عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

پس از قرار دادن بر روی اگزوز با استفاده از آچار آلن موجود در جعبه محصول، پیچ آلنی را سفت نمایید. ترموستات : ت

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

پس از قرار دادن بر روی اگزوز با استفاده از آچار آلن موجود در جعبه محصول، پیچ آلنی را سفت نمایید. ترموستات : ترموستات دریچه اتوماتیکی است که بین رادیاتور و موتور قرار داده شده که به وسیله حرارت کنترل و باز و بسته میشود.

شغل خریدار ضایعات آهن از جمله مشاغلی است که نقش تاثیرگذاری در توسعه صنعت بازیافت آهن آلات دارد. گردنههاي 90 درجه و سرازيريهاي خيلي تند كه هيچ كمرشكن يا جرثقيلي قادر به رفتن در آن محل نبود و از طرفي هم بولدوزر براي جنگ،مثل تفنگ سرباز،اهميت جنگي داشت و بايد هر طور شده، در حد امكان،آورده شود.

اين جاده خيلي حساس بود و دشمن از اين مساله آگاهي داشت. پیشرانه بنلی 180S حجمی معادل ۱۷۵.۳ سیسی داشته و از نوع ۴سوپاپ ۴زمانه و تک سیلندر است. با آقاي شهيري و شهيد نوري به محل رفتيم و ديديم دشمن به اگزوز موتور آرپي جي شليك كرده، ولي منفجر نشده است.

بطور کلّی، اگزوزهای اسپرت در شرایطی که به صورت صحیح و دقیق بر روی خودرو سوار شده باشند موجب کاهش شتاب اتومبیل نخواهند شد و حتّی در برخی از شرایط نیز میتوانند شتاب اتومبیل شما را به میزان ناچیزی افزایش دهند ولی در مواردی که تنها سر اگزوز خودرو تعویض شده است نمیتوان ادّعای دقیقی را در رابطه با تاثیر این قطعه بر روی شتاب خودرو مطرح کرد زیرا ممکن است که سر اگزوز انتخاب شده با منبع اگزوز در تناسب باشد و مشکلی را برای شما ایجاد نکند و یا اینکه ممکن است سر اگزوز نصب شده به هیچ عنوان با سایر قطعات اگزوز در تناسب نباشد و این مورد باعث اتلاف مصرف انرژی و کاهش شتاب اتومبیل شود.

شرکت یزد اگزوز ایران به عنوان چهارمین شرکت تولیدی در زمینه طراحی ، تولید و تامین اگزوز انواع خودروهای سبک و سنگین در سال ۱۳۶۰ تاسیس و راه اندازی گردید.

تاقبل ازاين سمندکليه خودروهاي سواري ايرانخودرو را داشتم از سال ۸۹ تا مرداد ۹۴ پژوپارس که انصافاً بعداز ۲۰۰هزار کيلومترقطعه اي در خودرو وجود نداشت که تعويض نکرده باشم و به دليل مستهلک شدن زيادمرداد۹۴ فروختم و يکدستگاه ۴۰۵ صفرکيلومترخريدم که متاسفانه نسبت به تجربه سواري ۴۰۵ هاي سالهاي قبل به شدت کيفيت پاييني داشت وبا۵۰۰۰ کيلومترکارکردگيربکس به زوزه افتاده و خودرو کشش وتوانايي يک ۴۰۵ صفررانداشت وبعدازتحقيق و پرس وجو ازدارندگان سمندEF7 انرا خريدم که خلاصه وارمعايب و مزاياي انرا برايتان مينويسم باتوجه به اينکه خودروي من بنزيني بوده وکلاًهيچ ميانه وعلاقه اي به خودروهاي دوگانه سوزنداشته وندارم مدل بنزيني ان را انتخاب کردم که به نسبت ديگرخودروهاي ايرانخودرو باموتورقديمي وخسته پژو موتوري بسيارعالي ازنظرقدرت و شتاب وهمچنين مصرف سوخت مناسبترحتي نسبت به پرايدباتوجه به سايزو وزن سمند مي باشد.

اگر همزمان لرزش در بدنه خودرو و صدای غیرعادی میشنوید احتمال میرود که پایههای موتور شکسته باشد. برای سوراخ های کوچکتر، به راحتی می توانید یک دایره از قوطی آلومینیومی جدا کنید که قطر آن ۱ سانت بزرگتر از قطر سوراخ باشد.

دما و ترکیب گاز ورودی از کمیت­های مؤثر در عملکرد مبدلهای کاتالیستی میباشند. تويوتا را آورديم و به وسيله سيم بكسل گلوله را كشيديم ولي از محل خارج نشد پروانه موتور آن كنده شد. بالاخره با يك ماشين تويوتا و با احتياط به جلو رفتيم و تقريبا در 500 متري بولدوزر، ماشين را گذاشتيم و بدون ماشين پياده رفتيم.

يك شب نيروهاي گشتي دشمن، به محل كار رزمندگان جهاد سازندگي آمدند و تقريبا نيروهاي در خط و رانندههاي بولدوزر را محاصره كردند.

دشمن فرصت پيدا نميكند و با عجله، فقط يك گلوله آرپي جي به اگزوز بولدوزر، يك گلوله به تانكر هيدروليك ميزند و به تانكر گازوييل رگبار ميبندد و بولدوزر 155 را با هيزم و گازوييل، آتش ميزند و آن شب اين جريان به پايان ميرسد.

آخرین مطالب