دلیل اصلی خروج دود آبی و سفید از اگزوز ماشین

مقدمه: يك خودرو مجموعه اي از هزاران قطعه كوچك و بزرگ است كه توليد هر يك از آن ها به دانش فني، مهارت و سخت افز

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

مقدمه: يك خودرو مجموعه اي از هزاران قطعه كوچك و بزرگ است كه توليد هر يك از آن ها به دانش فني، مهارت و سخت افزار لازم نياز دارد. کلیه اگزاست فن های تخلیه هوا و همچنین جت فن ها و تجهیزات جانبی الکتریکی و مکانیکی مرتبط با نصب فن های اصلی تخلیه که ممکن است در معرض حریق و گازهای داغ ناشی از آن قرار بگیرند، باید بتوانندحداقل یک ساعت در برابر حرارت 300 درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشند وهمچنین می بایست اگزاست فن ها وجت فن ها دارای گواهینامه فنی معتبر-استاندارد- داخلی یا بین المللی باشند.اما فن های هوای جبرانی که بصورت فن هوارسان یا فن دمنده می باشند می توانند از نوع معمولی انتخاب شوند.

مبدل کاتالیستی وسیله ای است که در سیستم اگزوز تمام ماشین ها بکار گرفته شده است حتی در وانت و ماشین های باری، این قطعه به شکل لانه زنبوری است که از فلزات گران­بهاء پوشیده شده است. 7. توسعه شراكت ها (Partnership Development): يك سازمان هنگامي موثر تر كار خواهد كرد كه يك رابطه سودمند متقابل با شركاي تجاري خود براساس اعتماد، مشاركت دانش و يكپارچگي داشته باشد.

اما چون سیستم های سوخت رسانی سنتی (کاربراتور) قادر به انجام این وظیفه نیستند، لذا به سرعت در حال جایگزین شدن با سیستم های مدیریت موتور می باشند. با برداشتن این کاتالیست کانورتور ضمن احتراق ناقصی که در موتور به وجود می آورد، گازهای سمی نیز از اگزوز خودرو بدون هیچ فیلتری خارج شده که این امر آثار بسیار زیان باری برای محیط زیست دارد.

یکی از اختراعات وی مخزن پرفشار آتش خاموش کن می باشد که از دود اگزوز وسایل نقلیه استفاده شده است و برای کاهش الودگی و حفظ محیط زیست بسیار مهم می باشد. در خطوط توليد عدم پيشرفت يك قسمت باعث خوابيدن يا عدم پيشرفت كل خطوط مي شود سپس هماهنگي در ارائه ي تغذيه ي خطوط بعدي از اهم وظايف خطوطي است.

5-2 رديابي تست دوره اي محصول: براساس شماره برگه كنترل نهايي محصول، يك دست از پالت هاي مربوطه برداشته و پس از تست بر چسب رديابي بر روي نمونه ها زده شده و نتايج تست همراه شماره برگه كنترل نهايي محصول ثبت مي گردد و تا دوره بعدي تست نگهداري مي شود.

کاتالیزور سه گانه بیشتر در موتورهای بنزینی مورد استفاده قرار میگیرد و به علت توانایی عملکرد بالا در کاهش آلاینده ها در خودروهای امروزی از آن بهره میبرند. در ادامه آموزش های لازم در خصوص تعمیر و نگه داری از اگزوز ماشین در این بخش به آموزش کامل رفع نشتی اگزوز می پردازیم .

این اگزوز دارای سه بخش ابتدایی میانی و انتهایی است. در کشور ما علاقه­ ای به تعویض کاتالیست به دلیل گرانی این قطعه نیست، بنابراین سازمان حفاظت محیط زیست در مصوبهای(مصوبه شورای عالی محیط زیست) برای رعایت حقوق شهروندی؛ از وزارت کشور خواسته است در حدود مجاز معاینه فنی، در مورد این قطعه دقت لازم بعمل آید؛ و مراکز معاینه فنی موظف به اجرای حدود مجاز جدید هستند.

فرض این است که خرابی احتمال وقوع دارد نه این که حتما واقع خواهد شد یک نقطه شروع خوب مرور در TJW گذشته گزارشات نارضایی و طوفان ذهنی گروهی است حالات خرابی بالقوه ای که فقط تحت شرایط عملیاتی خاص (گرما - سرما - گرد و خاک و غیره) و شرایط خاص استفاده ممکن است اتفاق بیافتد را نیز در نظر بگیرد.

کل سیستم گازهای سوخته از موتور را حمل می کند و شامل یک یا چند لوله اگزوز می شود .

ولی به دلیل صرفه جویی در هزینه معمولا از فلز های پالادیوم و رادیوم استفاده مي شود. اگزوز در گذرگاه برونرو پیشرانه به کار می-روند تا تراز نوفه راهیافته به بیرون، کمینه گردد. گاز کربن مونو اکسید(co) و ترکیب هیدروژن و کربن که هیدروکربن هستند، به کربن دی اکسید(CO2) و محلول آب(H2O) تبدیل میشوند که تا حدودی بی خطر هستند.

آخرین مطالب