ماشین فیلتر اگزوز

برخی از اصلی ترین دلایل خروج دود سیاه از اگزوز: کثیف بودن و یا گرفتگی فیلتر هوا وظیفه فیلتر هوا جلوگیری از ور

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

برخی از اصلی ترین دلایل خروج دود سیاه از اگزوز: کثیف بودن و یا گرفتگی فیلتر هوا وظیفه فیلتر هوا جلوگیری از ورود ذرات ریز به درون موتور است. به طور کلی میزان CO خروجی از خودروی زامیاد در مدل سال 1381 بالاتر از استانداردهای محیط زیست و در سال­های 1383و 1385 برابر با استاندارد محیط زیست بوده است.

اگر خودروی شما 30 یا 60 ثانیه پس از گاز دادن و در حالت توقف، شروع به دود آبی دادن کرد و بعد دیگر خبری از دود نبود، یعنی کاسه نمد ساق سوپاپ خراب است، اما اگر با هر بار فشردن پدال گاز، خودرو دود کرد، یعنی رینگ پیستون با نقص فنی مواجه است.

اگر این قطعه با نقص مواجه شود موتور یا با حالت سوخت کم هوای زیاد (Lean) یا با حالت سوخت زیاد هوای کم (Rich) مواجه می شود، در عین حال که ممکن است مصرف سوخت شما را هم افزایش بدهد.

اگر چربی روی اگزوز زیاد است برای تمیز کردن اگزوز و لوله ها از مخلوط برابر سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

واشر سر سیلندر قطعه ای است که میان بلوک خودرو و سر سیلندر قرار می گیرد. گاز CO و هیدروکربن ها به CO2 و H2O تبدیل می شوند که نسبتا بی خطرند و در هوا رها می شوند. مبدل کاتالیستی می تواند تا حدود ۹۰ درصد از گازهای سمی و آلاینده خروجی از موتور را بی اثر و تصفیه کند.

با توجه به رنگ دود خروجی از اگزوز خودرو می توان به مشکلات احتمالی موتور پی برد که گاه می تواند حاد هم باشد.

این ویژگی ها باعث می شوند تا وسایل نقلیه برقی به همان سرعتی کار کنند که وسایل نقلیه بنزینی کار می کنند. خاک کاتالیروز یا همان ضایعات کاتالیزور به موادی گفته میشود که بر اثر تعمیر و یا تعویض کاتالیزو فرسوده به وجود میآید.

اگر احتمال می دهید که ممکن است بدانید در چه نقاطی اگزوز سوراخ شده و نشتی داشته باشد، در ابتدا همان نقاط را بررسی کنید. 5. اقلام خاص: اقلامي كه خريد يا ساخت آن ها ممكن است گاهي اتفاق بيافتد مانند: دستگاه، قالب، ابزار و مشابه آن كه طي فرم سفارش خريد يا ساخت / تعمير، توسط متقاضي تنظيم مي گردد.

امروز قصد داریم به بررسی انواع دود و دلایل خروج آن از اگزوز بپردازیم. ماده 198 ـ هيچكس حق ندارد وسيله نقليهاي را كه متعلق به او نيست يا راننده آن نميباشد، بدون اجازه كسي كه آن را در اختيار دارد از محل خود حركت دهد يا با آن رانندگي كند، مگر مأموران انتظامي با رعايت قوانين و مقررات و در چارچوب وظايف قانوني.

اگزاست فن ها با تجهیزات پیشرفته کالیبره می شوند و آزمایش های معتبر از جمله تست هوادهی و تاییدیه های آتش نشانی بروی این فن ها انجام می گیرد. از آنجایی که این سیستم غیر قانونی است، ارزش فروش خودرو را پایین آورده و باعث دردسر در معاینه فنی میشود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن