دودهایی که از اگزوز ماشین خارج می شوند نشانه چه ایرادی هستند؟

از دیگر نشانههایی که در این صورت با آن مواجه میشوید، کندی فرمان است که شما را وادار میکند در پیچها کمی بیشتر

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از دیگر نشانههایی که در این صورت با آن مواجه میشوید، کندی فرمان است که شما را وادار میکند در پیچها کمی بیشتر گاز دهید. تنظیم صدای توربوساند باید با توجه به حجم موتور و فشار گاز خروجی اگزوز انجام گیرد.

هنگامیکه مایعی زیر اتومبیل خود مشاهده میکنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا بررسی کنید آن چیست.

این صدا در اتومبیل های دیفرانسل جلو که قوه محرکه روی چرخهای جلو است ، شنیده می شود و معمولاً سرپیچ ها صدای ” کلیک - کلیک … در فن سانتریفوژ ، هوا از قسمت دهانه ورودی پروانه به بخش تیغه های فن حرکت می نماید و این امر موجب می شود که انرژی جنبشی افزایش یابد و در هنگام خروج به انرژی فشاری تبدیل شده و این امر باعث ایجاد فشار زیاد می شود.

بهتر است مبدل را خارج کرده و قسمت لانهزنبوری آن را بررسی کنید. مخلوط مصرف شده از سیلندرها با سرعت بسیار بالایی خارج می شود و بنابراین صدای بلندی ایجاد می شود. نحوه عملکرد این قطعه بسیار ساده است، با فشار گازهای خروجی اگزوز و عبور جریان آن از توربو ساند صدایی مانند صدای خودروهای توربو ایجاد می شود.

توربو ساند سوت فلزی است که در خروجی اگزوز نصب می شود و با دمیده شدن گازهای خروجی اگزوز در ورودی توربو ساند صدای سوت شنیده می شود. ایده اصلی در این جا بهرهگیری از گازهای خروجی اگزوز و بازگرداندن مجدد بخشی از آنها به محفظه احتراق به همراه هوای ورودی است تا با این روش دمای احتراق کاهش پیدا کند و در نتیجه تولید NOX محدود شود.

واشر گلویی اگزوز، قطعه ای فلزی و دایره شکل است که میان منیفولد دود و خروجی اگزوز اصلی خودرو قرار می گیرد. لنت ها مقصر اصلی هستند و با هر بار ترمزگیری یکی از روتور ها آسیب می بیند. اینکونل از نیکل و کروم ساخته میشود و نقطه ذوب بالایی دارد.

امکان کم و زیاد کردن صدای توربو ساند وجود دارد. آیا صدای توربو ساند کم و زیاد میشود؟ نصب توربوساند بسیار راحت است و با استفاده از پیچی که بر روی توربو ساند است بر روی دهانه اگزوز خودرو فیکس میشود.

بهترین گزینه جهت پیشگیری از آلایندگی توسط خودروها استفاده از فلزات گرانبهایی به نام پالادیوم و رودیوم و پلاتین است. به طور کلی واشرها برای آب بندی و درزگیری در خودروها استفاده می شوند.

توربوساند در قطر 3 سانتی متری مناسب تمامی خودروها است اما باید دقت بفرمایید که قطر سراگزوز خودرو باید حداقل 6سانتی متر باشد و اگر کمتر از این عدد است میتوانید از توربوساند قطر 2.5 سانتی متر استفاده کنید.

اگر هنگام ترمز کردن صداهای غیر عادی می شنوید، فورا خودروی تان را بررسی کنید چون احتمالا مشکلی جدی برای سیستم یا لنت های ترمز پیش آمده است. با دانستن نکات عیب یابی صداهای غیر عادی خودرو، میتوانید از بسیاری از خرابیهای پرهزینه جلوگیری کنید.

آخرین مطالب