صدا خفه کن: نحوه رفع اهرم شکسته اگزوز در ماشین شما

پاسخ به این پرسشها در جهت هر چه سریعتر شدن روند گازسوز کردن خودروها خالی از لطف نخواهد بود. انجام این تبدیل ۴

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

پاسخ به این پرسشها در جهت هر چه سریعتر شدن روند گازسوز کردن خودروها خالی از لطف نخواهد بود. انجام این تبدیل ۴ یا ۵ ساعت بیشتر وقت نمیگیرد، اما افزایش روزافزون تقاضا برای انجام این تغییرات میتواند به واسطه ازدحام باعث طولانیتر شدن زمان انتظار مشتری شود.

نصب کیت مخصوص و تبدیل خودرو به CNGسوز چقدر زمان میبرد؟ تبدیل خودرو به CNGسوز چگونه تمام میشود؟ بله، زمانی که شما خودروی مورد نظرتان را برای استفاده از CNG تبدیل میکنید، هنوز کاربراتور، باک بنزین و مدار سوخترسانی جهت بنزین را روی خودرویتان دارید.

در صورتی که ذخیره CNG در خودرو تمام شود، میتوان هنوز از بنزین استفاده کرد؟ بله این مساله، یعنی استفاده هر چند وقت یک بار از بنزین باعث روانکاری مکانیزم کاربراتور و آمادگی بهتر سیستم سوخترسانی بنزین در واقع لازم خواهد شد.

آیا لازم است که هر چند وقت یک بار حتی در صورت عدم نیاز اجباری از بنزین استفاده شود؟ آیا به هنگام استفاده از CNG، بوی گاز درون خودرو میپیچد؟

از طرفی به خاطر تراکم آن در صورت استفاده در خودرو، زمانهای تجدید سوختگیری فوقالعاده کوتاه خواهد شد. در صورتی که گاز طبیعی (NG) تا فشار حدود ۳۶۰۰PS تراکم شود، ما CNG خواهیم داشت. CNG همان گاز طبیعی است که ما روزانه آن را در خانه، محل کار خود و یا کارخانجات با فشار پایین استفاده میکنیم.

در فضای داخل کابین نیز کیفیت مواد اولیه همان ابتدا نظر مخاطب را جلب می کند. زیرا در این صورت سوخت یا برق به سیلندرهای موتور نمیرسد و نمیتواند برق سیلندر را تامین کند.

در برخی خودروها، به ویژه خودروهای لوکس که عملکرد آرام و ساکت در آنها اهمیت زیادی دارد، بخش دیگری به سیستم اگزوز اضافه شده است که شبیه منبع اگزوز میباشد، اما تشدیدکننده نام دارد.

بر اساس این طراحی از مواد جاذب صوت و صفحه های انعکاسی صوت در اگزوز استفاده شده و نحوه خروج دود به شیوه ای تغییر پیدا کرده است که کمترین تغییر مسیر در مسیر خروج دود ایجاد شود و از برخورد مستقیم جریان هوا به صفحه های کاهش صدا و مواد جاذب صوت، برای کاهش هرچه بیشتر صدا استفاده شده است.

اکثریت پیشرانههای مدرن امروز طراحی چهار زمانه داشته و از سه مایع شامل ترکیب هوا و سوخت، مایع خنک کننده و روغن موتور استفاده میکنند.

نشت مایع خنککننده میتواند تقریبا در هر جایی باشد، زیرا شلنگهای خنککننده تمام بخشهای موتور را احاطه کردهاند، اما رایجترین محل برای نشت مایع خنککننده، رادیاتور است و آن هم در پشت هواکش و ورودی هوا در جلوی خودرو قرار دارد.

آخرین مطالب