عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

با گذشت زمان بدتر نیز خواهد شد و در صورت عدم رسیدگی می تواند فاجعه بار باشد. سعی کنید حداقل ماهی یک بار تمامی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

با گذشت زمان بدتر نیز خواهد شد و در صورت عدم رسیدگی می تواند فاجعه بار باشد. سعی کنید حداقل ماهی یک بار تمامی پیچ و مهره های اصلی موتور سیکلت خود را خوب سفت کنید. جهت رفع لرزش حاصل از اتصال انجین به بدنه موتور سیکلت نیز می توانید با نصب واشر لاستیکی به دسته های انجین و در محل اتصال انجین به بدنه میتوانید این مشکل را حل کنید.

دلیل دیگر آن شمع ها هستند ، بنابراین با تعویض آن ها و یا تنظیم شکاف در نوک آن می توانید این مشکل را برطرف کنید.

هر گزینه ای را برای خفه کردن اگزوز انتخاب کنید ، باید درک کرد که در صورت تمایل مالی می توانید فقط یک راه حل آماده خریداری کنید ، یا می توانید خودتان آن را با ساخت دستگاهی از وسایل بداهه خفه کنید.

فقط مال تهویه هواشه. مبدل کاتالیزوری مورد استفاده در اگزوز خودروها، کاربرد جدیدی از کاتالیزور سطحی است. ایران در منطقه نیمه خشک و خشک واقع شده و در سالهای اخیر تغییرات آب و هوا و اقلیم، میزان بارندگی را کاهش داده است به طوریکه کارشناسان آب این کاهش را در این سالها بین ۲۰ تا ۲۵ درصد تخمین زدهاند و میزان بارشهای کشور را کمتر از ۲۵۰ میلیمتر برآورد میکنند.

مبدل کاتالیستی می تواند تا حدود 90 درصد از گازهای سمی و آلاینده خروجی از موتور را بی اثر و تصفیه کند . با برداشتن سوپاپ ، در دورهای پایین موتور حتی بیشتر افت می کنیم.

ضمناً ممکن است یکی از سوپاپ های گاز صدمه دیده و خوب عمل نکند و گاز بنزین وارد منبع اگزوز شده و منفجر گردد.

خرابی شمع موتور سیکلت مشکی است که اکثر دارندگان موتور سیکلت آن را تجربه کرده اند. اگر مشکل از چرخ زنجیرجلو یا عقب است ، باید آن را تعویض کنید.

خرابی دلکو و تنظیم نبودن آن یک اتفاق معمول در اتومبیلهای کاربراتوری است. زمانی که متوجه لرزش قابل توجه هنگام شتاب گرفتن می شویم ، ممکن است مشخص کردن دقیق علت دقیق آن مشکل باشد اما به این معنی نیست که باید صبر کنید تا وضعیت بدتر شود.

یاتاقان میل لنگ نیز نیاز به توجه یک فرد حرفه ای دارد مگر اینکه تجربه بازسازی موتور را داشته باشید. اگر با وجود ارتعاشات زیاد بدون توجه به این مشکل از موتورسیکلت خود استفاده کنید ممکن است موتور کلا قفل کند.

کاتالیزور خودرو از واکنشهای ساده اکسایش و کاهش به منظور تبدیل گازهای آلوده استفاده میکند. قرن بیستم را شاید بتوان صده افزایش آسایش و رفاه مردم نامید چراکه در این قرن بود که استفاده از خودرو رایج شده و این وسیله حملونقل چنین گسترده در دسترس عموم قرار گرفت.