مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

ضدیخ یک روانکار نیز هست و تمام قطعاتی که با آنها تماس دارد را روانکاری می کند و از زنگ زدگی آنها جلوگیری می ک

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

ضدیخ یک روانکار نیز هست و تمام قطعاتی که با آنها تماس دارد را روانکاری می کند و از زنگ زدگی آنها جلوگیری می کند.

طریقه تعویض فیلتر روغن :برای تعویض فیلتر روغن باید از آچار مخصوص فیلتر روغن استفاده شود و نکته قابل توجه در آن است که واشر لاستیکی حلقوی شکل فیلتر را قبل از بستن آن با روغن اندود کرده و پس از بستن فیلتر سپس موتور را روشن کرده و نشتی روغن را آزمایش نمائید.

دلیل آن این است که، هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال میکند. وظیفه رادیاتور بخاری انتقال هوای گرم به داخل کابین توسط فن است. وقتی خودروی شما داغ نمی کند ولی بوی ضدیخ داخل کابین احساس می شود، به این معناست که هنوز فرصت دارید بدون صرف هزینه هنگفت مشکل را حل کنید زیرا کمبود آب درون سیستم هنوز به حدی نرسیده است که باعث جوش آوردن موتور شود.

اگر ترکی در این رادیاتور ایجاد شود باعث نشتی ضدیخ می شود و بوی آن را داخل کابین حس می کنید زیرا هوا با بوی ضدیخ ترکیب می شود.

اگر مدت طولانی بدون رفع این مشکل رانندگی کنید فاجعه بزرگی که رخ می دهد ترک خوردن بلوک سیلندر است.

در دوره مکانیک درجه 2 شما می توانید تعمیر موتور انواع خودروهای داخلی از قبیل پراید، پژو، سمند، دنا، رانا، ال 90 و دیگر خودروهای داخلی را باز و بسته کنید. لازم به ذکر است که تولید شورولت نووا به همراه بیوک اسکای لارک و کادیلاک سویل از سال ۱۳۵۶ شمسی در شرکت جنرال موتورز ایران (پارسخودرو امروز) آغاز شده بود.

اگر راکب در حالت صرفهجویی در انرژی باشد اما حالتی اضطراری پیش آید و لازم باشد که موتورسیکلت تند و تیز حرکت کند، با رسیدن سرعت انجین به 7000 دور بر دقیقه موتورسیکلت به طور خودکار از حالت صرفهجویی انرژی به حالت ورزشی شیفت میکند.

اگر در نظر بگیریم که موتورسیکلت ما از قبل فیلتر صفر دارد ، معلوم می شود که قسمت پایینی موتورسیکلت اصلاً سوار نمی شود و این همه ماجرا نیست.

با صدای باز شدن در اتاق گوشهای از پلکهام رو باز کردم که تصویر قامت اوستا رو دیدم و دیگه خوابیدن و جایز ندونستم. بوی ضدیخ از علائم اولیه نشتی سیال خنک کننده است و اگر با این شرایط به رانندگی خود ادامه دهید خودروی شما در اثر کمبود مایع درون سیستم خنک کننده به تدریج جوش می آورد.

اگر از درب رادیاتور نامناسب استفاده شود باز هم باعث کم شدن سیال خنک کننده می شود. ضدیخ از یخ زدن سیال خنک کننده در سرمای زمستان جلوگیری می کند و به موتور کمک می کند در دمای ایده آل کار کند.

آخرین مطالب