عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

اگر به این ترکیب اجازهٔ تجمع داده شود، آمونیاک pH (پ هاش) داخل سلولی را تا سطوح سمی بالا خواهد برد؛ بنابراین

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اگر به این ترکیب اجازهٔ تجمع داده شود، آمونیاک pH (پ هاش) داخل سلولی را تا سطوح سمی بالا خواهد برد؛ بنابراین بسیاری از موجودات زنده آمونیاک را به اوره تبدیل میکنند، حتی اگر چنین سنتزی به هزینه کردن انرژی خالص نیاز داشته باشد.

در ارگانیسمهای آبزی، رایجترین شکل ضایعات نیتروژن آمونیاک است، در حالی که در ارگانیزمهای ساکن خشکی، آمونیاک سمی به اوره یا اسید اوریک تبدیل میگردد. بیشتر از ۹۰ ٪ از تولید اوره در دنیا، به منظور استفاده به عنوان کودهای شیمیایی حاوی نیتروژن است.

علاوه بر نقشی که اوره به عنوان حامل مواد زائد نیتروژن دار در بدن ایفا میکند، این ترکیب در تبادلات جاری متقابلی که در سیستم نفرونها انجام میپذیرد (تبادلات نفرونی) نیز نقش دارد، بدین صورت که اجازه میدهد تا جذب مجدد (بازجذب) آب و یونهای مهمی که به منظور دفع، در ادرار ترشح شدهاند، صورت بگیرد.

علاوه بر این، مقدار کمی از اوره هم در عرق ترشح میشود، که دفع آن همراه با کلرید سدیم و آب است. این مکانیزم همچنین برای جلوگیری از، از دست دادن آب نیز مهم است و به حفظ فشار خون، و نیز حفظ غلظت مناسب یونهای سدیم در پلاسمای خون کمک میکند.

سنسور موقعیت دریچه گاز: این سنسور یک پتانسیومتر ساده است که به موازات محور پولکی دریچه گاز قرار میگیرد و وظیفه آن فرستادن اطلاعات میزان باز شدن دریچه گاز به ECU است که در تیپ ۱ و ۲ مورد استفاده قرار میگیرد ولی در تیپهای دیگر و همچنین تیپ ۲ جدید دریچه گاز سیم ندارد و از مجموعه ای استفاده می شود که به کمک یک موتور بسیار دقیق وظیفه کنترل دریچه گاز را برحسب اطلاعات رسیده از ECU به عهده دارد.

پاسخ:با سلام. همانطور که می دانید 206 در دماهای بالاتر از جوش کار میکند و اصطلاحا موتورگرم گفته می شود.با توجه به اینکه شما سنسورها را عوض کردید، اینکه محل قرار گیری عقربه مقداری تغییر کند شاید طبیعی باشد. دود سفید مورد نگران کننده ای ندارد و در اکثر موارد بخار آبی است که احتمالا در نتیجه ایجاد تراکم طبیعی در داخل سیستم اگزوز پدید می آید.

زمانی که احتراق درون سیلندر صورت میگیرد، گرمای حاصل از سوختن از اگزوز خارج می شود. قابل توجهاست که در بچه وزغها یا نوزادان قورباغه، آمونیاک دفع میگردد، اما این وضع بعد از دگردیسی آنها به سمت تولید اوره تغییر جهت مییابد.

در آب، گروههای آمین ضمن جایگزینی آهسته توسط مولکولهای آب، آمونیاک و آنیون کربنات تولید میکنند. کارگاههای زیادی در ایران وجود دارد که سیستم اگزوز شمارا تیون میکنند. ایا جای سوختگی با اگزوز بر روی پا می ماند؟

مسیر اکسیداسیون، با حذف گروه آمینه توسط ترانس آمینازها آغاز میشود و سپس گروه آمینه چرخهٔ اوره را تغذیه میکند.

اگر حالت Sport را انتخاب کنید، گویی هوراکان جامه ای نو بر تن میکند. اگر قرار هست ماشین تقویت بشه بهتر به منبع اسپرت یا همون مستقیم یا حداقل منبع غیر مستقیم دست ساز که صداگیریش مناسب و فشار معکوسش کم باشه فکر بکنی!

آخرین مطالب