برنامه صدای اگزوز ماشین ها

سنسور دریچه گاز یک پتانسیومتر مقاومتی است که با ایجاد مقاومت الکتریکی متغیر و عبور ولتاژ از روی این سنسور میز

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

سنسور دریچه گاز یک پتانسیومتر مقاومتی است که با ایجاد مقاومت الکتریکی متغیر و عبور ولتاژ از روی این سنسور میزان باز شدن دریچه گاز را مشخص میکند. این سنسور که بر روی دریچه گاز نصب شده به محض تغییر زاویهی دریچه گاز ، جهت و میزان باز شدگی را به کامپیوتر خودرو اعلام میکند در نتیجه موتور خودرو خود را برای این تغییرات آماده میکند و مدت زمان رسیدن به تعادل به کمتر از 0.1 ثانیه کاهش پیدا میکند.

بعد از احتراق ، ترکیبات دود توسط سنسور اکسیژن بررسی شده و دستورات لازم جهت کاهش آلایندگی اعمال میشود. لیست خوبیهای این خودرو با سیستم اگزوز سفارشی با خروجیهای کربنی، گیربکس بازنگری شده و سیستمهای الکترونیکی بهروزتر برای مطمئن شدن تر از خلق هیولایی جدید ادامه مییابد.

اگر در این حالت به طور ناگهانی دریچهگاز تغییر کند ، فشار منیفولد تغییر ناگهانی میکند و با توجه به حرکت سریع هوا در داخل منیفولد ، پیش از آنه سنسور مپ فشار جدید را محاسبه کند هوا به موتور رسیده و میزان اشتباهی از سوخت با هوا ترکیب میشود ، جرقه در زمان درست زده نشده و آلایندگی اگزوز تقییر میکند و برای رسیدن به حالت تعادل زمان 0.5 ال 1 ثانیه نیاز است.

میزان هوای موجود در منیفولد هوا توسط سنسور مپ و به وسیله ی اندازهگیری فشار هوا اندازه گیری میشود و متناسب با این میزان هوا ، مقدار مشخصی سوخت به هوا اضافه شده و در موتور محترق میشود ، از طرفی بسته به فشاری که در موتور ایجاد میشود و همچنین سرعت دوان موتور ، زمان ایجاد جرقه محاسبه میشود.

با اندازه گیری میزان مقاومت الکتریکی بین میلهی مسی و نقاط مربوط به زاویهی 0 و 98 درجه ، محل قرار گیری میلهی مسی مشخص میشود.

در مجموع با توجه ابعاد، وزن ۱۴۷ کیلوگرمی و قدرت خروجی مناسب میتوان گفت بنلی 180S حداقل روی کاغذ گزینهای مناسب نسبت به برادران بزرگ و گرانتر خود برای رانندگی در خیابانها و ترافیکهای شهری به شمار میرود.

با توجه به میزان مقاومت کلی سطح نیکلی و دقت اندازهگیری مقاومت الکتریکی، میتوان دقت محاسبهی زاویه دریچه گاز را محاسبه کرد. اکثر مشکلات اگزوز را می توان با توجه به صداهای ناآشنا و یا نگاه کردن به زیر خودرو تشخیص داد.

دود کردن موتور، گاهی اوقات هم با گاز دادن، میزان دود کم یا زیاد می شود . انقدر کاربردهای پودر بچه برای گربه ها زیاد است، سؤال پیش می آید که چرا اصلاً اسم آن را پودر گربه نگذاشتند. در محدوده پردیس باید یک مدیریت یکپارچه صورت گیرد و فرماندار پردیس باید اختیارات کامل را در اختیار داشته باشد و یک اقتدار ملی و محلی برای برخورد با متخلفین صورت میگیرد.

این میلهی مسی به صورت مکانیکی به دریچه گاز متصل میشود و در نتیجه موقعیت دریچهی گاز دقیقا مشخص میشود. در داخل سنسور دریچهی گاز یه صفحهی فلزی کوچک از جنس برنج و نیکل وجود دارد که به سو قسمتر تقسیم شده.

نکته: حتما به یاد داشته باشید که این سنسور بعد از تعویض، باید با دستگاه دیاگ تنظیم شود. سنسور دریچه گاز دقیقا در همین نقطه کارایی خود را نشان میدهد. وظایف این سنسورها اعلام سرعت چرخها به برد الکترونیکی بوده که این برد نیز باتوجه به جداول موجود در حافظه خود میزان سرعت چرخها را براورد کرده و پیغامی به واحد فعال کننده خود می فرستد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن