علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

اهمیت وجود کاتالیزور در خودرو برای کاهش میزان آلاینده های خودرو که ناشی از احتراق سوخت در موتور هستند مناسب ب

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اهمیت وجود کاتالیزور در خودرو برای کاهش میزان آلاینده های خودرو که ناشی از احتراق سوخت در موتور هستند مناسب بوده و از آلودگی محیط زیست و انتشار گاز های آلوده که برای سلامتی انسان و حیوانات مضر است نیز تا حد زیادی جلوگیری میکند.

اگزوز فن یا همان فن مکنده عمدتا برای خنک کاری اتاق یا محل کار استفاده نمی شود ، درواقع هدف اصلی از بکارگیری اگزوز فن مکنده تخلیه هوای نامطبوع ، رطوبت ، گردو وغبار و دیگر آلاینده ها می باشد و این کار فضای مورد نظر را جهت جایگزینی هوای تازه (گرم یاسرد) محیا مینماید .

اما واقعیت این است که تغییر پالایشگاه برای ایجاد سوختهای مصنوعی به ۳۰ تا ۴۰ سال زمان و سرمایهگذاری بیش از هزار میلیارد دلار نیاز دارد. تمایل به استفاده از مبدلهای کاتالیستی به بیش از ۵۰ سال قبل برمی گردد.

مخصوصا اگر در مناطق شرجی و مرطوب رانندگی میکنید یا اینکه استفاده مستمری از ماشینتان نداشته و صرفا در مسافتهای کوتاه از آنها استفاده میکنید.

بلکه اگر بخواهید به حرکت دادن اتومبیل خود با همین منبع معیوب ادامه دهید، احتمالا تکانهای آن، به دیگر قطعات متصل نیز صدمه وارد خواهد کرد. همچنین چرخ ها پهن تر شده اند تا چسبندگی نیز ارتقا یابد.

اما اجازه دهید به موارد مهم تر بپردازیم. این شما و این، Manhart MHX6 700 WB که تیونینگ ب ام و X6 M Competition به روایتی جدید محسوب می شود.

سوابق ارزیابی تامین کنندگان مطابق روش اجرایی تعیین شده نگهداری می گردد. بادی کیت سفارشی منهارت شامل ۲۴ قطعه فیبرکربنی می شود. قطعه ای ضروری در ماشین ها و وسایل نقلیه که وظیفه دارد گازهای حاصل ازسوختن مواد داخل موتور خودرو را به بیرون هدایت کنند با نام اگزوز شناخته میشود.

به عقیده برخی افراد حذف خودسرانه این قطعه موجب افزایش شتاب و قدرت موتور می­شود. اخبار اقتصادی- هارلی دیویدسون یکی از قدیمیترین و بهترین برندهای موتور سیکلت در جهان است که کار خود را با ساخت موتورهای موتوردار آغاز کرد.

باید این موضوع را قبول کنیم که بازی های بسیاری در دنیا ساخته میشود که قصد دارند با سری GTA رقابت کنند اما هیچ کدام نمیتوانند جای بازی های راکستار بگذارند. پورشه هم میخواهد دی اکسید کربن اتمسفر را مورد استفاده قرار دهد.

مهمترین انتقادی که وارد است استفاده از سوختهای فسیلی و گاز طبیعی در این کارخانهها است. استخراج زغال سنگ و گاز طبیعی به قدر کافی در ایجاد گازهای گلخانهای تاثیر منفی دارد. اما تاریخ نشان داده که سوختهای مصنوعی حاصل سوزاندن زغال سنگ بودهاند.

آخرین مطالب