مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

قیمت اگزوز ماشین بسته به نوع خودرو تغییر میکند، منظور اینکه قیمت اگزوز پراید یا قیمت اگزوز سمند یکی نیست. سیس

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

قیمت اگزوز ماشین بسته به نوع خودرو تغییر میکند، منظور اینکه قیمت اگزوز پراید یا قیمت اگزوز سمند یکی نیست. سیستم اگزوز نیز مانند هر بخش دیگر از خودرو نیازمند تعمیر و نگهداری است و با توجه به اینکه آلایندگی خودرو نیز توسط این سیستم کنترل میشود، اهمیت نگهداری اصولی از این سیستم پررنگ میشود.

کمی پایین تر نیز دیفیوزر حرفه ای لیبریتی واک را مشاهده می کنیم که به خوبی با خروجی های کرومی سیستم اگزوز هماهنگ شده است.

اما این خروجی اصلی، یک خروجی فرعی نیز دارد که همان سوخت سوزانده شده جهت فعالیت پیشرانه است که باید خارج شود. هر سیستمی علاوه بر ورودی، دارای یک سری خروجی به عنوان نتیجه پردازش است. ایدهآل برای استفاده درون شهری: موتور برقی با توجه به ساختار و وزن کمی که دارد، انتخابی مناسب برای استفاده درون شهری است.

برخی خودروها مجهز به سیستم پمپ هوا در اگزوز هستند که با دمیدن هوای تازه به درون اگزوز، موجب ادامه یافتن سوخت و ساز سوختهای نسوخته پیشرانه میشود.

به عبارتی وجود این قطعه کوچک، تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا دارد که این روزها، شهرهای بزرگ و شلوغ ایران را به خود درگیر کرده است. در نظر داشته باشید که استفاده از همین فلزات ارزشمند، قیمت کاتالیزور اگزوز را افزایش داده؛ بنابراین در حفظ و نگهداری آن، بسیار دقت کنید تا عمر مفیدی داشته باشد.

یک موتورسیکلت بنزینی هم دارای یک باتری کوچک است که برای خاموش کردن موتور کاربرد دارد ولی باتری های موتورسیکلت برقی بسیار بزرگتر هستند و اصلی ترین و تنها منبع انرژی هستند.

قسمت گلویی شامل دو قطعه لوله است که با ابعاد مورد نظر توسط دستگاه اره لنگ برش داده شده و پس از برش یکی از لولهها که قطر کمتری دارد در داخل لوله بزرگتر قرار گرفته و در قسمت ابتدایی به لوله بزرگتر نقطه جوش شده و لبه آن توسط پرس فرم داده میشود و سپس به دلیل نیاز به دقت بالا در خم کاری و برای ایجاد محفظه خالی بین دو لوله برای کاهش انتقال دما به سطح خارجی، در قسمت خم توسط دستگاه خم سیانجی خم کاری شده و در قسمت انتهای دو لوله نیز به هم نقطه جوش میشود.

درب انباره عقب نیز در عقب اگزوزها مورد استفاده قرار میگیرد و جنس آن از ورق روغنی استی۳۷ با ضخامت ۱/۴ میلیمتر است که فرآیند تولید آن به این شرح است: ابتدا ورق بهوسیله گیوتین برش داده میشود. “کاتالیزور اگزوز” نسبت به نوع موتور و سوخت مصرفی آن در انواع مختلفی طراحی و تعبیه شده است.

ورود بخارات کارتر به هواکش پیشرانه همچنین میتواند نشانه خرابی رینگ پیستون و جداره سیلندر هم باشد چون در این حالت پیشرانه به قدری کمپرس رد میکند که بخارات تجمعیافته در کارتر بیش از ظرفیت سیستم تهویه است.

به این ترتیب، بخش پرفشار موجی که از محفظه خارج میشود با بخش کمفشار موجی که از محفظه خارجی بازتاب مییابد، با هم تداخل و هر دو موج یکدیگر را خنثی میکنند و صدایی را که میشنویم تقریبا صداهای به هم برخورد کرده خنثیشدهای هستند که از اگزوزهای استاندارد خارج میشوند.

آخرین مطالب