صدا خفه کن: نحوه رفع اهرم شکسته اگزوز در ماشین شما

برگزاری مراسم عروسی و دعوت از بچه های جبهه در چهارم خرداد 68 صورت گرفت ، از همه طیف ها به دعوت شام آمده بودند

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

برگزاری مراسم عروسی و دعوت از بچه های جبهه در چهارم خرداد 68 صورت گرفت ، از همه طیف ها به دعوت شام آمده بودند از آنجایی که کارت دعوت نبوده و به صورت اطلاع گروهی به بچه های رزمنده و مساجد بود جمع وسیعی از بچه های رزمنده و مسجدی فارغ از گرایش های جناحی حضور پیدا کرده بودند که سبب تعجب بسیاری شده بود و بیم کم آمدن غذا می رفت ، همه اتاق ها و حتی پشت بام ها و حیاط خانه عمو از جمعیت پر بود و جمعیت هم مرتب و پشت سر هم می آمد و بعد غذا نیز بر اساس عادت بچه ها ظروف خالی غذا بود که به سمت هم پرتاب می کردند.

بار آخر، در بوسنی راه میرفتیم که صدای غرش اگزوز ماشینی خیابان را پر کرد. به هر حال فراموش نکنید که نقش اگزوز بسیار مهم است.

اگزوز دوجداره دیزل ژنراتور ، وظیفه اگزوز هدایت گازهای خروجی از سیلندرها به بیرون دارد که این اگزوز مقدار کمی از صدا را میگیرد .دود اگزوز ساطع شده از یک دیزل ژنراتور حاوی مواد بسیار سمی است و باید به درستی مدیریت شود.

این صدای ناهنجار ممکن است به سادگی با محکم کردن یک بست و یا تعویض بست شکسته رفع شود. زمانی که در محیطهای شهری و یا در اتوبان ترمز موتور را فعال میکنید میتوانید صدای نعرهی بلند آن را که از ساختمانها و خودروهای اطراف نیز بازتاب میشود بشنوید.

بوی گازهای خروجی از اگزوز نیز می تواند نشانه تنظیم نبودن احتراق باشد. شما فقط صدا را میشنوید ولی این میتواند به این معنی باشد که گازهای خروجی و دود به درستی خارج نشده و این نشت باعث شود که بخشی از این گازها به درون ماشین وارد شوند.

در حالی که در عمل، بنزین ترکیبی از حدود 150 ماده شیمیایی مختلف است نه فقط هیدروکربن ها؛ و محصول سوختن آن با اکسیژن هوا به آن تمیزی هم که ما انتظار داریم نیست. اگر شما آشنایی کافی برای تعمیر ندارید بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید.

صدای گوش خراش تنها مشکل یک اگزوز خراب نیست. همچنین زمانی که بهمنظور نصب یک سیستم صوتی با صدای رسا اقدام مینمایید باید بدانید که قطعات این سیستم نظیر بلندگوها، آمپلیفایر و غیره میتواند وزن خودرو را افزایش داده و نهایتاً به کمتر شدن شتاب و سرعت خواهد انجامید.

وقتیکه شما مشکلی در سیستم اگزوز دارید, مهم است که سریع آنرا رفع کنید چرا که این مشکلات در طول زمان بدتر میشوند و هر چه بیشتر معطل کنید, هزینه های تعمیر بیشتر خواهد شد. اما ممکن است خوردگی در منبع و یا قسمتهای مجاور رخ داده باشد و به حدی زیاد باشد که مجبور به تعویض قطعات شوید.

اگر متوجه کاهش عملکرد موتور شده اید, احتمالاً نشتی در اگزوز وجود داشته و یا منبع آسیب دیده است. سیستمهای اگزوز جدید معمولاً از جنس فولاد با پوشش آلومینیوم و یا فولاد ضد زنگ ساخته میشوند.

آیا نشانه های قابل رؤیتی از آسیب دیدگی میبینید؟ نگاه دقیق تری به منبع و عایق های حرارتی بیندازید. چگونه منبع اگزوز را تعمیر کنید؟ همچنین به نحوه کارکردن موتور دقت کنید. اگر دقت کرده باشید جهت این لوله در اکثر خودروها رو به پایین است.

آخرین مطالب