علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

زمانی که می خواهید شتاب گیری کنید و پدال گاز را بی موقع فشار دهید، اگزوز عطسه می زند. معویب بودن وایرها و خرا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

زمانی که می خواهید شتاب گیری کنید و پدال گاز را بی موقع فشار دهید، اگزوز عطسه می زند. معویب بودن وایرها و خرابی آن باعث صدای عطسه در اگزوز می شود همچنین گاهی اوقات ممکن است در اثر انفجار، فیلتر هوا پاره شود.

یکی از عواملی که می تواند باعث ایجاد صدای پت پت در اگزوز شود، تنظیم نبودن قطعات الکترونیکی خودرو و سیستم برق رسانی است. اگزوز خودرو وظیفه مدیریت گاز های حاصل از احتراق را به عهده دارد و اگر قطعات آن خراب باشد، عملکرد درستی از خود نشان نخواهد داد همچنین هوای مرطوب و شرجی سبب فرسودگی سریع اگزوز خودرو می شود؛ بنابراین اگر خودرو در چنین آب و هوایی قرار دارد حتما در زمان های معینی اگزوز را بررسی کنید.

ویژگی های بهترین اگزاست فن دمنده از طریق سایت های اختصاصی محصولات در دسترس قرار می گیرد تا افراد بتوانند با صرف هزینه مشخص شده نهایت استفاده را از کارایی دستگاه ها ببرند. میتوان از صفحه کلاچهای مرغوبتر و با کیفیت بالاتر استفاده نمود و چهارشاخِ کلاچ را از نوع 4 پیچ به 6 پیچ تغییر داد تا قدرت سیستم کلاچ افزایش پیدا کند.

ظاهر T2 و نوع عاج لاستیک هایش کاملا بیان گر توانایی های این موتورسیکلت است. همچنین تصاویر متفاوت و زیبایی از این محصول را مشاهده خواهید کرد. تعداد بسیار کمی از شرکت های اروپایی توانایی تولید و فرمولاسیون چنین محلولی را دارند یکی از معتبر ترین برند های اروپایی در این زمینه شرکت گات (GAT) آلمان می باشد که از تمامی خودروسازهای بزرگ اروپایی تاییدیه های لازم برای فروش مکمل های روغن، سوخت، اکتان بوستر و انواع مکمل روغن را دارد،همچنین از استاندارد TUV اتحادیه اروپا نیز پیروی می کند.اکیدا توصیه می گردد به هیچ عنوان از محصولاتی که استاندارد های لازم را ندارند و تولید کننده آن ها نامشخص یا در ایران نمایندگی و مرجع مشخصی ندارند استفاده ننماید.چون در بسیار از موارد خسارت های سنگینی به مالکان خودرو وارد نموده اند.همچین به هیچ عنوان شست و شوی کاتالیزور با اسید،جوهر نمک و .. پیشنهاد نمی شود چون باعث از بین رفتن فلزات فعال داخلی مبدل کاتالیست می شود،در عکس زیر کاتالیزو یا مبدل کاتالیست خودرویی را قبل و بعد از مصرف مکمل یا محلول شست و شوی کاتالیزور GAT CAT Clean مشاهد می کنید.

خراب بودن وایرها نیز می تواند یکی از دلایل انفجار بنزین در خارج از محفظه باشد. به طور کلی علت ورود بنزین زیاد به موتور از مهمترین دلایل صدای انفجار در اگزوز به شمار می رود. سیستم اگزوز گازها را از محفظه احتراق موتور به جو حمل می نماید و صدای موتور را کم کرده یا از بین می برد.

این زنجیرها می توانند بار الکتریکی حاصل از مولکول های هوا با بدنه و دوده اگزوز را با تانکیر و چرخ ها را به زمین می رساند و آن را تخلیه می کند. چرا از اگزوز خودرو صدای ترقه شنیده می شود؟

چرا اگزوز صدای انفجار دارد؟ سرویس های دوره ای خودرو نیز می تواند سبب جلوگیری از ایجاد صداهای اضافه در اگزوز خودرو شود.

این اتفاق ناشی از وجود سوخت اضافی در محفظه ایست که سوخت و هوا با هم مخلوط میشوند و یا می تواند ناشی از خرابی برخی قسمتها در خودرو نیز باشد.

39. پس از دریافت رسید کالا از واحد انبار و بررسی آن از لحاظ مطابقت با فاکتور دریافتی از فروشنده توسط مسئول تدارکات خارج، مدارک لازم (رسید انبار و فاکتور فروشنده) به قسمت حسابداری سفارشات خارج ارسال می گردد. برخی از آنها جهت آب و روغن تعبیه شده اند.

از فشردن نابجا و بی موقع پدال گاز در شروع به حرکت خودداری کنید. ترکیب چراغها با جلو پنجره مدرن و حجمهایی که در قسمت جلویی خودرو دیده میشود ظاهر با ابهت و متفاوت به این کراس اوور چینی داده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن