خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

وقتی یک مدتی ماشین دارید متوسط مصرف سوخت دستتان می آید، هرگاه متوجه شدید که مسافت کمتری را با میزان سوخت سابق

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

وقتی یک مدتی ماشین دارید متوسط مصرف سوخت دستتان می آید، هرگاه متوجه شدید که مسافت کمتری را با میزان سوخت سابق پیموده اید به احتمال خیلی زیاد کوئل احتراق آسیب دیده است. در این میان، دی اکسید کربن که از مصرف سوخت های گوگرد دار مانند گازوئیل به وجود میآید، تنها ماده ای است که مبدل کاتالیزوری نقشی در کاهش آن ندارد.

مجموعه حرفه ای تویولند ، آماده خدمت رسانی فنی به شماست! البته می توانید مقدار مشخصی از پول را پرداخت کنید، از نوع خاصی از شمارشگران آماده شده، اما اغلب آنها برای برخی از مدل های دوچرخه مناسب نیستند و پیوست های آنها باید دوباره بازی کنند.

که در سیستم اگزوز به طور مستقیم پس از منیفولد خروجی قرار می گیرد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که صدای موتوربرق ها از اگزوز آن منتشر می شود، در هنگام استفاده از موتور برق در طبیعت و کمپ های گردگشری سعی کنید قسمت سر اگزوز موتور برق به سمت شما نباشد و در برخی مدل ها سراگزوز قابلیت آن را دارد که به سمت آسمان باشد، این کار باعث می شود صدای موتور برق کمتر شنیده شود.

با در ادامه محتواهای آموزشی گروه تولیدی و صنعتی پیا صنعت همراه باشید. این موضوع ممکن است با صدای عجیبی همانند تق تق ( همانند سرفه انسان)، حرکات ناگهانی و یا لرزش در هنگامیکه ماشین روشن است ولی حرکت نمی کند (اصطلاحا درجا کار می کند مثل ایستادن در پشت چراغ قرمز) همراه باشد.

اما گاهی اوقات این سوخت در حین خارج شدن منفجر می شود که سبب شنیدن صدای بلندی می شود و در دراز مدت آسیب جدی به خودرو می زند. شنیدن صدایی شبیه به صدای انفجار در قسمت اگزوز می تواند یک نشانه برای خرابی کوئل باشد، هنگامیکه یک کوئل احتراق مشکل (نقص) داشته باشد نمی تواند ولتاژ کافی تولید کند و به شمع های خودرو ارسال کند در نتیجه احتراق به صورت ناقص ایجاد می شود و بخشی از سوخت به صورت بلا استفاده باقی می ماند که بعدا از طریق اگزوز خارج می شود.

شایان ذکر است که تنها دلیل شنیدن صدا انفجار خرابی کوئل نیست، بلکه اگر شمع ها به درست کار نکنند یا مخلوط سوخت و هوا به قدر کافی (کمتر یا بیشتر از حد مجاز ) غنی نباشد نیز سبب انفجار در مسیر اگزوز می شود.

اگر هر کدام از نشانه های ذکر شده را در اتومبیل خود مشاهده کردید بلا فاصله باید به تعمیرکار مراجعه کنید، چراکه این موضوع در ابتدا خیلی راحت تر حل می شود، در دراز مدت سبب آسیب های جدی به خودرو شده و هزینه سنگینی باید پرداخت کنید.

این مکانیزم سیم پیچ ها کوئل احتراق را تبدیل به یک ترانسفورمر پله ایی کرده اند. تا اینجا سخنان شرکت سازنده این موتورسیکلت و تصاویر آن را ملاحظه فرمودید، اینک موقع آن شده که تا این موتورسیکلت زیبا و گران قیمت را مورد ارزیـابی قرار دهیم که تا ببینیم چند مرده حلاج است.

پس از آن بسته به نوع پیکر بندی کوئل به یکی از دو قسمت شمع یا توزیع کننده ارسال می شود. پس از تنظیم آینه ها و صندلی ها، حرکت خود را آغاز نمودیم.

زمان تنفس : پیستون از بالاترین مکان خود (نقطه مرگ بالا) به طرف پایینترین مکان خود در سیلندر (نقطه مرگ پ) حرکت میکند در این زمان سوپاپ تخلیه بسته است و سوپاپ هوا باز است. هنگامیکه یکی از سیلندرها به درستی آتش نگیرد یا اینکه اصلا محترق نشود موتور به درستی کار نمی کند.