برنامه صدای اگزوز ماشین ها

همچنین اگر روغن موتور دارای آلودگی باشد، گرانروی آن افزایش پیدا کرده و باعث اختلال در عملکرد چرخش میل لنگ، می

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

همچنین اگر روغن موتور دارای آلودگی باشد، گرانروی آن افزایش پیدا کرده و باعث اختلال در عملکرد چرخش میل لنگ، میل بادامک و سایر اجزای متحرک موتور می شود، در نتیجه موتور تحت تأثیر قرار گرفته و قادر به عملکرد مطلوب نخواهد بود.

توجه داشته باشید اگر وایر را جابجا ببندید، اتومبیل شما هرگز روشن نمی شود. اگر این فرایند همراه با بی نظمی و اختلال باشد نشانه کند بودن خودرو است و یا اینکه شتاب و سرعت خودرو آهسته تر از زمان لازم افزایش می یابد.

در این صورت توصیه می شود وایر ها نیز به همراه شمع ها تعویض شوند تا اثرات منفی آن ها روی خودرو کاهش یابد. این موضوع می تواند روی رمپ ها و به خصوص در تقاطع ها بسیار خطرناک باشد.

شکل نشستن روی این موتورها به گونهای است که اصول آیرودینامیکی در آنها به خوبی رعایت شده و کمترین میزان اتلاف انرژی را دارند. در حالت عادی و در صورتی که موتور خودرو به درستی تنظیم شده باشد و پمپ بنزین نیز به درستی کار کند می بایست بلافاصله بعد از فشردن پدال گاز شتاب خودرو افزایش یابد و آن را به خوبی حس کنید.

در صورتی که خودرو شما دچار مشکل کاهش شتاب می باشد باید فورا به تعمیرگاه مراجعه کرده و اقدام به رفع نقص های احتمالی کنید. از این رو توصیه می شود در جهت تعویض فیلتر هوا و روغن موتور زود تر از زمان موعد اقدام کنید تا کاهش شتاب خودرو را به حداقل برسانید.

سیستم کنترل کشش (TCS) توانایی افزایش چسبندگی بین لاستیک خودرو و سطح را ندارد اما می تواند با کنترل میزان چرخش چرخ ها آن ها را در حالت مطلوب قرار دهد و از لغزش چرخ ها جلوگیری کند.سیستم های انتقال قدرت در خودروبرای اینکه انرژی این شفت به چرخ های خودرو منتقل شود ، نیاز به سیستم انتقال قدرت می باشد.در خودرو ها این شفت خروجی از موتور وارد مجموعه ای به اسم کلاچ می شود.سیستم های انتقال قدرت در خودروبرای اینکه انرژی این شفت به چرخ های خودرو منتقل شود ، نیاز به سیستم انتقال قدرت می باشد.در خودرو ها این شفت خروجی از موتور وارد مجموعه ای به اسم کلاچ می شود.کنترل کشش چگونه چسبندگی خودرو را افزایش می دهد؟

خودرو های پیشرفته امروزه دارای سیستم بسیار پیچیده ای هستند که سوخت را به موتور ماشین تحویل می دهند. در صورت استفاده زیاد و یا فشار آوردن زیاد به صفحه کلاچ گیر بکس های دستی و یا دوکلاچ اتومات و استهلاک آنها، اصطکاک کافی میان فلایویل و گیربکس برای انتقال حداکثر نیرو از بین خواهد رفت و بخش زیادی از توان موتور قبل از اینکه به سر چرخ ها برسد هدر می رود و سبب کاهش شتاب خودرو می شود.

از دیگر علائم آن بالا رفتن شتاب خودرو خصوصا در دور های بالای ۴۰۰۰ است که به وضوح دیده میشود. در برخی پیشرانهها، برای باز و بسته شدن دقیق سوپاپها و گرفتن نیروی چرخش میل سوپاپ از میل لنگ از تسمه تایم استفاده میشود ودر بعضی از موتورها نیز از زنجیر تایم که هر کدام مزایا و معایب خاص خودرا دارند.

برخی از نشتی ها و سوراخ شدگی ها را می توان در خانه تعمیر کرد. در صورت وجود نقص و کاستی در هر یک از این قسمت ها سرعت اتومبیل کاهش می یابد.

اکثر خودروهای برند لامبورگینی به زودی پلاگین هیبریدی خواهند شد و چهار نسخه تمام الکتریکی نیز توسط این شرکت به بازار عرضه خواهند شد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن