مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

از ترمزگیری های چندباره اجتناب کنید زیرا این کار دمای دیسک و لنت ترمزها را بالا می برد، و در نهایت موجب نقص د

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از ترمزگیری های چندباره اجتناب کنید زیرا این کار دمای دیسک و لنت ترمزها را بالا می برد، و در نهایت موجب نقص در سیستم ترمز خواهد شد.

اگر در هنگام سواری در هوای بارانی و یا بر روی جادۀ خیس و لغزنده و بر روی سطوح فلزی (مانند پل های فلزی و درپوش کانال ها) به طور ناگهانی ترمز بگیرید، تایرها دچار لغزش شده و از مسیر خود منحرف می شوند .در جاده هایی با این شرایط، سرعت را به تدریج کم کنید و ترمزگیری را با نهایت دقت انجام دهید.

هنگام اضافه کردن روغن ترمز، بسیار دقت کنید تا هیچ گونه جسم خارجی وارد محفظۀ ذخیره روغن نشود. • خوشبو کننده ی کفش: اگر کفش تان بوی گیوه های میرزا نوروز گرفته، آن را پر از پودر بچه کنید و شب بگذارید بماند.

اگر روغن ترمز با قطعات دیگر تماس داشته باشد، فوراً با استفاده از یک قطعه پارچۀ خشک آن را پاک و تمیز کنید.

برای ترمزگیری مناسب، به تدریج هر دو ترمز جلو و عقب را به صورت همزمان بگیرید و به تدریج سرعت خود را کم کنید.

برای سیستم ترمز از روغن پیشنهادی از سوی فروشنده استفاده کنید زیرا روغن های دیگر ممکن است واکنش های شیمیایی ناخواسته ایجاد نمایند. از هر گونه تماس روغن ترمز با قطعات موتورسیکلت خودداری کنید زیرا این کار موجب آسیب دیدگی سطوح رنگ شده می شود.

مهم ترین کار این است که به سرعت خودرو را متوقف و خاموش کنید. پیش از دور زدن، از سرعت خود بکاهید.

پیش از سواری، مطمون شوید زین به درستی و بدون حرکت در جای خود قرار گرفته است. همواره پیش از سواری، از کارکرد درست سیستم ترمز مطمئن شوید. حجم روغن ترمز را به بیشتر از سطح مورد نیاز افزایش ندهید.

از گذاشتن بنزین و یا روغن در محفظه خودداری نمایید. از گذاشتن مواد قابل اشتعال و یا مواد حساس به حرارت بالا در محفظه خودداری نمایید.

از گذاشتن اجسام شکستنی در محفظه خودداری نمایید. یک قسمت در سیستم ترمز شکسته است و یا شل شده است. همچنین می تواند منشا صدا تمام شدن لنت و برخورد نشانگر فلزی تمام شدن لنت با دیسک ترمز باشد که نشان می دهد وقت تعویض لنت فرا رسیده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن