عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

بسته به کیفیت سوخت، استهلاک بیش از حد قطعات داخلی موتور، نحوه رانندگی و شرایط آب و هوایی نامناسب، عملکرد موتو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

بسته به کیفیت سوخت، استهلاک بیش از حد قطعات داخلی موتور، نحوه رانندگی و شرایط آب و هوایی نامناسب، عملکرد موتور از حالت استاندارد خارج شده و دودهایی به رنگ های مختلف از اگزوز آن خارج می شود که گاهی رانندگان این گونه خودروها با برخورد و اعمال قانون توسط پلیس نیز روبه رو می شوند.

بسیاری از خودروها به بیش از یک سنسور اکسیژن مجهز هستند. سلام خدمت مهندس خودرو من سمند پایه گاز سوز ef7هسته.از تابستان گذشته در حالت سلو روی گازهر ۳۰ ثانیه یک بار موتور ریپ میزنه دوباره خوب میشه دور موتور میاد پایین دوباره میره بالا.

سنسور آب را هم تعویض کردم ولی خوب نشده در حال حاضر دو مشکل یکی بد روشن شدن در صبح ویکی ریپ زدن در حالت سلو دارد.

به طور مثال یکی از این شاخهها طراحی خودرو و رفتار هوا با بدنه خودرو در زمان حرکت است. در این مقاله ما میخواهیم با سنسور اکسیژن آشنا و علائم خرابی آن را بررسی کنیم.

کمی بعد قوانین فدرال در مورد آلایندهها، نصب سنسور اکسیژن بر روی تمامی خودروها و کامیونهای سبک ساخته شده در سال 1981 را اجباری کرد و اکنون با توجه به قوانین جدید آلایندگی و لزوم کاهش مصرف سوخت خودروها. 12- دوبار تعويض تسمه هيدروليک 13- رگلاژ قفل درب صندوق عقب (با ضبه معمول بسته نميشد) 14- تعويض لامپهاي ترمز و دنده عقب دوبار 15- هنگام بارندگي بوق هشدار دنده عقب يکسره ميشه (اينمورد واقعا رو اعصابه !) درست نشده .

اولا از هر لحاظ شتاب گرفتن خودرو را آزمايش کرديم و در هر شرايطي در شتاب گيري ماشين من کاملا عقب مي افتاد . به علاوه عمل نکردن درست منبع اگزوز خودرو، موجب عدم تخلیه کامل گازهای تولید شده از سیستم احتراق میگردد و باید دقت داشته باشید که حتما مقداری از این گازهای سمی به داخل خودرو باز میگردد.

شمع موتور حتی در خودرو های با تکنولوژی پایین که از سیستم تزریق انژکتور بهره می برند نیز، خرابی یک شمع و کارکرد نادرست آن باعث روشن شدن چراغ چک می شود.

با توجه به اهمیت بازیابی فلزات گرانبها در شرایط کنونی کشور، شرکت ایران دلکو در فاز مطالعاتی و آزمایشگاهی اقداماتی جهت بازیابی این فلزات از کاتالیست­های مستعمل انجام داده است.

مخصوصاً در شرایط امروز که بحران مصرف سوخت به عنوان یکی از مهمترین عاملها در زمینه فروش یک محصول از یک شرکت است. یکی از مهمترین پارامترهایی که باید در هر خودرویی از گذشته تا امروز کنترل و چک شود مصرف سوخت است.

توضیح مشکل: موتور خوب روشن می شود و حرکت آن نیز خوب است. • حتی برای پچ های کوچکتر نیز می توانید از بست استفاده کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن