علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

ابتدا مهدی با جنسیس کوپه قرمزش می آید که مدعی است اخیراً کل موتور را توسط نمایندگی عوض کرده (به دلیل اینکه به

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

ابتدا مهدی با جنسیس کوپه قرمزش می آید که مدعی است اخیراً کل موتور را توسط نمایندگی عوض کرده (به دلیل اینکه به قول معروف آب و روغن قاطی کرده بود و سرسیلندرها تاب برداشته بود) و سربازی تازه نفس را به گود آورده است.

پس از این توضیح کوتاه، اجازه دهید رقابت این دو آب نبات توت فرنگی قرمز رنگ زیبا ولی با کمی مزه تند را استارت بزنیم. به عبارت دیگر می توان این نوع نصب را استریت پایپ کردن سیستم اگزوز نامید.

موضوع دیگر بحث هندلینگ است، البته این را نمی توان به عنوان مشکل مطرح کرد و باید بگوییم که با این همه نیرویی که توسط موتور تولید می شود، شاید آنچنان کنترلی روی خودرو نداشته باشید به قول معروف به نسبت نیروی تولید شده خودرو در دستان شما نیست و این موضوع را زمانی بهتر متوجه می شوید که در پشت فرمان خودروهایی مانند پورشه 911 و یا بی ام و 335i بنشینید و قدرت هندلینگ آنها را با جنسیس کوپه مقایسه کنید.

به عنوان یک مهندس فنی از شما انتظار می رود در مورد تمامی زیر مجموعه های خودرو اطلاعات کافی داشته باشید، پس باید در مورد کاتالیست هم اطلاعات خود را بالاتر ببرید.

جنسیس کوپه از همان اول که معرفی و وارد کشور شد حرف هایی برای گفتن داشت و در هر محفلی یک کارت برنده تمام عیار به نام حجم موتور داشت.

اگر وقتی که اتومبیل خاموش است در مکانی کم نور درب موتور را باز کنید و نور چراغ قوه یا وسیله مشابهی را از کنار پروانه فن اتومبیل به سمت جلو بیندازید با نگاه از جلوی اتومبیل میتوانید تمیز یا کثیف بودن شبکه های خارجی رادیاتور اتومبیل خود را برسی کنید .

اگر سیستم رایانه اتومبیل هر گونه خطایی را در موتور تشخیص دهد، چراغ چک موتور را روشن میکند و مشکل را به شما اطلاع میدهد. هم می تونه بد باشه یا خیلی بد بسته به اینکه چراغ چه مدت روشن باقی بمانه.

به جهت اطمینان از وجود عیب روغن سوزی در موتور بایستی پس از گرم شدن پیشرانه، دور موتور را تا حد نسبتا زیادی ( ۴ هزار به بالا) در حالت درجا افزایش داد؛ چراکه در وضعیت پُرگاز، دود آبی رنگ با شدت و وضوح بیشتری از لوله اگزوز خارج شده و راحتتر میتوان آن را تشخیص داد.

وقتی اگزوز رزونانس به درستی تنظیم شود ، گشتاور برای موتورهای تنفس طبیعی 3-9 and و برای موتورهای توربوشارژ بیش از 10 gives افزایش می دهد. Inconel - علامت تجاری ثبت شده توسط Special Metals Corporation.درجایی از این ماده استفاده می شود که حرارت به شدت بالاست (مانند پره های Gas-turbine ، راکتورها، Turbocharger rotors ، اگزوز اتومبیل های فرمول 1) و این بدلیل استحکام این ماده در برابر مورمور شدن است ( وقتی روی می دهد که فلز به حرارت نزدیک نقطه ذوب می رسد).

همچنین لازم نیست که نگران داغ شدن اگزوز و سوختگی ناشی از آن باشید. این را می توانستیم در اولین حرکت جنسیس کوپه در روز مقایسه بفهمیم که غرش آن نشان از تشنگی این کره ای برای بلعیدن حریف ژاپنی خود در آن روز داشت.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن