را تقبل میکنند.

دیزل ژنراتور ها مخصوصا در توان های بالا عمدتا صدای بلند و گوش خراشی را دارند و به همین دلیل از کانوپی سایلنت یا اتاقک ضد صدا استفاده می کنند.این اتاقک ها به غیر از صداگیری خاصیت ضد رطوبت بودن و ضد گرد و غبار بودن و بعضا ضد انفجار بودن هم دارا میباشند.در داخل این اتاقک فلزی برای کم کردن صدا از فوم هایی که شکل ظاهری آن به صورت شانه تخم مرغ می باشد استفاده می کنند.

ولی روشن کردن کوتاهمدت کولر در زمستان، موجب میشود از هزینه شارژ گاز کولر در تابستان پیشرو در امان بمانیم. در بسیاری از کشورها در آوردن و حذف کاتالیزور و رانندگی بدون آن تخلف سنگینی محسوب می شود و خلاف قانون است.

ماده 145 ـ در راههاي مندرج در ماده (144) كه در كنار آن جاي توقف (پارك) يا شانه كافي وجود دارد به نحوي كه راننده ميتواند با استفاده از آن به كنار برود و با استفاده از آن از عقب رفتن يكي از وسايل نقليه جلوگيري كند، راننده واقع در جهت سربالايي بايد با استفاده از آن به راننده واقع در جهت سرازيري اجازه عبور دهد.

از طرفی دیگر با توجه به کم بودن ارتفاع و پهن بودن لاستیکهای خودرو که از برند میشلین بود باعث میشد هندلینگ خودرو بهتر شود، نکتهای که ما در اتوبان و در پیچهای خروجی کاملا متوجهش شدیم. روشن کردن کولر در سرعت بالا موجب یاتاقان زدن موتور و سوختن کمپرسور کولر میشود.

اگر وضعیت قاطی کردن آب و روغن به شدت باشد باعث جوش آوردن خودرو میشود. واقعیت این است نباید کلاچ را بیشتر از پنج ثانیه نگه داشت که اگر اینطور باشد، تداوم این حرکت موجب استهلاک دیسک و صفحه و سوختن آن میشود.

همانطور که ترمز کمتر موجب حفظ لنت میشود، کمتر کلاچ گرفتن هم موجب حفظ دیسک و صفحه کلاچ میشود. بدون دلیل و دائم ترمز نگیرید. از طرف دیگر، اگر گمان می کنید که این نشت از سیستم واشر شیشه جلو اتومبیل باشد، به راحتی می توانید بدون هیچ گونه تنشی آن را نادیده بگیرید.

آخرین مطالب