ماشین فیلتر اگزوز

منجید اگزوز پژو 405 بسیار مقاوم می باشد چرا که این قطعه در محل اتصال اگزوز به بدنه خودرو قرار گرفته است علاوه

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

منجید اگزوز پژو 405 بسیار مقاوم می باشد چرا که این قطعه در محل اتصال اگزوز به بدنه خودرو قرار گرفته است علاوه بر اینکه وزن سیستم اگزوز را مهار می کند، از انتقال لرزش های سیستم اگزوز به اتاق و لق بودن بیش از حد آن نیز جلوگیری به عمل می آورد.

امروزه خودروهایی با کیفیت و کارایی بسیار عالی طراحی می شوند که دارای سنسورهای منحصر به فرد بوده و این امر کارایی آنها را بهبود بخشیده است. کیفیت اگزوز استفاده شده در اتومبیل در میزان کاهش صدا و دود و دمای تولید شده تاثیر بسیاری دارد.

سطح روغن خودرو و میزان مصرف آن به صورت منظم باید چک شود و قطعات متحرک موتور لازم است توسط مکانیک مجرب مورد بازبینی قرار گیرد. این گرفتگی دود حاصل از احتراق موتور است که توانایی عبور از کاتالیزور و در نتیجه اگزوز را ندارد.

اگزوز خودرو یا بطور عامیانه دودکش عملکردی مکانیکی ندارد .عملکرد آن به این صورت است که پس از احتراق سوخت در موتور، گازهایی با آلایندگی بالا تولید میشود که این گازها از طریق عبور از یک کاتالیست و انبار اگزوز به سمت انتهای ماشین سوق داده و در آخر خارج میشوند.

در یک منبع اگزوز اسپرت غیراستاندارد معمولاً این موارد نادیده گرفته میشوند و به همین دلیل است که مشکلاتی همچون افزایش مصرف سوخت خودرو ایجاد میگردند.

در زمانهای گذشته که کاتالیزور وجود نداشت، دوده ناشی از احتراق سوخت توسط منبع اگزوز خودرو گرفته میشد. برای مثال ممکن است ناشی از نشت مایع خنککننده و یا روغن هیدرولیک به درون موتور و سوختن آنها باشد که برای موتور آسیبزا است.

در صورتیکه دود ناشی از سوختن ماده خنککننده باشد احتمالا در واشر سرسیلندر نشتی وجود دارد و سرسیلندر ترک خورده یا خراب شده است. پاره شدن یک یا چند منجید باعث فشار آمدن بیشتر بر سایر منجیدها و پارگی زودهنگام آن ها می شود.

8-برای ایجاد صدای کمتر یا بیشتر میتوانید کارت را با توجه به زاِئده کنار آن تنظیم نمائید. این محصول توسط برند ایران دلکو به بازار ارائه شده و به شما این امکان را میدهد تا با خیالی آسوده آن را خریداری نمائید.

اما در نهایت ماشین روشن میشود و واشر سرسیلندر نیم سوز شده، برای این کار همچنان توان لازم را دارد. با توجه به گرانی های اخیر در بحث لوازم یدکی و مصرفی خودرو، به نظر می رسد تعویض این قطعه برای رانندگان چندان اهمیت نداشته باشد و پرداخت قیمت زیاد این قطعه برای بسیاری از رانندگان چندان عقلانی نیست.

اگر خواهان خرید این محصول هستید می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی ماشین نو به صورت نقد یا اقساط سفارش داده و در کوتاهترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید (ارسال فوری 24 ساعته). معیوب یا فرسوده شدن واشر اگر واشر سرسیلندر فرسوده شود، مجاری اطراف سیلندر و سرسیلندر که آب و روغن در آنها جریان دارد به هم راه پیدا میکنند وبه فضای داخل سیلندر وارد گشته و موجب هجوم حجم زیادی بخار آب به داخل اگزوز و به وجود آمدن رنگ دود سفید میشود.

آخرین مطالب