خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

تغییرات اساسی در ارتفاع و ساختار سیستم تعلیق در هنگام تیونینگ میتواند تأثیر زیادی بر هندلینگ آن داشته باشد. د

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

تغییرات اساسی در ارتفاع و ساختار سیستم تعلیق در هنگام تیونینگ میتواند تأثیر زیادی بر هندلینگ آن داشته باشد. دقت داشته باشید، همانطور که بارها در طول این مقاله به آن اشاره شد، تیونینگ خودرو به مجموعه تغییراتی در جهت ارتقا راندمان پیشرانه و زیبایی ظاهری خودرو گفته میشود و تنها با تغییر چراغها و یا رینگ خودرو، نمیتوان ادعا کرد که یک تیونینگ کامل و اصولی صورت گرفته است!

هرچند سازنده سفارش کرده در باک آن بنزین سوپر بریزید اما با توجه به نسبت تراکم نه چندان بالا به نظر نمی رسد در صورت استفاده از بنزین معمولی هم مشکلی ایجاد شود.

برای تعمیر ECU ایسیو باید تعمیرکار تبدیل به ولتاژ و جریان شود و در تمام بخشهای مرتبط به ترتیب و با دقت عبور کند تا عیب را مشاهده کند چرا که ولتاژ و جریان اساس کار هر تجهیز الکترونیکی است.

همچنین صدای غیرمعمول و زیاد خودروهای تیونینگ شده در فضای شهری چندان پذیرفته نیست و ممکن است مغایر با قوانین راهنمایی و رانندگی در بسیاری از کشورها باشد.

ازاینرو تقویت سیستم هندلینگ خودرو یکی از موارد لازم و ضروری برای ایجاد تجربه خوش رانندگی با خودرویی قدرتمند بهحساب میآید. رانندگی با خودرویی با قدرت و شتاب بالا، نیازمند سیستم تعلیقی اسپرت و مستحکم است؛ علاوهبر این مطمئنا برای متوقف کردن خودرویی که نسبت به نمونههای استاندارد از توان خروجی بالاتری برخوردار است، به ترمزهای قدرتمندتری نیز نیاز خواهید داشت.

تیونینگ کردن منجر به خارج کردن خودرو از مسیر استانداردهای آن است که ممکن است گاهی این تغییر مسیر، مشکلاتی را هم برای خودرو به همراه داشته باشد. بنابراین پس از تقویت موتور و افزایش توان خروجی اتومبیل خود حتما باید ترمزهای خودرو را هم ارتقا دهید.

همچنین از ویژگیهای گروه تولیدی صارم یدک میتوان به پخش عمده، گارانتی محصولات، ارائه مشاوره و آمادگی همکاری با تعمیرگاههای خودرو اشاره کرد.

کاتالیست ها مواد ویژه ای هستند که با توجه به ساختار شیمیایی- فیزیکی خود قادر می باشند که سرعت انجام یک واکنش را بالا برده و انجام واکنش را در شرایط ساده تری ازنظر دما- فشار و با راندمان بیشتر صورت دهند و گرچه در واکنش دخالت می کنند، لیکن در انتهای واکنش بازیابی می گردند به طوریکه مقدار کاتالیست در سیستم تغییر نمی کند.

پروسه ساخت و تولید خودرو بر پایه آزمایشها و تحقیقاتی مختلف صورت میگیرد و درنهایت بر اساس استاندارهایی خاص، خودرو تولید و روانه بازار میشود.

تقریباً تمامی خودروهای که در جهان تولید میشوند، قابلیت تیونینگ شدن دارند اما اینکه هر خودرو تا چه میزان قابلتغییر و دستکاری است، نکته بسیار مهمی محسوب میشود که نباید از آن غافل شد.

آخرین مطالب