مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

سیستم اگزوز در خودرو به واقع قسمتی از موتور است که پس از آنجا عمل دم توسط سیستم سوخت رسانی در کاربراتور و یا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

سیستم اگزوز در خودرو به واقع قسمتی از موتور است که پس از آنجا عمل دم توسط سیستم سوخت رسانی در کاربراتور و یا انژکتور عمل بازدم موتور توسط این سیستم انجام می پذیرد و مکانیزمی است که در محل خروجی دود از موتور استقرار یافته تا ضمن استهلاک امواج صوتی و کاهش شدت صدای خروجی از موتور در حد استانداردهای مجاز شنوایی انسان، حرارت ناشی از احتراق در موتور را نیز به خارج از اتاق سرنشینان انتقال می دهد، ضمن آن که با عبور گازهای آلاینده محیط زیست از لایه های محفظه زنبوری مبدل های کاتالیست کانورتور با افزایش سطح تماس و تسریع در واکنش های شیمیایی، گازهای سمی و آلاینده اصلی محیط زیست نظیر منو اکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته را به دی اکسید کربن و آب که مواد سازگار و مورد نیاز طبیعت هستند تبدیل می کند.

پس از اینکه گوگرد در دمای پایین جذب شد، در مرحله بعدی در دمای بالا آزاد می شود و بعد از ترکیب شدن با هیدروژن، گاز سولفید هیدروژن تشکیل خواهد شد.

به عنوان مثال برای جلوگیری از تولید سولفید هیدروژن، می توان نیکل یا منگنز را به لایه اکسید فلزی اضافه نمود. از دیگر دلایلی که در پاسخ به این سوال که چرا شمع موتور سیکلت سیاه می شود می توان به استفاده کردن از شمع های سرد، پایین بودن کد رنج حرارتی شمع، رانندگی کردن در مسافت های کوتاه و کوتاه بودن فاصله روشن و خاموش کردن خودرو اشاره کرد.

پ ـ چراغ قرمز براي ايست ـ رانندگان وسايل نقليهاي كه با چراغ قرمز برخورد ميكنند بايد پيش از خط ويژه ايست، توقف كامل نمايند و در صورت نبودن خط ايست در فاصله پنجمتري چراغ راهنمايي و رانندگي بايستند و تا روشن شدن چراغ سبز و تخليه تقاطع از وسايل نقليه منتظر بمانند.

در نهایت اگزوز با کاهش صدا و انتقال گازهای ناشی از احتراق سبب کاهش دمای گازهای خروجی نیز می شود که این کاهش دما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا گازهای خروجی از محفظه احتراق بیشتر از 800 درجه سانتی گراد دما دارند و قبل از آزاد شدن به هوا حتما باید دمای آن ها کاهش داده شوند که تمام این کارها زمان در اگزوز انجام می پذیرد.

جهت تخلیه هوا و یا هوارسانی در کانال های طویل.از این اگزاست فن تهویه استفاده میشود. قابلیت استفاده اگزاست فن سانتریفیوژ دبل برای محیط های اسیدی، حرارت و رطوبت بالابا انجام ایرات در ساختار فنی دستگاه امکان پذیر می باشد.

این واکنشهای شیمیایی معمولا به طور ناخواسته به وجود می آیند. این لایه معمولا از جنس اکسید آلومینیوم، دی اکسید تیتانیوم، دی اکسید سیلیکون یا ترکیبی از سیلیکا و آلومینا انتخاب می شود. مبدل های کاتالیزوری معمولاً برای موتورهای احتراق داخلی که توسط بنزین یا گازوئیل کار می کنند ، استفاده می شوند.

مطالب مرتبط: آخرین وضعیت تردد بین شهری و استانی مدارک لازم جهت اخذ مجوز تردد از فرمانداری کارت ماشین و برگه سبز خودرو اجاره نامه یا سند خانه گواهی اشتغال قبض خدماتی مدارک لازم برای مجوز تردد پزشکی یا درمان کارت ماشین یا برگ سبز خودرو مدارک پزشکی قبض خدماتی مطالب مرتبط: آموزش تصویری ثبت درخواست مجوز تردد بین شهری چگونه مجوز را پیگیری کنیم؟

ایساکو ضمن هشدار نسبت به هرگونه توصیه برخی تعمیرکاران به برداشتن این قطعه اعلام میکند کلیه مشتریان محصولات ایران خودرو میتوانند برای دریافت این قطعه و نصب آن به کلیه نمایندگیهای مجاز ایساکو در سراسر کشور مراجعه کنند تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری به عمل آید.

منظور از انواع آنها، نوع واکنشهای شیمیایی هر کدام از آنها می باشد که بستگی به نوع موتور خودرو دارد. مثلا در خودروهای گازوئیلی، واکنشهای شیمیایی اکسیداسیون انجام می گیرد. و خلاصه در یک کلام: آیا اگزوز برتر و نقش آن در هوای پاک، آسمان آبی و زمین سبز را می شناسید؟

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن