خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

یا چیزی رو خراب کنه. امروزه تیونرهای مدرن در گوشه و کنار جهان روی شانه غولهای مهندسی خودرو ایستادهاند و هرروز

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

یا چیزی رو خراب کنه. امروزه تیونرهای مدرن در گوشه و کنار جهان روی شانه غولهای مهندسی خودرو ایستادهاند و هرروز برگی جدید برای شیفتگان این بخش جذاب دنیای خودرو رو میکنند.

علاوهبر این در آن سالها مکانیکها با کاهش وزن خودرو و همینطور دستکاری در موتور خودروهای باری، محصولاتی پرقدرتتر از آنچه در کارخانهها ساخته میشد را در اختیار خریداران قرار میدادند. سپس همچنین محصولاتی بر پایهٔ دنا، عرضه شدند. تغییرات متوسطی نیز که با هزینه کم انجام میشود، اگر با روش صحیح صورت بگیرد، تأثیرات نسبتاً بالایی را بر عملکرد یا نمای ظاهری خودرو خواهد گذاشت.

انباره که یکی از قسمت های مختلف اگزوز می باشد، وظیفه ی کاستن سرعت گازهای خروجی و بی صدا کردن آنها را بر عهده دارد؛ که هر انباره با توجه به ابعاد و جنسی که دارد، تن صدای مخصوص به خود را خواهد داشت.

در اوایل دهه 1930 میلادی، تیونرهای آمریکایی با حذف شیشه جلو و گلگیرها شروع به دستکاری در فوردهای مدل A کردند. به مرور زمان از جیغ لاستیک خودروهای جذاب کمپانی هوندا گرفته تا شتاب افسانهای خودروهای منحصربهفرد فراری، باعث شد تا چنین کمپانیهایی بهراحتی راه خود را به قلب عاشقان خودرو باز کنند.

مجموعه تغییراتی که در کیفیت سوخت و طراحی موتور خودرو ها انجام گرفت موجب شد تا میزان آلایندگی خودروها کنترل شده و به میزان چشم گیری کاهش یابد.

ناک به حالتی گفته می شود که در آن مخلوط سوخت و هوای موجود در سیلندر زودتر از زمان جرقه زنی شمع منفجر می شود. 4. دیاگ کردن هم مورد بعدی است چون ممکن است مشکل از سیستم کامپیوتری باشد، یا قطعه ای نقص داشته باشد.

باید تضمین کنید که سیستم اگزوز ژنراتور مرتبط با تجهیزات دیگری نیست. Car Tuning، فرآیند اصلاح و افزایش عملکرد یک وسیله نقلیه از طریق تنظیم موتور و تغییرات در سیستم تعلیق و بدنه آن است. در مورد خاستگاه و پیدایش اولین نشانههای تیونینگ اختلافنظر بسیاری وجود دارد و در مورد اینکه Car Tuning از ژاپن، آلمان یا امریکا به دنیا معرفی شده است یا خیر، اطلاعات موثقی در دسترس نیست.

مهندس آلمانی، گوتلیب دایملر اولین کسی بود که در سال 1885 مکش اجباری یا forced-induction را در موتور احتراق داخلی اعمال کرد؛ مکش اجباری که با رساندن هوای فشردهشده، به ورودی موتور درونسوز، توان و راندمان آن را افزایش میداد.

سال گذشته، قانونی در اروپا به تصویب رسید که بر طبق آن، باید صدای اگزوز خودروها در اروپا کاهش پیدا میکرد. بعداً، نوبت به ایتالیاییها و ژاپنیها رسید تا با هنر ارتقا و تنظیم پیشرانه، موتورهای تنفس طبیعی با دور بالا را معرفی کنند.

سبک اروپایی تیونینگ با چرخهای نسبتا کوچک، بدنه تکرنگ و کاهش زیاد ارتفاع خودرو شناخته میشود. تیونینگ خودرو که با نام اسپرتکردن نیز شناخته میشود، علم ارتقا فنی و ظاهری خودرو است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن