ماشین فیلتر اگزوز

در حال حاضر، بیش از ۵۰ درصد مصرف خطوط تولید گروه خودروسازی سایپا توسط پارس اگزوز صورت می گیرد. در ماه بیش از

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در حال حاضر، بیش از ۵۰ درصد مصرف خطوط تولید گروه خودروسازی سایپا توسط پارس اگزوز صورت می گیرد. در ماه بیش از ۱۰۰هزار محصول کامل در این مجموعه تولید می شود.

از خودروهایی مانند رنو ۵، شورولت نوا و شورولت ایران که در سال های دور تولید می شده است تا خودروهای جدید مانند ام وی ام، جک، انواع پیکاپ و تمام خودروهایی که طی سال های اخیر وارد شده اند را تولید می کنیم.

به گفته «مجید علیجانی»، مدیر تولید این مجموعه، در بحث بازار آزاد نیز، با توجه به تنوع و میزان تولید، تأمین کننده اصلی است و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

ایران خودرو در مجموعه اش دو کارخانه اگزوزسازی دارد و به طور طبیعی تأمین خطوط ایران خودرو نیز با آنان است، اما در این رابطه نیز بنا بر شعار امسال، جهش تولید، با افزایش میزان تولید در کنار تولید کنندگان خود مجموعه ایران خودرو به عنوان تأمین کننده دوم شروع به کار خواهیم کرد.

در عین حال، بحث کاهش تولید و افزایش نرخ ارز بر فعالیت پارس اگزوز هم تأثیر گذاشته است، به نحوی که، در برخی موارد برای تأمین مواد اولیه با ۱۵۰درصد افزایش قیمت رو به رو شده اند.

البته این افزایش دما در یک لحظه مهم نبوده و با تداوم آن، واشر سرسیلندر معیوب خواهد شد. در همین زمینه هم رایزنی هایی صورت گرفته است که در صورت نهایی شدن به عنوان فعالیت جدید پارس اگزوز عرضه خواهد شد.

موتوربرق از دو قسمت اصلی موتور و مولد برق تشکیل شده است که این قسمتها بطور مستقیم با یکدیگر کوپل شدهاند و بصورت پکیج به فروش میرسند.

تولید پارس اگزوز در دو بخش صورت می گیرد؛ یک بخش برای خودروسازان و تأمین خطوط آنان و دیگری، برای بازار آزاد و قطعاتی که در خدمات پس از فروش و لوزام یدکی فروشان عرضه می شود. موتور سیکلت 250 سی سی زونتس اس دارای یک انجین با حجم اتاق احتراق واقعی 249 سی سی با توان 18 کیلوات و گشتاور 23 نیوتن متر به همراه گیربکس 6 دنده با سیستم خنک شونده هوا-خنک و یک کاربراتور روغن و سیستم استارت الکتریکی و اولین سیستم EFI ( انژکتوری) در بازار ایران با میزان مصرف متوسط سوخت 2.3 لیتر در هر 100Km با حداکثر سرعت 70 کیلومتر بر ساعت می باشد.

چون دود هر سیلندر با فشار و سرعت و دمای زیاد از سیلندرها خارج می شود، هر قدر فضا برای خروج دود بازتر باشد، دود بهتر و راحت تر از سیلندر خارج شده و خروج کامل دود فضای احتراق داخل سیلندر را برای مکش هوای بیشتری آماده می کند.

هر چه سبکتر باشید سریعتر راه میروید. پارس اگزوز در گروه خودروسازی ایران خودرو چه سهمی دارد؟ کاهش تولید خودرو در تولید پارس اگزوز چه تأثیری گذاشته است؟

آخرین مطالب